Predlog konfiguracije

mbuge

Početnik
Poruka
44
Hteo bih da uzmem racunar u Novom Sadu, pa da li mi neko moze reci gde je najbolje da uzmem predlozenu konfiguraciju i da li je ova konfiguracija ok, racunar bih koristio za fakultet, uglavnom za programiranje...

ASUS MB AM2+ Gf7025 VGA, PCIe/DDR2/SATA2/LAN/5.1
AM2+ 7850+ Athlon64 X2 DualCore
DDR2 2GB 800MHz Kingston CL6
HDD SATA2 7200 320GB WD Caviar Blue 3200AAKS, 16MB
POINEER DVD/RW
400W Codegen Aeolus 6218-CA, Black
 
i meni treba jedan predlog pa bih iskoristio ovu temu. treba mi racunar, to ne bi trebalo biti nista specijalno. racunar bi najvise sluzio za surfanje internetom, muzika, filmovi i tako te sitnice. nisam dugo obracao paznju na to sta se desava u svijetu hardvera pa bih voli da me neko posavjetuje. ono sta mi prvo pada na pamet jeste:

AMD Athlon 64 X2 4000 Dual Core
ASUS-ova ploca M2N - to je prva na koju sam naisao a da nije nesto preterano napucana cijenom i opremom. ostalo je klasika: 1GB DDR2, HDD 160 GB, DVD/RW, GeForce 7600 GS
Da li mi preporucujete neku drugu kombinaciju? Htio bih da to bude jeftiniji racunar posto imam vec jedan koji zadovoljava moje ostale potrebe.
 
i meni treba jedan predlog pa bih iskoristio ovu temu. treba mi racunar, to ne bi trebalo biti nista specijalno. racunar bi najvise sluzio za surfanje internetom, muzika, filmovi i tako te sitnice. nisam dugo obracao paznju na to sta se desava u svijetu hardvera pa bih voli da me neko posavjetuje. ono sta mi prvo pada na pamet jeste:

AMD Athlon 64 X2 4000 Dual Core
ASUS-ova ploca M2N - to je prva na koju sam naisao a da nije nesto preterano napucana cijenom i opremom. ostalo je klasika: 1GB DDR2, HDD 160 GB, DVD/RW, GeForce 7600 GS
Da li mi preporucujete neku drugu kombinaciju? Htio bih da to bude jeftiniji racunar posto imam vec jedan koji zadovoljava moje ostale potrebe.

Tesko da ces moci da nadjes taj procesor bar ne nov....
Evo npr. ovaj procesor bi ti resio posao
AMD Athlon II X2 240 2.8GHz 2MB 65W box 4.900din.
Uz adekvatnu maticnu i 2gb rama imao bi finu konfiguraciju za te da kazem office poslove...Maticnu mozes da uzmes sa integrisanom grafikom ako nemas nameru da igras igrice ili da nadjes neku graficku do 50ak evrica a ima ih dosta...
 
Tesko da ces moci da nadjes taj procesor bar ne nov....
Evo npr. ovaj procesor bi ti resio posao
AMD Athlon II X2 240 2.8GHz 2MB 65W box 4.900din.
Uz adekvatnu maticnu i 2gb rama imao bi finu konfiguraciju za te da kazem office poslove...Maticnu mozes da uzmes sa integrisanom grafikom ako nemas nameru da igras igrice ili da nadjes neku graficku do 50ak evrica a ima ih dosta...

Mislim da cu stici danas provjeriti cijene za ove procesore. Sto se tice grafike isao bi na to da iskoristim graficku karticu koju imam a ne koristim a to je ta GeForce 7600 GS.
 
ujak koji radi u veki, je prelazio tokom godina sa sprograma na program, i presao preko dosta njih..za tacna imena moram ga pitam zaboravio sam, glavnom covek trenutno pravi program za obracun plata za 15 000 radnika u centralnoj fabrici...
cim ga navatam napisacu ti...
za koje sve tacno programe za programiranje ti treba ekstremno jak pc, i sta se tacno radi u njima ?
 
za koje sve tacno programe za programiranje ti treba ekstremno jak pc, i sta se tacno radi u njima ?
Za Microsot Visual Studio ti treba veoma jak kompjuter, dakle svi programi koji se razvijaju na .NET platformi, C#, C++, pogotovo ako lokalno teraš SQL bazu. Na toj platformi se pravi mnogo ozbiljnih programa, između ostalog i Windows na kome radiš se pravi na njemu.
 
Zavisi kakva ti je ta stara 7600gs ako je PCi-e onda mozes da je iskoristis ali ako ide na AGP slot moraces da je menjas

ta 7600GS je za PCI-e tako da ce skroz odgovarati :)

richa:
Koliko si ti kesha spreman da odvojis za sve ovo?
sve sam nabavio ostalo mi je jos sam ploca i procesor i volio bi kad bi to mogao uklopiti u 100 maksimalno 150 €. Provjeravao sam za AMD Athlon 64 X2 4000 Dual Core u jednoj radnji i treba im stici ovih dan. ocekujem cijenu oko 50,60 €, a onda bi ganjao plocu pa da me sve to dodje oko 100,110€.
 
Ma za 50e mozes da uzmes daleko bolji procesor mozda cak Intel DualCore E5200 koji je za klasu bolji od 4000+...pa cak mozes da nadjes i daleko boljeg Athlona od tog tvog za recimo oko 55e...batali taj 4000+ to je star procesor bez obzira sto ti ne treba masina za neke zahtevne aplikacije zasto da ne uzmes nesto bolje za maltene iste pare...
 
ta 7600GS je za PCI-e tako da ce skroz odgovarati :)


sve sam nabavio ostalo mi je jos sam ploca i procesor i volio bi kad bi to mogao uklopiti u 100 maksimalno 150 €. Provjeravao sam za AMD Athlon 64 X2 4000 Dual Core u jednoj radnji i treba im stici ovih dan. ocekujem cijenu oko 50,60 €, a onda bi ganjao plocu pa da me sve to dodje oko 100,110€.

Za 50 eura mozes uzeti procesor koji ce tog 4000+ pojesti u jednom zalogaju. Pogledaj ovako nestoAMD Athlon II X2 240, 2.80GHz, 64bit Box (Cena: 4.700 din.) GigaByte M720-US3 (Cena: 5.030 din.). Ovo ti je do 100 eura, a za 150 eura bi imao jos bolju i ubitacniju kombinaciju AMD Phenom II X2 550, 3.1GHz/6MB 64Bit BOX Black Edition (Cena: 8.130 din.)
Biostar TA790GXB AM2+ (Cena: 6.740 din.)
 
Za 50 eura mozes uzeti procesor koji ce tog 4000+ pojesti u jednom zalogaju. Pogledaj ovako nestoAMD Athlon II X2 240, 2.80GHz, 64bit Box (Cena: 4.700 din.) GigaByte M720-US3 (Cena: 5.030 din.). Ovo ti je do 100 eura, a za 150 eura bi imao jos bolju i ubitacniju kombinaciju AMD Phenom II X2 550, 3.1GHz/6MB 64Bit BOX Black Edition (Cena: 8.130 din.)
Biostar TA790GXB AM2+ (Cena: 6.740 din.)



e te informacije mi se bas svidjaju :) samo ne znam da li si to gledao cijene u srbiji ili u banja luci posto cu ih ja tu kopovati, u bl. ako nista nadam se da cu uspjeti danas ili sutra otici provjeriti cijene i pazariti tu robu :) zahvalan sam vam na informaciju, pravi ste drugari :) kad sklopim racunar morat cemo ga zaliti jednom hladnom pivom :)
 
Da to su cene iz beogradskih radnji ali ne verujem da je u Banjaluci nesto drasticno razlicita cena...ko zna mozda nadjes i nesto jeftinije...procesore i ploce koje je richa naveo su trenutno aktuelni tako da ne bi trebalo da imas problema da ih nadjes...malo potrazi po netu ili prosetaj po banjaluci ako te ne mrzi verujem da ces naci bar nesto od predlozenog :-)
 
e te informacije mi se bas svidjaju :) samo ne znam da li si to gledao cijene u srbiji ili u banja luci posto cu ih ja tu kopovati, u bl. ako nista nadam se da cu uspjeti danas ili sutra otici provjeriti cijene i pazariti tu robu :) zahvalan sam vam na informaciju, pravi ste drugari :) kad sklopim racunar morat cemo ga zaliti jednom hladnom pivom :)

E pa dragi moj sugradjaninu zaboravi onda na ove cijene, posto tako nesto u nasoj Banja Luci ne postoji. Prodavci nam deru kozu kako stignu. Pogledaj u Pan-exu tamo su imali Athlon II x2 250 ali je izgleda nestalo. Umjesto njega onda uzmi Athlon X2 7850. Za plocu mislim da Biostara niko ne uvozi, ali opet provjeri. U eastcode otidji i vidi sta mogu da ti naruce i po kojoj cijeni. Takodje posjeti i Infocom. A cijene su u prosjeku vece za 30% nego u Srbiji, tako da nam se lose pise. Ako imas bilo kakvu mogucnost da odes ili u Srbiju ili Hrvatsku mnogo ces bolje proci.
Od ploca mozes da pogledas Gigabyte GA-MA-770-UD3 ona je oko 180 KM (90 EURA, a u Srbiji kosta oko 55) u Pan-exu. Mada provjeri telefonom i u ovim drugim firmama, jer sajtovi im nisu azirirani 100 god. A osoblje im je pojma nema o racunarima, samo znaju da navale da ti utrpaju ono sto najvise imaju na lageru, tako da se toga cuvaj ne daj da te prevare.
 
Poslednja izmena:
E pa dragi moj sugradjaninu zaboravi onda na ove cijene, posto tako nesto u nasoj Banja Luci ne postoji. Prodavci nam deru kozu kako stignu. Pogledaj u Pan-exu tamo su imali Athlon II x2 250 ali je izgleda nestalo. Umjesto njega onda uzmi Athlon X2 7850. Za plocu mislim da Biostara niko ne uvozi, ali opet provjeri. U eastcode otidji i vidi sta mogu da ti naruce i po kojoj cijeni. Takodje posjeti i Infocom. A cijene su u prosjeku vece za 30% nego u Srbiji, tako da nam se lose pise. Ako imas bilo kakvu mogucnost da odes ili u Srbiju ili Hrvatsku mnogo ces bolje proci.
Od ploca mozes da pogledas Gigabyte GA-MA-770-UD3 ona je oko 180 KM (90 EURA, a u Srbiji kosta oko 55) u Pan-exu. Mada provjeri telefonom i u ovim drugim firmama, jer sajtovi im nisu azirirani 100 god. A osoblje im je pojma nema o racunarima, samo znaju da navale da ti utrpaju ono sto najvise imaju na lageru, tako da se toga cuvaj ne daj da te prevare.

Sudeci po ovome mislim da ti je najisplativija varijanta da dodjes u Bg...ako se zaista odlucis za kupovinu u Bg-u obavezno rezervisi komponente koje bi kupio koji dan ranije...i u vecini radnji u Bg-u je ista stvar sto se tice upucenosti i usluznosti radnika ...ili zaposljavaju devojke koje ne mogu da razlikuju monitor od tastature ili neke momke koji nisu bas zainteresovani za ono sto rade...cast izuzecima....ako nista drugo radnji ima zaista puno tako da je izbor odlican
 

Back
Top