vezbe za zadnjicu

Ubedljivo najbolja vezba je: na pod stavis peskir ili nesto mekano, uzmes stolicu, legnes na pod, okrenes deo stolice na kojem se sedi prema sebi,primaknes guzu sto vise mozes stolici, stavis noge na stolicu tj. oslonis se petom na sam rub stolice tako da imas stabilan oslonac (noge drzis savijene u kolenu), jednom nogom se oslanjas na stolicu a drugu prebacis preko te noge (oslanjas je na koleno druge noge ili cak drzis u vis), rukama pridrzavas stolicu tj noge od stolice da ne klizi i polako podizes zadnjicu. Ponovis tako i sa drugom nogom jedno deset ponavljanja za svaku nogu po tri serije. Nadam se da sam bila jasna. Pitaj nesto ako ne razumes.Vedeces, vezba je odlicna i meni je mnogo pomogla.
 
Bila je negde vec slicna tema ali ajd ponovicu vezbu koju sam i tamo navela kao vrlo efikasnu.
Legnes na patos na ledja i savijes noge u kolenima. Noge su razmaknute u sirini ramena. Podizes guzu (bez da se lomis u ledjima) i spustas je na patos. Da bi osetila efekte moras raditi od 50 do 100 ponavljanja u jednoj seriji (zavisno od mogucnosti) Uradi tri serije i nakon toga zadrzi guzu gore i zibaj deset puta pa napravi pauzu. Ovo isto radi tri puta.
 
Kleknes, spustis laktove na zemlju (i donji deo ruku, je l...), ispravis prvo desnu nogu, podizes i spustas, ne mnogo, mozda predji nekih 20ak cm, ali sve vreme drzi nogu u vazduhu, ne spustaj je na zemlju, uradi 100 ponavljanja, pa onda levom nogom!

Gledaj da ti kukovi miruju dok radis ovu vezbu, da su ti ledja prava, a stomak uvucen!
 
Anja :*:
Kleknes, spustis laktove na zemlju (i donji deo ruku, je l...), ispravis prvo desnu nogu, podizes i spustas, ne mnogo, mozda predji nekih 20ak cm, ali sve vreme drzi nogu u vazduhu, ne spustaj je na zemlju, uradi 100 ponavljanja, pa onda levom nogom!

Gledaj da ti kukovi miruju dok radis ovu vezbu, da su ti ledja prava, a stomak uvucen!

Da, ovo je takodje dobra vezba. Ali nema nikakvog efekta ako ne ispostujes ono sto je Anja na kraju naglasila: ravna ledja, mirni kukovi i guza nikako ne smo da istrci nazad :P . Ako to ne ispostujes mozes je raditi do besvesti, nece biti efekta.
 
To je varijanta predhodno navedenih vezbi samo sto ja koristim stolicu. Znaci: legnete na pod, jednu nogu stavite na stolicu (prema sebi okrenete stolicu kao kada sedite) ali tako da se oslanjate petom o samu ivicu sedista a drugu nogu mozete da drzite u vis iznad noge koja je na stolici. Ruke su na podu,ispruzene i pridrzavaju stolicu (noge stolice). Podizite karlicu sto vise mozete bez krivljenja u ledjima.Tri serije po deset ponavljanja za saku nogu.
 
lady me:
Bila je negde vec slicna tema ali ajd ponovicu vezbu koju sam i tamo navela kao vrlo efikasnu.
Legnes na patos na ledja i savijes noge u kolenima. Noge su razmaknute u sirini ramena. Podizes guzu (bez da se lomis u ledjima) i spustas je na patos. Da bi osetila efekte moras raditi od 50 do 100 ponavljanja u jednoj seriji (zavisno od mogucnosti) Uradi tri serije i nakon toga zadrzi guzu gore i zibaj deset puta pa napravi pauzu. Ovo isto radi tri puta.

mozes i da skupis kolena pa da podizes, ili da siris-skupljas kolena , pa da skupis stopala a da siris i skupljas itd sve varijant
 
divlja-u-srcu:
Obican cucanj i cucanj na sirokoj osnovi, iskorak unapred i unazad + tegici obavezno! :wink:
Zna se ko zna prave vezbe za gluteus :wink: Jos da dodam imas onu vezbu koja se radi na aerobiku gde stojeci kao ''kuce'' podizes jednu nogu u vis unazad ako mogu uopste to da objasnim :) Ali cucanj je ipak zakon ali samo sa opterecenjem 8)
 
ovako legnes na strunjacu , uzmes tegove za noge jednu prekrstis ,drugu preko nje ,ovu prvu podvijes drugu ispruzis, ako ne mozes da ispruzis ovu drugu pomogni sa rukama, dakle ruku podvuces pod ovu drugu nogu a drugom rukom se pridrzavas da ne padnes jel... ako te boli ruka s kojom se pridrzavas lezi na ledja i tu drugu ruku stavi ispod ledja ...zbog ravnoteze, kad postignes takav polozaj probaj da se kreces ...videces da ne mozes
 
Dlakava_Strvina:
gošća:
Koje su najbolje vezbe za zatezanje i podizanje zadnjice.

Idi uz stepeniste peske gore-dole ili... nadji dechka :lol:
e vidish..teshko je naci dechka ako imash....takvu pozadinu....
naravno kada se masa ujednachi neshto drugo ce biti izgovor
1001 izgovor za nezadovoljstvo sobom.....
teshko je danas...biti zadovoljan...sobom...drugima....
reklame su za sve krive....
josh ako ne koristish "colgate"...zaboravi na ljubav :?
 
cao sima, ja sam nova na forurumu. I ako redovno vezbam nisam bas zadovoljna svojom pozadinom. Zna li neko mozdakoliko je steper efikasan posto planiram da ga kupim. I da li se vezbanjem na njemu gubi tezina (to nikako na zelim). Hvala.
 

Back
Top