Zasto molim vas odgovorite.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Ovako cudno pitanje ali istinito prvo pitanje glasi.Zasto drzava Srbija i SPC ne potegnu tuzbu uzmu dobre advokate i krenu redom ovako.2 S.rat unistenje Srba ,Jasenovac,Gradiaska,pokolji Srba i pljacke Ustaske i Handzar jedinice.Kada bi se izracunalo unistenje onog sto je bilo Srpsko u 2 s ratu Hrvati i Muslimani milion godina to nebi isplatili.
Dalje zasto Srbija ne trazi deo Jadrana koji joj pripada jer je Istra pripala Jugoslaviji a ne Hrvatskoj ZASTO.
Boka Kotorska se jasno pripojila Srbiji a ne Crnoj Gori ZASTO.
Dalje zasto se ne potegne pitanje iseljavanja Srba sa kosova tj zabrane povratka 45,46 god ZASTO.
Sto je najgore za ovo ima milion dokaza te bi se to moglo odmah dobiti.
Zasto se ne tuzi Regularna Hrvatska armija napad na zapadnu Bosnu dolazak Mudzahedina,finansiranje Hrvata u zapadnoj Hercegovini ZASTO.

Drugo pitanje nakon rusenja Crkava i Manastira na kosovu u Martu 2004 god i pogroma nad Srbima.
2 meseca nakon toga iz Londona stize ekipa Vizantologa sa znanjem Srpskog jezika i to perfektno.
E sta su oni uradili sve popisali i znali su o nasim Crkvama vise nego V.Artemije ovu sam pricu cuo kada sam boravio u K.Mitrovici jedna Engleskinja kada ju je upitao V.Artemije zasto to rade ona odgovori zbog vas Srba bice ovo vas kec iz rukava sto bi rekao nas narod.
Da zavrsim ti Englezi su sve popisali i znali o nama mozda i vise nego nasi crkveni istoricari.
Ja mislim da ce doci dan za taj kec iz rukava i da vreme radi za SRBE.
BDW mogao sam i milion stranica pisati o zlocinu Hrvata i Balija u 2.s ratu ali zasto kad je vec sve napisano i receno.
Dakle samo malo dolara i eto nama Srpskih zemalja nazad.
 
Ovako cudno pitanje ali istinito prvo pitanje glasi.Zasto drzava Srbija i SPC ne potegnu tuzbu uzmu dobre advokate i krenu redom ovako.2 S.rat unistenje Srba ,Jasenovac,Gradiaska,pokolji Srba i pljacke Ustaske i Handzar jedinice.Kada bi se izracunalo unistenje onog sto je bilo Srpsko u 2 s ratu Hrvati i Muslimani milion godina to nebi isplatili.
Dalje zasto Srbija ne trazi deo Jadrana koji joj pripada jer je Istra pripala Jugoslaviji a ne Hrvatskoj ZASTO.
Boka Kotorska se jasno pripojila Srbiji a ne Crnoj Gori ZASTO.
Dalje zasto se ne potegne pitanje iseljavanja Srba sa kosova tj zabrane povratka 45,46 god ZASTO.
Sto je najgore za ovo ima milion dokaza te bi se to moglo odmah dobiti.
Zasto se ne tuzi Regularna Hrvatska armija napad na zapadnu Bosnu dolazak Mudzahedina,finansiranje Hrvata u zapadnoj Hercegovini ZASTO.

Drugo pitanje nakon rusenja Crkava i Manastira na kosovu u Martu 2004 god i pogroma nad Srbima.
2 meseca nakon toga iz Londona stize ekipa Vizantologa sa znanjem Srpskog jezika i to perfektno.
E sta su oni uradili sve popisali i znali su o nasim Crkvama vise nego V.Artemije ovu sam pricu cuo kada sam boravio u K.Mitrovici jedna Engleskinja kada ju je upitao V.Artemije zasto to rade ona odgovori zbog vas Srba bice ovo vas kec iz rukava sto bi rekao nas narod.
Da zavrsim ti Englezi su sve popisali i znali o nama mozda i vise nego nasi crkveni istoricari.
Ja mislim da ce doci dan za taj kec iz rukava i da vreme radi za SRBE.
BDW mogao sam i milion stranica pisati o zlocinu Hrvata i Balija u 2.s ratu ali zasto kad je vec sve napisano i receno.
Dakle samo malo dolara i eto nama Srpskih zemalja nazad.

E upravo zbog toga što su "vladajuće garniture" u Srbiji nekad ovako mislile, sve ovo vam se desilo. Sva sreća pa je ovo mišljenje koje ti propagiraš (Istra, Boka Kotorska, Velika Srbija...) mišljenje manjine, i nadam se da će tako zauvijek ostati.
 
jako naivan tekst.
imao sam zivaca ovoliko da procitam >
,,Ovako cudno pitanje ali istinito prvo pitanje glasi.Zasto drzava Srbija i SPC ne potegnu tuzbu uzmu dobre advokate i krenu redom ovako.2 S.rat unistenje Srba ,Jasenovac,Gradiaska,pokolji Srba i pljacke Ustaske i Handzar jedinice.Kada bi se izracunalo unistenje onog sto je bilo Srpsko u 2 s ratu Hrvati i Muslimani milion godina to nebi isplatili.``
ljudi,ako bi i krenulo kao sto autor kaze,
problema bi bilo milion
a presuda ne bi bila moguca jer je pravni sledbenik ,,hrvata i muslimana iz 2 s.r. ko?
pa sfrj, a njen srj, a njen scg a njen srbija!!!!
i onda bi srbija placala sama sebi ratnu ostetu.
p.s.jos nam sam o to hvali.
 
onog dana kad prestanemo da verujemo u demokratska nacela je dan kada cemo demokratiju i konacno izgubiti

Ma koliko bila nesavršena duboko verujem u demokratska načela, jer drugu soluciju nemamo, ali demokratija se zloupotrebljava, pogotovo na globalnom planu, moćnici sprovode svoje zamisli na račun podređenih masa i štite svoje interese svim sredstvima. Demokratski sistemi to mogu ograničavati, teoretski mogu, zato demokratija valja.
 
E upravo zbog toga što su "vladajuće garniture" u Srbiji nekad ovako mislile, sve ovo vam se desilo. Sva sreća pa je ovo mišljenje koje ti propagiraš (Istra, Boka Kotorska, Velika Srbija...) mišljenje manjine, i nadam se da će tako zauvijek ostati.

e Vidis ZIKE pravi si nacionalista za ovo sve postoje dokumenta.
Kazi mi koje pobijo silne Crnogorce u selu Velika kod Plava da li si to cuo ili ne.
Ajde kazi mi koje to pobijo znaci JAPANCI ili Handzar divizija.
Vidis DPS da si klasicni nacionalista ja ovde govorim o dokazima i nista vise.
 
Ma koliko bila nesavršena duboko verujem u demokratska načela, jer drugu soluciju nemamo, ali demokratija se zloupotrebljava, pogotovo na globalnom planu, moćnici sprovode svoje zamisli na račun podređenih masa i štite svoje interese svim sredstvima. Demokratski sistemi to mogu ograničavati, teoretski mogu, zato demokratija valja.
a sa napretkom komunikacije..napokon i demokratija ima orudja za razvoj..danas kada mozes razgovarati sa piterom iz australije..i hoakinom sa aljaske .
valja prevazilaziti razlike i nalaziti zajednostvo
 
i opred toliko zasto
autor dosmanlijske prorjentacije
nije postavio pitanje
zasto se odustalo od tuzbi protiv havijera solane, siraka, blera, klintona i tih krvolocnih zapadnih drzava koje nas 78 dana i noci zasipase 1999.g. kasetnim bombama i ositomasenim uranijumom
 
a sa napretkom komunikacije..napokon i demokratija ima orudja za razvoj..danas kada mozes razgovarati sa piterom iz australije..i hoakinom sa aljaske .
valja prevazilaziti razlike i nalaziti zajednistvo

Da, demokratski principi su univerzalni, oni koji sputavaju demokratiju gube trku bez obzira čime se maskirali, globalizmom i bezdušnim liberalizmom koje nameće krupni kapital ili totalitarizmom koji još uvek opstaje na dobrom delu planete.
 
DPS zike mislio sam da si Hriscanin ali nisi ti to ali mrtve ne diraj
Ratni period od 1941. do 1945. godine Velika je tri puta razarana i spaljivana. Najveći pokolj Velika je doživjela 28. jula 1944. godine. Tog kobnog dana, na dan mučenika svetog Kirika i Julite, samo za dva sata zvjerski je ubijeno preko 600 veličke nejači, žena, djece i staraca. U tom pokolju su učestvovali motorizovane kolone ostatka 14. puka 7. SS divizije "Princ Eugen" i 21. brdske "Skenderbeg" divizije popunjava sa balistima, vulentarima i fašistima iz Sandžaka, Kosmeta, Plava i Gusinja.
Velika je treće selo u Evropi po broju žrtava u jednom danu tokom Drugog svjetskog rata.
Prije sedam godina, uz pomoć Crnogorsko-primorske mitropolije i drugih prijateljskih donacija, Veličani izgradiše Hram svetih mučenika Kirika i Julite. Sudbina ili slučaj je hteo, da se na taj dan dogodi i najkrvaviji egzodus nad veličkom djecom i njihovim majkama tog kobnog 28. jula 1944. godine. Sada se Veličani svake godine okupljaju na taj dan radi pomena na sve žrtve. Svake godine na taj dan, utvrđenim rasporedom naizmjenično po jedno bratstvo priprema ugodan program i skromnu zakusku uz prisustvo mnogobrojnih gostiju.
Život u Velici bio je pravo junaštvo. Zato su se i rađali ljuti ratnici, branioci našeg roda. Svaki veličanin je bio graničar, svaka žena i svako dijete bili su stražari. Tu je bio branik vjere pravoslavne, roda srpskog i države crnogorske. U tome je i bila krivicca Veličana i zbog toga su balisti i vulentari namjerili da nam sjeme zatru.
Opraštaju Veličani, ali nikad neće zaboraviti. Još nijesu tačno popisane sve žrtve pokolja u Velici, a njihove koljače, umjesto da prred sud izvedu, bez iole pokajanja zbog zločina "proizvedoše" u graditelje socijalističke i demokratske zajednice. Žrtvama nijesu ni spomenik dostojan podigli, a njihove potomke spriječiše svojevremeno da Hronika Velike napišu. Književnik Veljko Mijović u romanu "Crni vjetar" jedini je skupio hrabrosti da opiše velički pokolj.
I pored tolikih kritika, zabranjianja, knjiga je dočekala i treće izdanje.
Vjera hrišćanska, pravoslavna nalaže, da zločin oprostimo, ali ne i zaboravmo. Jer, narod koji zaboravi svoje stradalnike, ispisuje sebe iz istorije, a Veličani to neće, jer se crnogorska istorija, srazmjerno moći i drugim okolnostima, stvarala i u Velici taman kao i na Cetinju, na Čakoru kao i na Vučjem dolu. U čakorskim vrletima Crna Gora se branila i temeljila ništa manje nego na Grahovu. No, vrijeme i prilike onima u središtu dodjeljuju slavu i znamenja, a udaljenima, obično ostaju restlovi istorije. Naviknuti kroz istoriju da budemo gubitnici, ciklično su se smenjivale tragedije, padale nedužne žrtve, proganjani ili se sami selili.
Odvajkada se odavde bježalo i od sirotinje i od tiranije i nepravde, ali se uprkos svemu i ostajalo, a u posljednje pola vijeka raseljavanje je najpogubnije. Velika je svaki dan siromašnija za mladost i pamet, koja odlazi druge sredine izgrađuje, za bijela stada kojih gotovo i nema; za njive zalivađene, livade nekošene... U seoskom domu umjesto igranki i svadbi priređuju se parastosi, tu se jedino češće sastajemo.
Veličani su gubitnici i zbog toga što su nekako daleko od vladara, i lokalnih i onih gore, a nijesu baš ni poslušni. Možda se zbog te daljine i ne razumiju. Po onoj narodnoj: "Ko nije na vidoku, daleko je i od srca", što će reći da mu je podaleko i državna kasa, bez čije izdašnosti ne može biti napretka ni u ovom napaćenom i zapostavljenom kraju. Ponosni Veličani sve to oproštaju, ali pamte i podsjećaju - da se zna!
Rako KNEŽEVIĆ
Dostojevski za sve i sva vremena
 
onog dana kad prestanemo da verujemo u demokratska nacela je dan kada cemo demokratiju i konacno izgubiti

Misliš li da je demokratija moguća....dakle, ne pričamo o demokratskim načelima, vezanim za prava, slobode itd. Sama demokratija-da li je moguća u smislu vladavine naroda?
Ja sam u tom smislu pristalica Aristotela...već sam jednom ovde raspravljao o tome....zašto je (u staroj Grčkoj gde je možda jedino postojala izvorna demokratija, i tada ne potpuna) smatrao demokratiju lošim sistemom (vladavinom), a ipak je imao neposredan uvid u njeno funkcionisanje....demagogija, vladavina većine (a većina često deluje kao masa, većina predstavlja prosečno razmišljanje, te se mišljenje natprosečnih odbacuje ukoliko nije u skladu s mišljenjem većine...) itd.
 
Misliš li da je demokratija moguća....dakle, ne pričamo o demokratskim načelima, vezanim za prava, slobode itd. Sama demokratija-da li je moguća u smislu vladavine naroda?
Ja sam u tom smislu pristalica Aristotela...već sam jednom ovde raspravljao o tome....zašto je (u staroj Grčkoj gde je možda jedino postojala izvorna demokratija, i tada ne potpuna) smatrao demokratiju lošim sistemom (vladavinom), a ipak je imao neposredan uvid u njeno funkcionisanje....demagogija, vladavina većine (a većina često deluje kao masa, većina predstavlja prosečno razmišljanje, te se mišljenje natprosečnih odbacuje ukoliko nije u skladu s mišljenjem većine...) itd.
istinska demokratija je moguca samo ako se zadovolje dva uslova
prvi je da svaki pojedinac bude svestan i obrazovan do granica svojih sposbnosti
a drugi je da iz tzv "trke za vlast" bude odstranjen svako ko ima aspiracija ka vlasti/ drugim recimo onaj ko zeli da vlada ne sme mu se dozvoliti da vlada
 

Back
Top