shta da ubacim.....

N

neledr 2

Gost
E, sad da vas vidim!!!!Naime dobio sam nekog dekicu od kompisha od ovih mojih iz Nemacke( pretrgli se ali mnogo-videcete zasto )!Konfiguracija je sledeca:P II ,intel 266Mhz,HDD 3.2 Gb,sdram (sam mu ja nacuskao )191Mb,inace je imao 64 Mb.To je naj glavnije. E,.......koji OS da mu instaliram????Trenutno je na njemu 98 ali na Nemackom!?
Znaci zanima me sta bi na njemu radilo onako optimalno, sta bi valjalo da ubacim,jer me muka uhvati kad mi se pojavi -" bitte drucken F2...." i tako to . Nesha
 
DabaMAN:
Na njemu ce 98 raditi optimalno. Milenijum i 2000 su zahtevniji ali su u supstini isto s_ranje. A XP niti pokusavaj. Iskreno, ja bi ti preporucio Linux, ali naravno, to je samo moje misljenje.
Hmmmmmm.....da!Cuo sam dosta prica o tom Linuxu, ali ja niti sam video niti znam kako to izgleda uzivo!!!Nemam znaci pojma kako se radi u Linuxu.Na kraju krajeva zasto da ne!?Probao bih ali da li imalo lici na Win,mislim na ikonice,desktop,folderi i tako to...?
 
neledr 2:
DabaMAN:
Na njemu ce 98 raditi optimalno. Milenijum i 2000 su zahtevniji ali su u supstini isto s_ranje. A XP niti pokusavaj. Iskreno, ja bi ti preporucio Linux, ali naravno, to je samo moje misljenje.
Hmmmmmm.....da!Cuo sam dosta prica o tom Linuxu, ali ja niti sam video niti znam kako to izgleda uzivo!!!Nemam znaci pojma kako se radi u Linuxu.Na kraju krajeva zasto da ne!?Probao bih ali da li imalo lici na Win,mislim na ikonice,desktop,folderi i tako to...?
Probaj pa ces videti. Lici na windows, ali u njemu ti nece raditi oni programi koji rade u windowsu, ali postoje i verzije za linux. Pogotovo ces se morati pozdraviti sa igrama. Nema mnogih koji se prave i za linux, ali recimo izuzetak je unreal tournament 2003. Linuks je svet za sebe. Na instalacionim CD-ovima mozes naci gotovo svaki program sa vaku primenu. Recimo linux nema Photoshop, ali ima Gimp, nema winamp ali ima xmml (ili tako nesto).... i sve to za dzabaka.
Ukoliko ga zelis prilagoditi windows sucelju instaliraj Lindows, koji dosta slici korisnickom interfejsu iz windowsa. Na linuxu nema virusa. Nikakav AV ti nece trebati, to je sigurno.
Pa ti vidi...
 
Prvo, Xp ce sasvim solidno raditi na tvojoj mashini, mozhda chak i bolje od 98.

Drugo, Linux ce sigurno raditi perfektno, ali nadji neku stariju distribuciju. Novi distroi stizhu sa grafichkim okruzhenjima koja su daleko zahtevnija, i daleko lepsha od Win-ovog. Jedino reshenje sa nekim novim distroom ti je da od grafike koristish WindowMaker, shto pochetniku mozhe da smete, ali ce da radi dovoljno brzo...

I, za Linux postoji ut 2004 :)
 

Back
Top