Filoloski fakultet u BG ili u NS

Believix

Zainteresovan član
Poruka
284
Ovako. U Beogradu na filoloskom moram da ucim jedan jezik pored izabranog(nemackog)
bio bi Italijanski, ali u Novom Sadu mogu da studiram samo Nemacki i nista vise (Germanistiku)...

Dal ima neklog ovde ko moze da mi iznese svoja iskustva sa Filoloskih fakulteta?
 
Ovako. U Beogradu na filoloskom moram da ucim jedan jezik pored izabranog(nemackog)
bio bi Italijanski, ali u Novom Sadu mogu da studiram samo Nemacki i nista vise (Germanistiku)...

Dal ima neklog ovde ko moze da mi iznese svoja iskustva sa Filoloskih fakulteta?
Bg
Gle, mislim da ti je to savrsena prilika da naucis jos jedan jezik:neutral:
Ja kad bih birao namerno bih izabrao Bg zbog tog jos jedong jezika...
Nista vise, iskustva nikakva nemam...
 
Ma kakva savršena prilika :lol:

prvo mora da vam bude jasno - jezik se ne uči na fakultetu! Jezik se uči u zemlji u kojoj se govori, gledajući filmove, slušajući radio, komunicirajući.... a fakultet je tek početak. Druga stvar, drugi jezik se uči samo dve godine i to je, ako počinješ ispočetka, dovoljno za... otprilike ništa.

Ono što meni nije jasno jeste - šta tebi smeta, šta hoćeš? Nisi baš jasno postavila temu.
 
I u Novom Sadu moras drugi strani jezik da ucis dve godine (ako studiras nemacki, drugi jezik ucis u prvoj i drugoj godini). Ako vec govoris jezik koji zelis da uzmes kao drugi i ne zelis da pocinjes od nivoa A1.1, mozes 1. oktobra da radis klasifikacioni test. Ponudjeni jezici (osim nemackog) su: engleski, francuski, ruski, italijanski, spanski, grcki, poljski, madjarski, rumunski, rusinski, slovacki i srpski. Madjarski, rumunski, rusinski, slovacki ili srpski mozes da izaberes samo ako ti nije maternji.
 

Back
Top