Defektologija na med faxu u NS-u

prijemni je prosle godine bio u septembru,prijavilo nas se oko 70 i svi smo upisali..testova nemas.jedino mozes da spremas iz zbirke za opstu medicinu.U prvoj godini su predmeti svima isti,tako da na kom si god smeru,mozes da se prebacis pred kraj prve na onaj koji ti se najvise dopada...Prosle godine je najvise interesovanja bilo za bolesti zavisnosti,ali smo svi imali isti prijemni...jedino kad se prijavljujes naznacis koji smer zelis da upises,pa kasnije oni rasporedjuju..nema rang liste po smerovima.
Ako jos nekako mogu da pomognem,tu sam... :D
 
prijemni je prosle godine bio u septembru,prijavilo nas se oko 70 i svi smo upisali..testova nemas.jedino mozes da spremas iz zbirke za opstu medicinu.U prvoj godini su predmeti svima isti,tako da na kom si god smeru,mozes da se prebacis pred kraj prve na onaj koji ti se najvise dopada...Prosle godine je najvise interesovanja bilo za bolesti zavisnosti,ali smo svi imali isti prijemni...jedino kad se prijavljujes naznacis koji smer zelis da upises,pa kasnije oni rasporedjuju..nema rang liste po smerovima.
Ako jos nekako mogu da pomognem,tu sam... :D

a reci mi, je li istina da defektologija nema akreditaciju? I ja spremam biologjiu u psihologiju, jesu li to predmeti koji su na prijemnom?
 
a reci mi, je li istina da defektologija nema akreditaciju? I ja spremam biologjiu u psihologiju, jesu li to predmeti koji su na prijemnom?

nije istina...da nema akreditacije ne bi bilo ni smera..samo iz tog razloga su cekali septembar prosle godine.Tako da,sto se toga tice,nemas brige;)
Da,spremaju se biologija i psihologija...i obrati vise paznju na psihologiju,posto je dosta tezi ispit od biologije..i to posebno na onaj poslednji deo,sto vise vuce na sociologiju:)
 
verovatno opet cekaju akreditaciju,kao i prosle godine...
prijave ce biti negde u septembru ili krajem augusta,sve zavisi kad bude prijemni..

Imam još pitanja(nikad mene dosta)
Koliko studenata primaju? Koliko pitanja iz psihologije, a koliko iz biologije je bilo na prijemnom kod vas? ;) Fala do neba...
Ja spremam iz skripti za stomatologiju, jesu li to te skripte iz biologije ili...?
 
Zanima me kako sve to oko studiranja ide kada je rijec o studentu iz druge drzave, u ovom slucaju, BiH. Cackajuci po netu, dosla sam do nekih informacija kako su studenti iz BiH ravnopravni sa studentima Srbije, pa me zanima je li zna neko nesto o tome? Koliko je to tacno uopste? Inace, zeljela bih upisati defektologiju. :) pozz
 
БИОЛОГИЈА

1.ПРИНЦИПИ ФУНКЦИОНИСАЊА БИОЛОШКИХ СИСТЕМА
Динамичка организација ћелије. Промет материје и трансформација енергије. Функционалне одлике нервног система. Физиологија чулних органа. Скелетни и мишићни систем. Телесне течности,циркулација. Дисање. Систем органа за варење. Ендокрини систем и хуморална регулација. Размножавање - гаметогенеза,оплођење,рано развиће,ембрионална индукција. Старење и смрт. Однос организма и средине.

2.ОСНОВИ МОЛЕКУЛАРНЕ БИОЛОГИЈЕ
Молекулске основе биолошких процеса. ДНК. Биосинтеза протеина. Молекулске основе односа гена,протеина и фенотипских особина. Биохемијска основа развића и диференцијације организма. Биотехнологија и генетичко инжењерство.

3.МЕХАНИЗМИ НАСЛЕЂИВАЊА
Основна правила наслеђивања. Извори генетичке варијабилности. Генске мутације. Утицај средине на изазивање наследних промена. Генетичка контрола развојних процеса. Генетичка структура популација. Наследне болести човека. Генетичка условљеност човековог понашања.

4.ОСНОВНИ ПРИНЦИПИ ЕВОЛУЦИОНЕ БИОЛОГИЈЕ
Теорија еволуције. Механизми еволуционих процеса. Порекла човека.

ПСИХОЛОГИЈА

1.Психологија као научна дисциплина.
2.Методе и технике психолошог истраживања.

ПСИХИЧКИ ПРОЦЕСИ И СПОСОБНОСТИ

1.Опажање
2.Учење
3.Памћење
4.Заборављање
5.Мишљење
6.Интелектуалне способности
7.Емоције
8.Мотивација
9.Ставови,вредности
10.Фрустрације и конфликти

ЛИЧНОСТ

1.Структура личности
2.Динамика личности
3.Развој личности
4.Теорија личности
 

Back
Top