KOMPJUTER NECE DA SE UPALI ! POMOC !

sttasa

Primećen član
Poruka
521
Jednom sam normalno ugasio komp kako to uvijek radim i sledeci put tj. i sad kada ga upalim krene se normalno ucitavati i kad treba da se pojavi "Welcome" screen pojavi se crna pozadina sa text-om: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.

Sta god da pritisnem ne vrijedi. CTRL ALT DELETE rezultira restartovanjem...

Sta da radim? Pomoc.. !
 
Dali možeš da uđeš u save modu.
Ako mopžeš idi u save mod (f8 ili f6 zavisi od ploče )i onda system restore point.Vrati 2 dana unazad i to je to.

Dok se dizao sistem stiskao sam F8 i ovo se pojavilo: crna pozadina, sa malim prozorom u sredini:
Please select boot device:

1st FLOPPY DRIVE
Generic USB SD Reader
Generic USB CF Reader
Generic USB SM Reader
SM-HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B

Pise da treba izabrati Boot device. Koji da izaberem ?
 
To znači da si prerano pritisnuo F8, kad ti se to pojavi pritisneš ESC, a posle 1-2 sekunde ponovo F8. Trebala bi da ti se prikaže plava pozadina...
Isao sam ESC i odmah poslije F8 ali se pojavi prozor iz 1st post...
Po mom misljenju mislim da u onom prozoru treba nesto izabrati zato sto kada nista ne diram pojavi se prozor i pise: Reboot and Select proper Boot device..
 
Prijatelju, šta bi izabrao:
1. Flopi
2. USB
3. USB
4. USB
5. DVD ?

Boot device je uređaj sa kog se učitava operativni sistem. Ukoliko ti je primarni (prvi) boot device HDD (što je uglavnom tako), a prijavljujete ti grešku - logično je da je problem u HDD-u. Neće ti pomoći Safe Mode (i ovako i onako mu ne možeš pristupiti), niti reinstalacija Windows-a (i ovako i onako je ne možeš započeti), nego ti izčupaj svoj HDD i odnesi kod prijatelja i isprobaj. Ako ni kod njega ne radi - kupuj drugi, a ako radi - smislićemo već nešto.
Čitaj ovo.
A, je l˙ možeš da pristupiš BIOS-u? To ti je kad umest o F8 stiskaš DEL...
 
Prijatelju, šta bi izabrao:
1. Flopi
2. USB
3. USB
4. USB
5. DVD ?

Boot device je uređaj sa kog se učitava operativni sistem. Ukoliko ti je primarni (prvi) boot device HDD (što je uglavnom tako), a prijavljujete ti grešku - logično je da je problem u HDD-u. Neće ti pomoći Safe Mode (i ovako i onako mu ne možeš pristupiti), niti reinstalacija Windows-a (i ovako i onako je ne možeš započeti), nego ti izčupaj svoj HDD i odnesi kod prijatelja i isprobaj. Ako ni kod njega ne radi - kupuj drugi, a ako radi - smislićemo već nešto.
Čitaj ovo.
A, je l˙ možeš da pristupiš BIOS-u? To ti je kad umest o F8 stiskaš DEL...
Nisam nista od onoga odabrao...

Pristupio sam BIOS-u, sta sad da radim ?
 
Kada uđeš u BIOS izabereš Advanced Bios Features, pa na First Boot Device nađeš HDD-0 (možda piše tako, ili SATA...) i onda će ti se operativni sistem podizati sa HDD-a, a na Second Boot Device namestiš DVD/CD.
Takođe, obavezno javi šta ti je pisalo na tim mestima pre promene!
 
Kada uđeš u BIOS izabereš Advanced Bios Features, pa na First Boot Device nađeš HDD-0 (možda piše tako, ili SATA...) i onda će ti se operativni sistem podizati sa HDD-a, a na Second Boot Device namestiš DVD/CD.
Takođe, obavezno javi šta ti je pisalo na tim mestima pre promene!
Usao sam u BIOS, izabrao Boot (to je valjda isto kao i Advanced Bios Features ?) tu izabrao Boot Device Priority i tu ima 1st i 2nd Boot Device. 1st Boot device je 1st FLOPPY DRIVE a 2nd SM-HL-DT-ST RW/DVD. Kada udjem da izaberem samo de dvije opcije (i Disable) su moguce. Nema HDD...
 

Back
Top