O sreci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
R

Riba

Gost
Covek misli da je srecan da je najsrecniji na svetu a onda u jednom trenu shvati da je ipak manje srecan, uvidja razliku ali nastavlja da bude srecan!
Ihh to moze samo covek.
 
Riba:
Covek misli da je srecan da je najsrecniji na svetu a onda u jednom trenu shvati da je ipak manje srecan, uvidja razliku ali nastavlja da bude srecan!
Ihh to moze samo covek.
sreca je lepa samo dok se ceka...
Alo a zasto ti siris lazi o advokatu maticu?!
 
ali zagorcava mi zivot jer moram stalno da je demantujem a mojoj malenkosti to je jako neprijatno jer sreca je najlepsa kad se konacno doceka i kada dozivi zlatnu svadbu. Ima li vece i lepse srece za coveka, to sto ona pishe to je samo da bi unela ceznju u poeziju pravi zivot je lepsi od poezije ova je ga samo podrazava manje ili vishe uspesno!
 
normalno da znam, ne dopada mi se samo kao osoba tj licnost nego me i fizicki privlaci ,valjda je ljubav upravo sve to skupa. Volim ga i znam da ga volim ali ga razlikujem od "samo" dobrog coveka ili druga po tome sto sam ga osim svega sta osecam prema njemu, jos pozelela i kao muskarca.
Posto smo dugo bili drugovi, postali smo i "prijatelji" i tada sam ga volela ,postojala je ljubav ne manja nego sada ali dobila je novu dimenziju onda kada sam pozelela da mu pripadnem samo ne kao drugu ili prijatelju ,nego kao muskarcu.
 
da bih mu samo slusala glas i kako kaze moje ime i da mi dodirne kosu ja njegovu usne ma bilo sta...

Trenutno stojimo ovako: ludi smo jedno za drugim i ja pricam sa njim ali ga ne vidim a on mene vidi ali ne prica samnom tako da je valjda normalno sto bi ja htela malo njega da vidim a i on bi valjda zeleo nesto da mi kaze na "uvce".
 
Ivo Andric:
- Srecni ljudi ne postoje, a nesrecni su samo oni koji to ne uspeju da shvate.

Sreca ne zavisi od spoljnih uticaja, vec iskljucivo od toga kako se u datom trenutku osecamo. Na to da li smo srecni ili ne utice jedino projekcija u glavi koju formiramo mi sami.

Kaze jedna prica, u jednom trenutku posmatramo nekog robijasa i nekog multimilijardera.
Robijasa su nakon visemesecnog boravka u samici bez prozora premestili u celiju u kojoj je postojao prozor. I on je u tom momentu bio presrecan jer je kroz prozor ugledao sunce, nebo...
U istom tom trenutku je multimilijarder saznao da je na nekom neuspelom poslu izgubio neke pare, ali je i dalje multimilijarder. Medjutim, on se zbog tog gubitka oseca nesrecnim.
 
rdeki:
Ivo Andric:
- Srecni ljudi ne postoje, a nesrecni su samo oni koji to ne uspeju da shvate.

Sreca ne zavisi od spoljnih uticaja, vec iskljucivo od toga kako se u datom trenutku osecamo. Na to da li smo srecni ili ne utice jedino projekcija u glavi koju formiramo mi sami.

Kaze jedna prica, u jednom trenutku posmatramo nekog robijasa i nekog multimilijardera.
Robijasa su nakon visemesecnog boravka u samici bez prozora premestili u celiju u kojoj je postojao prozor. I on je u tom momentu bio presrecan jer je kroz prozor ugledao sunce, nebo...
U istom tom trenutku je multimilijarder saznao da je na nekom neuspelom poslu izgubio neke pare, ali je i dalje multimilijarder. Medjutim, on se zbog tog gubitka oseca nesrecnim.
Sta si se primio. Na teme visestruke licnosti niko ne odgovara.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top