Пут око света

Poruka
1.473
Размишљам о путовању са више стајања или како га још зову "пут око света". Знам да авиопревозници и/или агенције могу имати различите пропозиције и критерије шта се под тим подразумева и да се о томе треба директно консултовати са њима. Али, добро би дошла и ваша искуства везана за овакву врсту путовања. Имам и конкретно питање: да ли је могуће да се једна етапа пута заврши у једном граду, а да се путовање настави из другог? На пример, Долетиш у Париз, па хоћеш колима да прођеш до Барцелоне, и да даље путовање наставиш одатле авионом, а да се итинерер ипак третира као пут око света (таква путовања имају знатно повољнију цену него што је збир појединачних дестинација). Хвала унапред.
 
Размишљам о путовању са више стајања или како га још зову "пут око света". Знам да авиопревозници и/или агенције могу имати различите пропозиције и критерије шта се под тим подразумева и да се о томе треба директно консултовати са њима. Али, добро би дошла и ваша искуства везана за овакву врсту путовања. Имам и конкретно питање: да ли је могуће да се једна етапа пута заврши у једном граду, а да се путовање настави из другог? На пример, Долетиш у Париз, па хоћеш колима да прођеш до Барцелоне, и да даље путовање наставиш одатле авионом, а да се итинерер ипак третира као пут око света (таква путовања имају знатно повољнију цену него што је збир појединачних дестинација). Хвала унапред.

Cisto sumnjam da je iko od nas na forumu isao na putovanje koje bi se zvalo put oko sveta.Moje misljenje je ako vec ides na put oko sveta zaobidjes lepo Evropu posto to ionako mozes obici mnogo lakse i na milion drugih nacina jer je blizu.Mada verujem da si obisao vec celu Evropu cim planiras ovako veliki put.
Sto se tice vezanih karta,trebalo bi da je moguce na primer imati let sa Britishom do Londona pa onda Iberiom iz Madrida jer su i jedna i druga kompanija u alijansi One World.Ja sam na primer imao kombinaciju karata BA/Cathay Pacific ili BA/American Airlines jer je bilo jeftinije kupovati vezane karte ako su i jedna i druga kompanija u istoj alijansi.
Moj savet sto se tice Azije koju odlicno poznajem je da tu samo dodjes do nekog grada,Hong Kong,Singapur ili Bangkok,pa odatle uzimas pojedinacne karte po regionu,ako planiras da vidis vise drzava u tom delu sveta.Tu su ubedljivo najpovoljnije kompanije tipa Air Asia jer kod njih karta moze da kosta i 20-30 usd a lete iz svih zemalja u sve zemlje,odnosno nije im hub u jednom gradu.
Ja licno ne znam ama bas nikoga ko je isao na put oko sveta,ali probaj sa alijansama ,one ubedljivo imaju najpovoljnije cene ako se koriste usluge kompanija koje su u tom udruzenju.
 
Хвала Александре.
Већ сам посетио страницу "Аir Asia" и пронашао невероватне цене за неке дестинације. И све са укљученим таксама. Примећујем да за Европу лете само према Лондону, али одатле је ионако све на дохват руке. Још једном захваљујем.
 
Хвала Александре.
Већ сам посетио страницу "Аir Asia" и пронашао невероватне цене за неке дестинације. И све са укљученим таксама. Примећујем да за Европу лете само према Лондону, али одатле је ионако све на дохват руке. Још једном захваљујем.

Хајде да те замолимо да не заборавиш после свега да нам се јавиш и окачиш фотек!
Надам се да ће нам свима бити занимљиво. :)
 
Uh ja bih to krenuo svojim kolima ili stopom..pa malo bajs..eee sto bi to bila avantura da nisam penzioner

Тако нешто планирају моји познаници.Наиме они су пар и прије вјенчања планирају пут по истоку док им год не нестане пара.
Кренуће авионом за Кину и онда ће кренути према Индији,бусом,стопом,бициклом...свим што им буде практично и уз руку на путу.
Спомињу суму од 70 000 франака...али пази,мисле то да ураде СКОМНО :mrgreen:.
 
http://www.jeftinaputovanja.net/


Pogledaj na ovom sajtu, sve je fino objasnjeno i interesantno prezentovano, mada koliko sam shvatila svakom putovanju je predstojalo par mjeseci planiranja i rezervisanja karti i smjestaja. Doduse radi se o jeftinijoj varijanti, npr. nocenje u hostelima ili odlazak avionom a dalje vozom kroz gradove.
Mozda se mozes i licno obratiti za neki savjet.
 
Aleksandrov predlog je zaista sadržajan.

Radio sam u avio kompaniji 8 godina, i znam da je svaka ''alijansa'' imala svoju šemu za put oko sveta.
Treba uzeti telefon, i nazvati najjače avio kompanije i pitati za ponude....
 
Када сам рекао "пут око света" већина је помислила на луксузна места, луксузне хотеле, гламур и сл. Признајем, тако асоцира. Али, ја сам то путовање замислио другачије. Јефтино. Хм, како сад па јефтино, питаћете се? Па овако, авио карте и у међународном саобраћају се мало-мало па могу наћи врло повољно (хвала на савету за Air Asia. Као што видите добацују и до/од Лондона). Па регионалне low cost компаније за краћа путовања. А смештај? Па људи, имате ли ви икога у том белом свету? Ако нас сада нема с краја на крај овог глобуса, кад је било? Наравно да планирам итинерер тако да посетим родбину и пријатеље. И да се видимо и да се мало обиђе света. И да посетимо и да нас посете. Ти које планирам посетити су добродошли код нас, а неки су већ и били. Дакле, за смештај не планирам ништа. Добро сте прочитали, ништа. Трошкови исхране су мање-више свуда приближни, да не би помислили да је то вани скупље. Хранио се овде или тамо, све једно. Испаде да је убедљиво, највећи трошак та карта. А на томе ћемо порадити. Само треба почети на време.
 

Back
Top