Uticaj sredine na ...

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Obzirom da sam na forumu kako "Savremen muskarac" i "Zenski kutak" primetio dosta pisanija na temu okrenutosti ka istom polu i citajuci razne analize, razmisljam da li je moguce da okolina utice na pojedinca da prihvati "nesto novo"? Mislim da je nemoguce tako nesto. Na polju "navijanja" moze. Pod ovim izrazom mislim: okolina moze da utice da navijamo za neki tim, pevacha, stranku, versko opredeljenje (vecina u nekoj zemlji)... ali ne vidim kako bi moglo da utiche na promenu seksualnih navika? Dosta primitivizma je napisano i bespotrebnih "odavanja". Cinizma i malogradjanstine koliko ocete prilikom ostrih kritika...
Procitah sledece u jednoj studiji: okrenutost ka istom polu je prolazna faza prilikom stupanja u pubertet i predstavlja kratkotrajnu prolaznu pojavu i svodi se samo na mastanja. Ovaj "mracni" deo tesko da ce te cuti da vam neko prizna ali sam primetio da ce pre devojke tako nesto da reci... Pomesano je sa kulturom, tradicijom, patrijahalizmom i bespotrtebnim naduvavanjem sta je normalno sta nije... Recimo - bolje da mi je komsija ***** nego lopov. Od prvog znam kako da se odbranim od ovog drugog stalno strepim...
Posle ovolikih "gluposti" ostaje pitanje sa pocetka teksta: DA LI JE MOGUC UTICAJ SREDINE (ili americkih tinejdzerskih serija kojima nas obasipaju)?
 
zivela sam u beogradu pre deset godina , jedna od zapamcenih stvari je borba protiv kiča,bili plakati po gradu... stvar ukusa nije onako kako ljudi to zamisljaju ..ipak ima za sta se kaze da je neukusno, da je provokativno ,lepo, sa stilom ... ako neko nema ukusa, nisam za to da propagira svoj nacin zivota, ne zbog toga sto se ne uklapa sa mojim nacinom... ima mnogo lakovernih, debilana ,a tu su i omladinci kojima je sve privlacno ,sta god to bilo, postoji i knjiga bonton, ponasanje mora biti u skladu sa moralom , na taj nacin niko nije ugrozen, sablon ponasanja -misljenje neka bude licno, ne nametljivo, dakle ****** ne reklamirajte se ....CUTI I RADI
 
Lepo receno sa tvoje strane. Samo ako si mislila da je ovo jos jedna od reklama moram da te ispravim. Mlo, malo pa se u medijima pojavi i ova "populacija". Zanimalo me je zaista sa strucnijeg aspekta ova devijacija. Uostalom nema veze... Ima i drugih tema cek da jos malo pronjuskam i objedinim, vrucina je , mrzi me da razmisljam... :?
 
imash gay chat...i forum..domaci. ume da bude zabavno
pa da to reklamiranje je ekonomska stvar. koga briga s kimse pipas. mada mozd ai nije..ne znam
pa mozda moze da utice da probas ali neces raditi valjda nesto sto ti se ne svidaj osim ako nemas neku korist
 
:!: :!: :!:

Mada sam iskreno pokrenuo ovu temu, naisahao sam na neodobravanje pojedinih forumasha, tj na sumnju da zelim "da reklamiram" neshto. Razlog ponovnog "ozivljavanja " ove teme je shokantna i morbidna vest koju sam prochitao juche u dnevnim novinama. Dva klinca (10 i 12 god) su silovala klinca od (7). U pitanju su bila komsijska deca. A dete nije smelo odmah da kaze nista majci o tome. Po zakonu nemoguce im je suditi jer se sve pojave ispod 14 godina karakterishu kao "dechja igra".

1) Ne mogu da dodjem sebi od te "vesti" i odmah sam pocheo da psujem domatje TV stanice (pogotovo one "nezavisne", od pameti verovatno) i njihove tinejdzerske serije "iz uvoza". I gradjansko vaspitanje i veronauku. Dogma1 i Dogma2, nishta vishe! Mi bre u shkolama treba da uvedemo OBAVEZAN predmet "Dom i porodica" a ne neko "seksualno vaspitanje" shto kod vecine zatucanih roditelja pravi otpor "jer "dete ne treba da zna". Nije to neko veliko znanje, ali je veliko ne znanje u vezi posledica.

2) Zatim na TV-u obavezno treba napraviti neku interaktivnu emisiju (voditelj-gledaoc-sa eventualnim nagradama od sponzora radi motivacije da ljudi aktivno ucestvuju) namenjenu porodici ali pre svega okrenutu deci. Bilo je slichnih emisija ali su bile slabe jer ili su decu stavljale u drugi plan ili su se Cica, Mica i Zorica (voditeljka i gosti) rasprdele o "frezuri , karaminu i ljubishpicama u saksijama".

3) Dalje, racunari i internet su polje za klasichnu zloupotrebu i navodjenje. Svedoci smo postojanja gomile ilegalnih sajtova, pa se pitam da li su ti klinci imali kompove i shta rade webmasteri na pojedinim "galerijama". Priznajem da sam kao svako mushko odma odleteo da vidim "elektronsku erotiku", i razocharao se jer "klasika" predstavlja tek 1% "materijala" sve ostalo su devijacije. Bezmalo, vecina sadrze linkove ka "bolesnim" sadrzajima. Nash zakon o oblasti interneta je veoma primitivan i nedefinisan. Posledice takvog stava drzave mogu biti nemili dogadjaji kakav je osvanuo u novinama.

4) Kao dete, nisam znao shta je tachno "p eder", "to su 2 mushkarca koja se ljube" i da je to negativno i najgora uvreda (prilikom igranja fudbala u naletima nezadovoljstva situacijom) bila bash taj izraz. Dakle stvar je vishe nego alarmantna. Mnogi posetjuju ovaj forum, pogotovo "golicljivu" temu LJubav & Sex ali ne komentarishu vetj "upijaju" nazovi "iskustva" i preprichavaju. Mislim da bi trebalo voditi rachuna shta se pishe i kako se pishe. Mooj stil je da uz dozu humora dam svoje vidjenje neke pojave. Ne mogu svuda da se "trpam" jer ili me ne zanima ili "nemam pojam" a i za to me bash briga.

Znam shta znam, po tome se ravnam.
 
Zivimo u vremenu kad su informacije postale jako dostupne sirim slojevima drustva.Marketing igra veliku ulogu.Reklame namecu stilove i plasiraju svoje proizvode.Prosecni korisnik ce prihvatiti sve novo sto mu se ponudi,bez obzira
da li je za to zainteresovan ili ne...jednostavno tu vazi princip lavine.
Gde svi tu i mali djuro.
Tako da nismo postedjeni ni toga da nam drugi namecu svoju sexualnost.
G ej lobi je jako veliki i ima svoje pristalice...to postaje po mom misljenju jako opasno za odrzavanje drustva u ovakvom obliku. G ejevi se medjusobno potpomazu i drze se zajedno.Ima ih svuda preplavili su evropu i svet..
danas je to postalo in i doslo je vreme da ako nisi gej ti si prost covek.
Mislim da sredina vrsi jak uticaj na mladog coveka dok se razvija.
Kasnije ako je covek zreo i svestan svoga bica ne jede bas sve sto leti.
Moze da bira i ponasa se u skladu sa svojim osecanjima.
Slucaj koji si naveo o silovanju nije nista novo na zapadu ali je novo na
kod nas. I za takve mracne stvari krivi su nametnuti stilovi mracnih krugova.
Ne mislim da postoji neka masovna zavera protiv "normalnih" ali uticaj je primetan i oni izvlace svoju korist iz toga pre svega materijalnu.

Digresija:Kao u filmu do koske kad laza kaze na kraju...za sve su krivi americki film i coca-cola.
pozdrav.
 
dlakavi prijatelju sa foruma ko NE NEMA SVOJE JA I IZGRADJENE STAVOVE naravno da je uticaj sredine opak,ali na srecu ima i nas koji smo dovoljno pametni da ucimo na tudjim greskama i razmisljanjem i savetima roditelja iprijatelja imamo zdrav stav o mnogim zivotnim pitanjima...blablabla

UTICAJ SREDINE JE GADAN I DA KOD POJEDINACA SE ITEKAKO MANIFESTUJE
 
Jel pricamo o uticaju okoline (tv, stampa, Internet , ekipa...) u zrelom dobu ili u osetljivm godinicama?

Uticaja ima, posrednog, naravno. Ciljna grupa tinejdzerskih serija, gledajuci iste, moze nesmetano da zakljuci da je gej ok, opsteprihvacena pojava na onom tamo zapadu kome stremimo(?). Kako i oni u tim godinicama zele da budu opste prihvaceni, i cool likovi, naravno, po novim zapadnim standardima, a ne nasim (zatucani matorci!), vrlo lako ce se prepustiti istrazivanju sebe i drugih u gej smislu. Neko ce da skonta da je to super i da se nadje u potpunosti u prici, neko ce da proba i da batali akciju, a neko ce da ostane u prici "jer su i svi drugi".

Da se ja pitam, serije pomenute u predhodnim postovima ne bih pustala uopste ili bar ne pre 4 ujutru. Tad valjda i najizdrzljiviji tinejdzari spavaju. Van restriktivnog prikazivanja filmova i serija, definitvno bih organizovala seminare i savetovanja na temu "kako decu sacuvati od negativnog uticaja nedostupnog, a tako zeljenog "zapada"". I bili bi obavezni za sve roditelje dece starije od 3 godine.

Da ne k..njam vise, nemam nista protiv gej likova, ali nemoj po televizoru dok deca gledaju.
 
U svakoj americkoj seriji mora da bude jedan *****,jedan crnac, jedan kinez da ne bi neko potegao tuzbu za diskriminaciju (seksualnu???,rasnu , rasnu)
Pitam se sta se ceka sa uvodjenjem u "normalu " babojebaca, ili nekrofila.
Verovatno i oni imaju neko logicno objasnjenje tipa
prvi tako mogu da zarade za zivot, rade nesto sto je tabu pa ih to pali , ili sta vec.
Drugi mozda vole osvezavajuce telo, dugu pauzu reakcije ili sta vec ???
 
da,. naravno da ce da bude...jer delis planetu i sa crncima i sa kinezima...sto mislis da si bolji?
a sto se tice pedera, ima ih puno, neoboriva je cinjenica a negiranjem toga (tipa, nema ih u serijama) nista necemo postici.

a moje misljenje je da treba postovati njihova prava i tacka...
 
Strvino (ako ti ovo deluje uvredljivo, menjaj nick:;) ), naravno da je moguc uticaj sredine i tv serija, silovanje koje si spomenuo je upravo rezultat toga. Igre sa suprotnim polom jesu deo normalnog odrastanja, ali do sad nisam cuo za tako nesto... A to mi bas deluje kao plod tv serija i glorifikacija jedne bizarne nakaradnosti, koje pocinju pod geslom 'postovanje prava'. U stvari, pocelo je sezdesetih, od (nazalost) Andi Vorhola i njegove odusevljenosti 'drug queens'-ima...

Anakin, koja njihova prava? I ko ih to ugrozava?
 
anakin:
da,. naravno da ce da bude...jer delis planetu i sa crncima i sa kinezima...sto mislis da si bolji?
a sto se tice pedera, ima ih puno, neoboriva je cinjenica a negiranjem toga (tipa, nema ih u serijama) nista necemo postici.
a moje misljenje je da treba postovati njihova prava i tacka...

ma jok... Iz satelita se vidi to usiljeno americhko umetanje BENETON fora u serije.. crni-zhuti-crveni... jo$ malo pa ce i plave $trumpfove da izmisle.
Pa op$te je poznato da se u poslednjih 30 godina nijedan belac u americi nije zaposlio kao $ef stanice 8) Goveda namerno naturaju te stereotipe da crnci $efuju belcima, a zna se da to nema veze sa realno$cu..
Na kraju.. nemam ni$ta protiv nijedne rase ali to ve$tachko upumpavanje boja u serije mi ide na K. Zamislite 10 srBskih detektivskih serija u kojima su $efovi stanice $iptari?!... ma ajte molim vas :)

 
Jedina serija u kojoj nije bilo crnaca je Prijatelji. Bili su i kritikovani zbog toga ali ih je izgleda boleo **** za to... Jedino sto su uradili je to sto su u 8. sezoni ubacili jednu crnkinju u koju se Ros zaljubljuje. Trajalo je 2,3 epizode...
 
Groucho Marx:
Anakin, koja njihova prava? I ko ih to ugrozava?

to je bio odgovor Tuznom_patku...vrati stranu pre nego sto odgovoris...a tvoji napadi stvarno pocinju da mi idu na onu stvar...
jasna sam...ako se ne slazes, nemoj...zabole me...nemam nameru da se prepirem sa tobom iz razloga koji nemaju veze sa temom...
znas i sam koja prava i ko ih ugrozava...sad bas ti od mene hoces da ti objasnjavam...nije nego...
 
anakin:
Groucho Marx:
Anakin, koja njihova prava? I ko ih to ugrozava?

to je bio odgovor Tuznom_patku...vrati stranu pre nego sto odgovoris...a tvoji napadi stvarno pocinju da mi idu na onu stvar...
jasna sam...ako se ne slazes, nemoj...zabole me...nemam nameru da se prepirem sa tobom iz razloga koji nemaju veze sa temom...
znas i sam koja prava i ko ih ugrozava...sad bas ti od mene hoces da ti objasnjavam...nije nego...

Nije bilo potrebe da vracam stranu, na ovu sam dosao sa nje... Nikad ne odgovorim na temu a da je ne procitam celu, necu da slucajno ponovim necije misli a da to i ne znam... I (po n-ti put) nisam te napao, zanimao me je odgovor jer ga ne znam. Ako mislis da me zbog toga optuzis za glupost, samo izvoli... Ali nemoj da me optuzujes za napad, nadam se da do toga nikad nece doci... Jos uvek si mi nekako drag lik. Jednom sam te samo prozvao na forumu, a i to nije bilo iz zle namere i mislim da cak nisu svi ni ukapirali to... I to je sve. Zao mi je sto imas takvo misljenje. I nije mi jasno kako to ne kapiras.
 
anakin:
to je bio odgovor Tuznom_patku...vrati stranu pre nego sto odgovoris...a tvoji napadi stvarno pocinju da mi idu na onu stvar...
jasna sam...ako se ne slazes, nemoj...zabole me...nemam nameru da se prepirem sa tobom iz razloga koji nemaju veze sa temom...
znas i sam koja prava i ko ih ugrozava...sad bas ti od mene hoces da ti objasnjavam...nije nego...

Ok, to bi bilo to... U tisini si tisinom presla granicu moje trpeljivosti. A sad nesto sasvim drugacije.
 
Groucho Marx:
Strvino (ako ti ovo deluje uvredljivo, menjaj nick:;) ), naravno da je moguc uticaj sredine i tv serija, silovanje koje si spomenuo je upravo rezultat toga. Igre sa suprotnim polom jesu deo normalnog odrastanja, ali do sad nisam cuo za tako nesto... A to mi bas deluje kao plod tv serija i glorifikacija jedne bizarne nakaradnosti, koje pocinju pod geslom 'postovanje prava'. U stvari, pocelo je sezdesetih, od (nazalost) Andi Vorhola i njegove odusevljenosti 'drug queens'-ima...

Anakin, koja njihova prava? I ko ih to ugrozava?

Hvala, uglavnom se slazemo. Ako zelis da mi se obratish lichno, probaj sa "Dlakavi" - Strvina je prezime i ima nas puno, pa ne znamo na kojeg mislish. E, sad... U medjuvremenu sam naisao na gomilu bizarnih clanaka u Crnoj Hronici po dnevnim novinama (valjda da bi se prodavale), i nemam nameru da ih ovde ponavljam. Prosto da ti se zeludac okrene. Pitam se samo OTKUD TOLIKO DEVIJACIJE, bez obzira sto smo patrijahalna sredina. Da se ne lazemo: u tri veca grada u nashoj zemlji je malo manjeg obima ali svuda dalje... Srednji vek. Pa zar nemamo nashe obrazovne emisije? Shta uvozimo svaka sr anja sa zapada? Ponovi neshto u sebi i verovaces u to. Kazi - gejevi su ok da shetaju goli po gradu na svoj dan i to je ok? MA nemoj!? Pa nek prave onda i Dan Alkosa i Dan Siledzija pa na kraju krajeva daj da napravimo DAN NORMALNIH!? Nego, i dalje mi se sve ovo nishta ne svidja...

Kako uputiti mladu osobu da izgradi svoje pravilno JA? Da je oslobodimo negativnog uticaja KOMERCIJALNIH serija zasnovanih na laznim vrednostima, kriterijumima, kako god hocete..

Usput kad smo o pravima gejova i "gejshi" - KAKVA PRAVA TO HOCE? Za posao, za stan, za normalan zivot? Pa to ocu i ja za sebe - pa nemaaaa. Neko pomenuo da im treba dati decu na cuvanje? Hmmmm...
 

Back
Top