Ljuuubav....

Svaka moja ljubav je bila velika, svakog od njih sam zaista volela!!!

A ovo sto sada osecam, mnogo je jace od ljubavi, jer covek koji me ima je moja savrsena druga polovina!
 
MUDRICA:
Da li verujete u to da se u zivotu moze istinski voleti samo jedan muskarac/zena ili ih moze biti vise?
Kakva su vasa iskustva?
Retke su osobe koje zaista vole samo jednu osobu celog zivota.
E, sad, moze se o tome raspravljati - da li je osoba koja veruje u jedinu pravu ljubav samo sanjalica, drugacijeg sklopa od drugih ljudi (npr. da je nesigurna, i slaba, pa svoja osecanja zeli da pokloni nekome za ceo zivot, bez straha da ce biti povredjena i jednog dana morati da gradi novu ljubav..)
Sa druge strane, mala ucestalost takvih ljubavi moze se objasniti postavljanjem novog pitanja - da li je prava ljubav rezervisana za mali broj pojedinca? Odnosno, da li svakog od nas ceka "druga polovina", a samo retki srecnici zaista imaju priliku da je sretnu?

Ja zelim da verujem u pricu o jednoj ljubavi.
Ali, bojim se da to moze dovesti do pogresnih stavova.. Npr. u svaku vezu ulazis sa zeljom da ti ta ljubav bude jedina. Mozda umislis ljubav koje nema? Ili, mozda prepoznas da tu nema ljubavi kakvu zelis, pa i dalje nastavis da sanjas. A onda volis ideal, zar ne? A ideal ne postoji, nije zdravo razmisljati na taj nacin..

Uopste, o ljubavi ne treba razmisljati. NE treba imati predsrasude. Sve je moguce.
 
Krv zastalu i buduću ružu, ametist od juče i
Vetrić sadašnji, želim da zaboravim!

Čoveka i ribu pod stvarima plovećim, čekajući noć
U algi ili u naslonjači, želim da zaboravim!

Ja. Jedino ja!
Dok zaravan obdelavam kud mi neće otići glava.
Jedino ja!
 
Snezna_kraljica:
MUDRICA:
Da li verujete u to da se u zivotu moze istinski voleti samo jedan muskarac/zena ili ih moze biti vise?
Kakva su vasa iskustva?
Retke su osobe koje zaista vole samo jednu osobu celog zivota.
E, sad, moze se o tome raspravljati - da li je osoba koja veruje u jedinu pravu ljubav samo sanjalica, drugacijeg sklopa od drugih ljudi (npr. da je nesigurna, i slaba, pa svoja osecanja zeli da pokloni nekome za ceo zivot, bez straha da ce biti povredjena i jednog dana morati da gradi novu ljubav..)
Sa druge strane, mala ucestalost takvih ljubavi moze se objasniti postavljanjem novog pitanja - da li je prava ljubav rezervisana za mali broj pojedinca? Odnosno, da li svakog od nas ceka "druga polovina", a samo retki srecnici zaista imaju priliku da je sretnu?

Ja zelim da verujem u pricu o jednoj ljubavi.
Ali, bojim se da to moze dovesti do pogresnih stavova.. Npr. u svaku vezu ulazis sa zeljom da ti ta ljubav bude jedina. Mozda umislis ljubav koje nema? Ili, mozda prepoznas da tu nema ljubavi kakvu zelis, pa i dalje nastavis da sanjas. A onda volis ideal, zar ne? A ideal ne postoji, nije zdravo razmisljati na taj nacin..

Uopste, o ljubavi ne treba razmisljati. NE treba imati predsrasude. Sve je moguce.[/quote]

Bas tako. :)
 
Snezna_kraljica:
MUDRICA:
Pa to nije lepo! Sad moram paziti uvek sta govorim, jer si upravo "oborila" moju temu! :cry: :cry:

Ipak, iako znamo da je do odgovora nemoguce stici, to nas ne sme sprecavati da ga trazimo.. Lepo je traziti... :wink:

Uh, pa to mi uopste nije bila namera...
Ma, nisam je "oborila"... :roll: :oops:

Ah, da. Treba traziti odgovore... Postoji puno stvari koje covek u zivotu jednostavno ne moze da uradi. Ali to nije razlog da treba da prestane da se trudi. Nikad ne treba odustajati. :wink:
 
MUDRICA:
Ah, da. Treba traziti odgovore... Postoji puno stvari koje covek u zivotu jednostavno ne moze da uradi. Ali to nije razlog da treba da prestane da se trudi. Nikad ne treba odustajati. :wink:
DA! Casnije je boriti se i ne predati se, pa i ako znas da je neprijatelj jaci. To je prava hrabrost.
(ovo je odlutalo od teme... :roll: )
:wink:
 
Snezna_kraljica:
MUDRICA:
Ah, da. Treba traziti odgovore... Postoji puno stvari koje covek u zivotu jednostavno ne moze da uradi. Ali to nije razlog da treba da prestane da se trudi. Nikad ne treba odustajati. :wink:
DA! Casnije je boriti se i ne predati se, pa i ako znas da je neprijatelj jaci. To je prava hrabrost.
(ovo je odlutalo od teme... :roll: )
:wink:


Ma da, sad i ti syebi moju temu, hehehe... Salim se.
Snezna kraljice, da li si do sada volela muskarca? Jesi? Nisi? Jednom? Vise puta?

PS. Mislim da neprijatelj ne postoji, to je samo fora. Ali psssssst, nikom ni reci :wink:
 
MUDRICA:
Ma da, sad i ti syebi moju temu, hehehe... Salim se.

-----> nije ni meni bila namera.. 8)

Snezna kraljice, da li si do sada volela muskarca? Jesi? Nisi? Jednom? Vise puta?

-----> Imam nedovoljno godina da bih mogla da tvrdim da sam zaista nekog volela. Tj. nemam sa cime da uporedim to osecanje koje me vezuje za mog decka. (inace, ovo mi je prvi decko, tako da stvarno ne mogu govoriti bilo kako osim teoretski). Ali, mislim da je to ljubav. I to poveca. Osecam. Znam. Svesna sam svega. :oops:
Znam po tome sta bih sve mogla uciniti za njega, po tome koliko mi znaci, i koliko zivim kroz svaki njegov problem, zadovoljstvo i radost.
Ali, nikad ne znas... sitne zaljubljenosti su mi se nekad cinile ogromnim... Pa, opet prodje, i kad prodje, shvatis - bilo je to - nista.
A, u svakom slucaju, ne mogu ti reci da li cu voleti istu osobu ceo zivot. To cu ti reci za jedno 50-ak godina... Mislim da cu tada znati. 8)

PS. Mislim da neprijatelj ne postoji, to je samo fora. Ali psssssst, nikom ni reci :wink:

-----> bice to nasa tajna... :wink:
 
Micotakis:
ja se toga bojim...da je tacno da se voli samo jednom i nikad vise... Ne bih bas volela..jer se to nije lepo zavrsilo...a ponekad mislim da u meni jos traje... :cry:

Pa pusti ti te price "Sve prave ljubavi su tuzne", "Prava ljubav je samo jedna" itd itd
Ti ces mozda doziveti deset velikih ljubavi, kao Elizabeth Taylor :wink: :lol: i zaljubljivaces se ludo i kad budes imala sedamdeset :shock: :wink: , a mozda samo jednu ili nijednu ... Ko zna?
Zato nemas razloga da se plasis. U ljubavi nema univerzalnih pravila, zato i jeste tako prelepa i neobjasnjiva. :lol:
 
MUDRICA:
Da li verujete u to da se u zivotu moze istinski voleti samo jedan muskarac/zena ili ih moze biti vise?
Kakva su vasa iskustva?

Ne verujem u tu teoriju da u zivotu postoji samo jedan muskarac koji se voli :wink: . U razlicitim trenucima zivota tj. godinama, kad imas nekog, mislis da je to pravo i da je to do kraja zivota, a posle nekog vremena ukapiras da to bas i nije tako. E sad..pitanje je da li se ti menjas godinama ili ne volis tu osobu dovoljno da bi trajalo do kraja zivota ili nisi taj tip koji voli do kraja zivota i predaje se samo jednoj osobi :?: :?: :?: :?:
Tako da definitivno podrzavam misljenje da u zivotu ne moze da se voli samo jedanput, jel zivot je tolikoooooo dug da treba stalno traziti tog PRAVOG, jedino sto neko ima srece pa ga nadje brzo a neko hm...nikada :roll:
Ej, ja ipak sad mislim da sam nasla tog pravog :D
Pozdrav :D
 
Ljubav, ah ljubav, ko tu moze biti pametan.
Nedavno sam pročitao ne-znam-gde o dvoje koji su se voleli dugo, iskreno, snažno, nesputano i dozvolili su da umre ljubav. To je moguće, definitivno jeste. E sad.... kažu neki da se posle takve ljubavi više ne moze voleti, neki kažu da se samo jednom voli i da postoji samo jedna prava ljubav. Sa tim se ne slažem, voleo sam tri puta u životu, bila je to ljubav u najlepšem smislu te reči. Nije bila prava, reci ce neko, jer nije opstala. Opet se ne bih složio. Ne smatram da je prava ljubav samo ona koja je "večna" - oni koji samo u takvu ljubav veruju obično ne osete ljubav ili je čekaju celog života. Čast izuzetcima.

i jedno zensko misljenje: nedavno sam pricao sa jednom prijateljicom koja je sama već tri godine i rekla mi je: čekam pravu ljubav, svog princa, a u medjuvremenu spavam sa dvorskim ludama :lol:
 
NADAM SE DA CE VAM SE SVIDJETI OVA PRICA:
U Platonovoj ''Gozbi'' Aristofon priča da su nekada davno muško i žensko bili spojeni u istom muško-ženskom rodu, koji je tada bio jedno i po liku i po imenu, a sastavljen od oba roda, i muškog i ženskog. Ta jedinstvena bića bila su skladna, sama sebi dovoljna, a odlikovala se strasnom snagom, imala krupne misli, štaviše, udarala su i na bogove. Poslije savjetovanja Div i ostali bozi odlučili su da svaki od tih bića rasijeku na dva dijela da bi bila slabija, a za bogove korisnija, jer ce im se broj umnožiti. Pošto jedinstvena priroda ljudska biješe rasječena na dvije polovine, svaka polovina čeznula je za svojom drugom polovinom i sastajala se s njom, pa su se onda rukama grlile i pripijale jedna uz drugu pune žudnje da srastu, i tako umirale od gladi i nerada, jer jedna bez druge nisu htjele ništa da rade... Svaki od nas, dakle - zaključuje Aristofon - jeste samo prepolovljeno znamenje od jednog čovjeka, jer smo rasječeni, postali dvoje iz jednog. I otud svaki čovjek traži drugo znamenje koje mu odgovara. I obično ne nailazi, jer ko će u mnoštvu naći baš svoju polovinu. Otud je sreća bračna tako rijetka, otud toliko neostvarene čežnje u svijetu.
 
Snezna, Mudrice, bas mi je drago sto ste se sprijateljile, to mi je i bio cilj... :wink:

Lepo cete se slagati, bicete najbolje drugarice a ja cu biti spona izmedju vas dvoje.. hehe.. :P...
 

Back
Top