Fizicki rad

Radoje Kandic

Zainteresovan član
Poruka
218
Dakle,cesto se u nasoj sredini cuje kako fizicki rad pomaze u mnogo cemu a najvise u gradjenju karaktera.Meni nije jasno kako ce mi kopanje i oranje pomoci u gradjenju licnosti....:confused::confused::confused:Vasa misljenja?
Nadam se velikom odziwu......:)
 
koliko li ti imaš godina?

normalno da pomaže u građenju karaktera (kod dece straije od 15 god), nauče da cene tuđ rad
a naročito kad ih roditelji teraju da idu na kopanje jer su ponavljali ili ostavili keca za popravni ili nešto slično
 
Dakle,cesto se u nasoj sredini cuje kako fizicki rad pomaze u mnogo cemu a najvise u gradjenju karaktera.Meni nije jasno kako ce mi kopanje i oranje pomoci u gradjenju licnosti....:confused::confused::confused:Vasa misljenja?
Nadam se velikom odziwu......:)

Gde mi je smajli koi se krsti..super bi se ti snasao da ostanes bez leba ili u divljini..nista ne brini i njigu u ruke..i odma trazi naku koja ce ti pere gace kad te mama skine sa sise
 
hm.. ne znam... konkretno sto se tice radova u bashti, fino je to, opusta i svak radi svoj posao
niko nema vremena da vise na onog drugog
i bolje se spava... a kada se osushi granje, pali se vatra :D :D :D
 
Dakle,cesto se u nasoj sredini cuje kako fizicki rad pomaze u mnogo cemu a najvise u gradjenju karaktera.Meni nije jasno kako ce mi kopanje i oranje pomoci u gradjenju licnosti....:confused::confused::confused:Vasa misljenja?
Nadam se velikom odziwu......:)

Radio sam na pilani (secenje gradje), stolarskoj radionici, vodoinstalaciju, vozio taksi, radio auto-mehaniku, u Formi Ideale u proizvodnji (pakao) i onda mi je sinulo da upisem fakultet. I evo me na masinskom trenutno. Znatno vise cenim novac. Drugacije gledam na ljude. Sve se izmenilo na bolje.
 
Kada shvatiš da nije sramota raditi nijedan pošten posao, onda naučiš da ceniš ljude i njihov rad.

Ovo je greota ne uramiti.:ok:.i da dodam da obicno pocnemo uzivati u poslovima koji nam kao nezrelima izgledaju ispod casti i kao teski dok ne odrastemo..tako sam i sam mislio da se bojim visine dok se ne popeh na skelu..najsladji novac od tegljenja dzakova..nevidjen od pranja sudova..sad bih platio da naucim praviti 20 vrsta kafa a bilo mi smor u pocetku za male pare to raditi..ne bih ta iskustva menjao ni za kakve pare koje se potrose a iskustvo i znanje za ceo zivot
 
koliko li ti imaš godina?

normalno da pomaže u građenju karaktera (kod dece straije od 15 god), nauče da cene tuđ rad
a naročito kad ih roditelji teraju da idu na kopanje jer su ponavljali ili ostavili keca za popravni ili nešto slično

nažalost sve su češći slučajevi (imam ih i u okruženju) da se dete prosto nagradi tako što mu se (kao u slučaju o kojem pričam) omogući da sam sa ruštvom ide na more, i kupe neke patike od 12 000

:dash::dash::dash::dash::dash:
 
Sve zavisi od karaktera deteta.
Ima dece kojima ce ta vrsta ''kazne'' ili iskustva pomoci da gledaju drugacijim(zrelijim)ocima na zivot,pocnu da cene tudje vreme i novac,pocnu da cene vlastiti rad i znanje.
Takvih primera u blizoj i daljoj okolini imam mnogo.
Ali ima i ona skupina kod kojih takva vrsta iskustava prozivodi suprotan efekat.
Bratanac mog zeta,24 godine.
Kao klinac bio je nemoguc,u sustini dobar decko,ali lenj po pitanju skole.
Kako je krenuo u srednju skolu-redovno neki popravni,neke jedinice,naposletku okinuo godinu.
Brat od mog zeta,malo je reci-poludeo.
Ne zna covek sta ce sa njim.On zavrsio visoke skole,zena takodje,samo ovaj mali -nece,pa nece.
Dolazio je i kod mene da mu pomognem matematiku i hemiju.Pametan decko,nije da nije,ali lenj do bola:(
Resi da on njega zaposli kod majstora,da vidi sta je tezak rad i cvrsta ruka.
Naravno,malom lenjivcu,usput buntovno nastrojenom prema svima i svemu,to samo dolilo ulje na vatru.
Nikad skolu nije zavrsio,postao jedan od ''zestokih''momaka:confused:
Srecem ga relativno cesto,u fancy kaficima blizu moje zgrade.Uvek se fino javi,pita kako sam.
Ali cela ta slika njega i oko njega govori vise od hiljadu reci.Meni ga jako zao...Mozda,da su na drugi nacin pokusali da ga nateraju da uci,mozda bi bilo drugacije-ovako sigurno nije dobro:(
Mozda i ne bi ko to zna.Ali rad ga je definitivno odbijao:think:
 
Dakle,cesto se u nasoj sredini cuje kako fizicki rad pomaze u mnogo cemu a najvise u gradjenju karaktera.Meni nije jasno kako ce mi kopanje i oranje pomoci u gradjenju licnosti....:confused::confused::confused:Vasa misljenja?
Nadam se velikom odziwu......:)

Физички рад
- доноси опуштање од умних напора
- развија мишиће :zper:
- развија осећај одговорности
- човек почне да цени уложени труд и зарађени новац
- ствара осећај задовољства када видиш резултате свог рада, а тиме се развија самопоуздање

....Ма има свашта, да не набрајам све....;)

Кад сам била тинејџерка режала сам кад су ме матроци вуглили на башту и терали да плевим лук, вадим кромпир, берем вишње, садим купус.... наравно да бих се у тим годинама најрадије излежавала слушајући музику и бленула у празно.... Али данас увиђам зашто су то радили, и подржавам. :)
 
Za mene je fizički rad (npr okopavanje bašte, čišćenje dvorišta, farbanje i krečenje kad treba) odmor od umnog.:)

Nikakav fizički, a ni umni rad neće "izlečiti" loš karakter.:confused:

Ne vidim poentu mučenja deteta ili odraslog čoveka prisiljavanem na bilo kakav rad. Kao što neki nisu za intelektualca rođeni, neki nisu ni za fizičkg radnika.
 
Ne vidim poentu mučenja deteta ili odraslog čoveka prisiljavanem na bilo kakav rad. Kao što neki nisu za intelektualca rođeni, neki nisu ni za fizičkg radnika.

И шта сад, рецимо, да ради породица која има башту? Да унајми радника да је окопа, јер син ''није за физички рад''?
Колико физичког дефекта мора да има тај син да би био неспособан да окопа башту? :confused:
 
Dakle,cesto se u nasoj sredini cuje kako fizicki rad pomaze u mnogo cemu a najvise u gradjenju karaktera.Meni nije jasno kako ce mi kopanje i oranje pomoci u gradjenju licnosti....:confused::confused::confused:Vasa misljenja?
Nadam se velikom odziwu......:)
pomoci ce ti da izgradis kulturu rada, a ne kulturu sedenja po kafanama
na primer!

Nisam mnogo upucena u stariju decu, posto imam bas malo dete, dakle, nisam tako advanced :) ali dobro je da budes u prirodi i u direktnom kontaktu sa necim tako normalnim, sans vredjanje inteligencije koje dolazi od medija... back to the roots!

skroz podrzavam! meni bi odgovaralo da odem da zivim na planini, samo sto nista ne znam o zemljoradnji i stocarstvu... da su me poslali da radim tako taj problem bi bio eliminisan :)))

tj. sto vise znam i bolje razumem ljude sve vise zelim da budem dalje od njih
 
Uh, uh ovde vidim 2 tabora, mnogo se zadimilo.
Svaki rad je dobar jer ljudi se uce tako koliko novac vredi i izgradjuju sistem vrednosti ;)
Ja sam klasicni student koji nikad nije radio nista, ni za dzeparac preko leta a da je to stalni posao. Sem bezbroj odradjenih promocija, ali nesto iole stalno nikad. Samo honorarno.
Zivela u gradu, na asfaltu ,u stanu bez babe i dede u selu, jedni baba i deda u istom gradu gde i ja , druga u belom svetu. Tako da nisam imala gde da okopam ni zardinjeru.
I ne vidim da mi nesto znacajno fali :lol:
 
Volim fizicki rad samo ako ne zahteva dug boravak na suncu i veliku snagu. Sve drugo mi ne predstavlja problem. Ne mogu se pohvaliti nekim velikim umecem ali eto mislim da bih prezivela kad bih takvim radom morala izdrzavati porodicu (daleko neka bude :) ).
 
Uh, uh ovde vidim 2 tabora, mnogo se zadimilo.
Svaki rad je dobar jer ljudi se uce tako koliko novac vredi i izgradjuju sistem vrednosti ;)
Ja sam klasicni student koji nikad nije radio nista, ni za dzeparac preko leta a da je to stalni posao. Sem bezbroj odradjenih promocija, ali nesto iole stalno nikad. Samo honorarno.
Zivela u gradu, na asfaltu ,u stanu bez babe i dede u selu, jedni baba i deda u istom gradu gde i ja , druga u belom svetu. Tako da nisam imala gde da okopam ni zardinjeru.
I ne vidim da mi nesto znacajno fali :lol:
ma ti nemas pojma
nesto ti to nemas ugradjenu dasku za ljubav prema zemlji... ja imam, mada sam odrasla u gradu
ne bih ulazila u detalje svog porodicnog stanja :lol: kao ti :;
ali ja imam zemlju u krvi i ja volim! i smatram to zdravim osecajem, to je ljubav prema zivotu, ljubav prema prirodi... ja se divim, obozavam i rado bih to radila

mislim da je to veoma normalna aktivnost za coveka... da sam stvara ono sto mu treba za zivot... a ne da se bavi PR-om i ostalim zamajavanjima, o berzama i hartijama od vrednosti da ne pricam... tek ti ljudi nisu normalni!
 
ma ti nemas pojma
nesto ti to nemas ugradjenu dasku za ljubav prema zemlji... ja imam, mada sam odrasla u gradu
ne bih ulazila u detalje svog porodicnog stanja :lol: kao ti :;
ali ja imam zemlju u krvi i ja volim! i smatram to zdravim osecajem, to je ljubav prema zivotu, ljubav prema prirodi... ja se divim, obozavam i rado bih to radila

mislim da je to veoma normalna aktivnost za coveka... da sam stvara ono sto mu treba za zivot... a ne da se bavi PR-om i ostalim zamajavanjima, o berzama i hartijama od vrednosti da ne pricam... tek ti ljudi nisu normalni!
Pa meni baba Jermenka radila na plantazama u Siriji ;)
Tako da imam itekako to u krvi :per:
:lol: Ali kako da patim za necim tj da zelim nesto sto nisam osetila nikako? :think:
A nemam zelju da kopam, slazem se jer jedva nosim 3kg iz prodavnice :lol: Ali sta se mora - nije tesko . Nije to lose , samo ja nisam imala prilike. A roditelji nikad misu morali da me kaznjavaju :lol:
;)
 
Pa nije fizički rad samo kopanje na njivi.
I u najluksuznijem stanu ima šta da se radi, i to dobro da se zapne.
I u najlepšoj vili treba pokositi travu, očistiti bazen, orezati ruže, okopati cveće, ošišati ogradu, očistiti staze, očistiti oluke...
Da je dobro samo sedeti i baviti se intelektualnim poslom, ne bi ljudi izmislili rekreaciju i fitnes.
 
И шта сад, рецимо, да ради породица која има башту? Да унајми радника да је окопа, јер син ''није за физички рад''?
Колико физичког дефекта мора да има тај син да би био неспособан да окопа башту? :confused:

Kakav bre fiziči defekt, jednostavno, neko to ne voli da radi. Ja imam baštu sa cvećem i jedino ja se aktiviram oko nje, moj mlađi brat (koji je jači od mene X puta) nikad nije ni priviro, ni pitao da pomogne, niti sam mu ja to tražila.

Ono što je meni veliko zadovoljstvo i čemu se posvećujem svaki dan, njemu je smor.
Radi se o različitim interesovanjima.
 
hm, toliko pristalica, a na drugoj temi nicije djete nista ne radi....

Pa ne bih se slozila!
Na drugoj temi se vise prica o promjeni karaktera kod tinejdzera nego o fizickim poslovima, odnosno prva si ti spomenula rad i naplacivanje istog!
Rad nikog nije ubio, nece ni nase tinejdzere koji su buntovnici u tim godinama prema svemu pa i radu...

Koliko se sjecam na nekoj temi si napisala kako mislis da si ostavila prljavo sudje prijenego si krenula na duzi odmor? Da pricamo o radu? No frks!
 

Back
Top