Pomoc

E pa ovako ne znam odakle da pocnem, ali ajde od pocetka :)
Ona mi dodje sestra od tetke mala ima 16god. Nju su roditelji dobili malo po starije dane i razmazili je katasrofalno :dash:
Problem je u tome, mislim ni je to problem ali...... mala je kao lutka sa naslovnica stvarno je razvijena, lijepa, itd i ona je toga svjesna, zeli da nosi iskljucivo firmirane stvari (njeni to mogu da joj priuste), iz kuce ne izlazi ne nasminkana i sredjena. Jako je razmazena. I sada kako je drma pubertet stvarno cuda radi njena majka (moja tetka) me zvala u dok sam bila u Americi da se zali na nju i da me pita sta da radi...... Ja sam njenima rekla da su oni krivi za to sto su je tako razmazili i napravili cudoviste od nje. Meni je nje jako zao. E sada bilo koji savjet bi dobrodosao jer ja tu malu stvarno volim ja nemam ni brata ni setru i ona mi dodje nesto najrodjenije.
Eto molila bih za svjet neki sta dalje da radimo!!!
:worth:

Daj sestrin telefon da je prevaspitamo i nista ne brini:lol:
 
Ne problem je u tome da je ona ne snosiva bezobrazna a takodje i druge omalovazava, postlaja je veliki snob

U filmovima roditelji takvo dete obicno posalju na selo, ili negde gde se mnogo radi (recimo da skuplja jagode u nekom pitchkovcu u Engleskoj, sa ekipom iz Rumunije, Poljske i Ukrajine) i ona se vrati preporodjena posle par meseci.
 
@anastazija, ti si napisala da je volis, ali kako se vas dve slazete?
I koga ona omalozava?
Jel` tebe?

16 godina, hmmm- to su godine nesigurnosti, devojka se formira, mozda se krije iza drskog ponasanja....

Napisala si samo uopsteno, tesko ju odgovoriti...
 
pa mene ne omalovazava ali druge sve, neki roditelji su se zalili njenima da je pogrdne rijeci govorila njihovj djeci

cekaj, ne razumijem da djevojcica koja zavisi od roditelja manipulise istim?
nek srezu dzeparac (ili ukinu), uvedu zabranu izlazaka, prestanu kupovati markirane stvari (halo, pa svi nosimo "obicne" pa sta?!) jedno vrijeme pa ce i ona malo doci sebe.
i ja, i svi mi, bi postale takvi snobovi da smo imali i smjeli toliko!

uostalom- na drugoj temi se pominju knjige, kupi im jednu o adolescentima nek pokusaju bar razumjeti tetak i tetka gdje su pogrijesili i kako da poprave stvar.
smatram da je jos uvijek mogu izvesti na pravi put jer ako nista drugo, potpuno zavisi od njih.
 
Poslednja izmena:
pa mene ne omalovazava ali druge sve, neki roditelji su se zalili njenima da je pogrdne rijeci govorila njihovj djeci

:think:

А шта је ту проблем? :confused:

Знају ли њени родитељи шта могу да уопште очекују од детета са 16 година, какве су развојне карактеристике тог периода живота?

Јесу ли они икад имали 16 година? :roll:
 
cekaj, ne razumijem da djevojcica koja zavisi od roditelja manipulise istim?
nek srezu dzeparac (ili ukinu), uvedu zabranu izlazaka, prestanu kupovati markirane stvari (halo, pa svi nosimo "obicne" pa sta?!) jedno vrijeme pa ce i ona malo doci sebe.
i ja, i svi mi, bi postale takvi snobovi da smo imali i smjeli toliko!

uostalom- na drugoj temi se pominju knjige, kupi im jednu o adolescentima nek pokusaju bar razumjeti tetak i tetka gdje su pogrijesili i kako da poprave stvar.
smatram da je jos uvijek mogu izvesti na pravi put jer ako nista drugo, potpuno zavisi od njih.

Ja ne nosim "obicne"
 

Back
Top