7x64 ili 30 06

Imam zastavin karabin '88u 30-06 kalibru, sa kojim sam lovio skoro sve vrste divljači, pobedjivao na takmičenjima, ali ukoliko budeš stavljao optiku moraš kupiti nešto kvalitetno, kao i nosače optike. Ja sam imao problema sa nosačima. Zadnji su mi leopoldovi čelični i nadam se da će mi završiti posao. Što se tiče optike prvo sam imao zraka 6x42 iz '88 godine, pa sam napravio grešku iz neznanja njega prodao i kupio bušnel baner 3-9x50 i nakon tri ispucana metka on je zamutio sliku. Pošto je bio u garanciji dobio sam nov snajper i sa njim sam isto postizao rezultate na takmičenjima, ali sam ga nedavno skinuo i namontirao vojnu verziju zraka 8x56 i trenutno se privikavam na končanicu, pa videću šta će tu da ispadne. Što se tiče kalibra po meni je jak za srneću divljač ali pucao sam je samo sa partizanovom municijom(više sa 9,7 nego sa 11,7grama, soft point), i pravi mnogo veliku izlaznu ranu. Možda RWS ili neki drugi proizvodjač pravi neko bolje zrno. Ali sva divljač mi je ostajala na mestu nastrela, sem jedne svinje koja je otišla 20 metara ali ne zbog kalibra nego zbog lošeg pogotka.
 
Ja sam nov , ali da kazem i ja neku rec. Ja licno imam Zastavin M-70 u kalibru 30-06 i kao sto kazu za njega postoji veliki izbor municije, ali i tu ima nesto za dodati. Naime, nama koji lovimo po zemlji Srbiji nije potrebno vise od 2 do 3 zrna razlicite tezine ,pa to sto za njega postoji desetak razlicitih zrna ja ne vidim kao nesto sto bi trebalo da me opredeli bas za taj kalibar. Ima tu nesto drugo npr. kada pitas nekoga koji karabin ima, a on ti kaze 30-06. Ti ga opet pitas da ti kaze koji karabin ima,a ne koji kalibar i on onda kaze:"A to me pitas, pa Zastavin neki". Tebi onda bude sve jasno. 90% nasih lovaca ne zna koji model karabina ima a o oznaci 30-06 i da ne govorimo. To dovoljno govori o tome koliko su nasi lovci upuceni i koliko se razumeju u lovacko oruzje.Po meni nije vazno da li je 30-06 ili je 8x57 ili 7x64. Najbitnije je dobro oko i mirna ruka. Nagledao sam se silnih promasaja gde je teze bilo promasiti nego pogoditi, ali i neverovatnih pogodaka (ja sam naravno i promasivao ali i pogadjao) kako kad. Toliko od mene za sada(nadam se da ce mi pustiti ovu poruku).
 
promjer zrna 7x64 je 7.25 mm.7x64 je napravljen kao lovački kalibar a 30.06 kao vojni 1906.godine,americki odgovor na europski 7.92x57 kasnije u europi kao 8x57. 30,06 nije bolji izbor za jelena.jer na udaljenosti od 100 do 200 m jelena skoro da i ne nadete.a 7x64 je kalibar izrađen za lov jelena i ima izbor preko 70 komada zrna.i 7x64 ima vecu snagu od 30,06 u svim zrnima osim u v-maxu koji je izrađen nedavno.a ABC zrno je jedino dobro za pucanje na streljani zbog visoke preciznosti,a na djelovanju na divljači zrno ne vrijedi pet posto
 
promjer zrna 7x64 je 7.25 mm.7x64 je napravljen kao lovački kalibar a 30.06 kao vojni 1906.godine,americki odgovor na europski 7.92x57 kasnije u europi kao 8x57. 30,06 nije bolji izbor za jelena.jer na udaljenosti od 100 do 200 m jelena skoro da i ne nadete.a 7x64 je kalibar izrađen za lov jelena i ima izbor preko 70 komada zrna.i 7x64 ima vecu snagu od 30,06 u svim zrnima osim u v-maxu koji je izrađen nedavno.a ABC zrno je jedino dobro za pucanje na streljani zbog visoke preciznosti,a na djelovanju na divljači zrno ne vrijedi pet posto

Druze nemoj da se ljutis ali ovo sto si napisao nema veze sa vezom:dash:
Ajde probaj jos jednom ali skoncentrisi se malo i razmisli jos jednom pre nego sto napises nesto za ABC,cisto sumnjam da uopste znas koje je to zrno,mozda si video sliku u nekom starijem katalogu:mrgreen:
 

Back
Top