Nišville

Wash:
Zanima me ko će od vas kupiti kartu za Nishvile?
Da li vam se svidja ovogodšnji repertoar i sama zamisao ovog festivala?
Volite li Jazz?

Ne slušam privatno džez, niti ga nešto posebno volim. Pre dve godine sam prvi put slušala izvoeđenje nekog džez muzičara sa jednim drugom i veoma smo se lepo proveli. Tada sam razbila predrasudu da je to smorna vrsta muzike. Imala je neku crtu dopadljivosti za mene tad.
I večeras, na prvoj večeri festivala, ono što mogu reći da je odlično organizovano. Dve bine, dva videobima, zid sa grafitima, deluje raskošno, svečano, interesantno.
Zbog nekakvih razmena studenata u gradu za koje znam i zbog čega sve već, u gradu ima puno stranaca, tako da sam se na trenutak osetila kao da sam u nekom drugom gradu.
Ono što me je uverilo da je reč o Srbiji jeste to, što sam ušla bez karte. :D
Jednostavno sam sa drugaricom došla i rekla: ja sam došla da uđem bez karte. :)
Jedan osmeh, malo šale i toliko mu beše...
 
Sokolica je opasna devojčica.
Da li je neko kupio kartu?
Ja sam isto ušetao bez.
Prvog dana je SUPER bilo.
Ljudi! jazz nije ono što mislite da je, on je mnogo više od toga.
 
Jedno i jedino lepo dešavanje u gradu. Što zbog muzike, što zbog mogućnosti da se nekada i provede čovek, bez, tojnc-tojnc ritmova (rave, house, techno...) i daleko bilo cumbe-cumbe ritmova (seka aleksic, ceca..... i ostali iz te bande)

Bio sa ekipom na sva četr :) dana festivala. Fenomenalno. Do godine........ Ne propuštajte.
 
Nišvil festival će se održati od 14. do 17. avgusta na Letnjoj pozornici. Potvrđeno je učešće velikana džez roka Billyja Cobhama, kao i legende svetskog bi bapa trubača Duška Gojkovića, a ovih dana biće objavljen i konačan spisak učesnika.
Karte u pretprodaji u Mamutu (IPS), prodajnim mestima ˝Even team˝-a, prodavnici Happy house i Nišvil radiju (Bulevar Zorana Đinđića 58a) po ceni od 2400 dinara za komplet ili 800 dinara pojedinačno.
Za studente postoji i popust uz indeks - 1500 dinara, odnosno 600 dinara za jedno veče.

Da li ste bili na festivalu prošle godine?
Utisci?
 
Poslednja izmena:
Bila sam prosle godine ali samo na drugo vece i na zatvaranje. Ako se dobro secam to drugo vece nije bilo nista specijalno, bila je i slaba posecenost, mislim da je onaj crnac, ne mogu da mu se setim imena, napravio najbolju atmosferu, dok zadnje vece je bilo fenomenalno, mislim da je tad ona Tifani sa Kube imala nastup, bilo je stvarno super! Nadam se da cu i ove godine biti tamo!!!
 
Potvrđeno je i učešće hora ˝Misteriozni glasovi Bugarske˝ (dobitnici ˝Gremija˝ u kategoriji World music), The New York Ska Jazz Ensemble, sastava nemačko-rumunskog saksofoniste Huga Sigmeta (Hugo Siegmeth), kao i japansko-korejskog saksofoniste Sun Kima (Soon Kim).
 
nisvillest2.jpg


Program festivala:

13.08.
- Drums workshop / Billy Cobham
- Guitar workshop / Rodney Jones
(Workshop-ovi se održavaju u prostorijama Simfonijskog orkestra).

14.08.
- Dixy pogon & Keiko Borjesen (Niš / Japan)
- Duško Gojković international be bop quintet (Nemačka)
- The Belgrade dixieland orchestra (Beograd)
- Billy Cobham Culture mix (USA)
- Gilles Peterseon & Jose James (Engleska / USA)

15.08.
- Soon Kim quartet (Japan)
- Tarhana (Holandija / Turska / Srbija / Bugarska)
- Orchestre international du Vetex (Belgija)
- Brand new heavies (Engleska)
- Plan 9 & DJ Funkie Junkie (Niš)

16.08.
- Hugo Siegmeth quartet (Nemačka)
- Rodney Jones trio & Donald Harrison (USA)
- Sidsel Endersen & Ian Bang (Norveška)
- Rosenberg trio (Holandija)
- Eftekasat (Egipat)
- Sound of south (Niš)

17.08.
- Jan Vaclav Vanek trio (Francuska)
- Le Mystere des Voix Bulgares (Bugarska)
- New York Ska Jazz Ensemble (USA)
- Leb i sol Dado Topić (Makedonija / Hrvatska)
- City band A.G. Weinberger (Niš / Rumunija)
 
Treba imati u vidu da će od 01. avgusta cena kompleta karata iznositi 3000 dinara, a da će pojedinačne karte za jedno festivalsko veče koštati 1000 dinara. Takođe, 31. jul je poslednji dan za kupovinu studentskih karata.
 
Posle standardne frke oko mesta održavanja festivala, ipak je novi gradonačelnik obećao da će se Nišville održati na Letnjoj pozornici, kao što je prvobitno i bilo planirano. Svi nastupi počinju u 20h, a organizatori naglašavaju da neće biti kašnjenja.

Program i satnica festivala (definitivno):

Četvrtak, 14. avgust 2008.
- 20.00 Moon stage
DIXIE POGON & KEIKO BORJESON (Niš/Japan)
- 20.45 Earth stage
Svečano otvaranje festivala i uručenje nagrade
- 21.00 Earth stage
DUŠKO GOJKOVIĆ INTERNATIONAL BE BOP QUINTET (Nemačka)
- 21.50 Sky stage
THE BELGRADE DIXIELAND ORCHESTRA (Beograd)
- 22.40 Earth stage
BILLY COBHAM & CULTURE MIX (USA)
- 00.00 Sky stage
ORCHESTRE INTERNATIONAL DU VETEX (Belgija)
- 00.50 Earth stage
GILLES PETERSON & JOSE JAMES (Engleska/USA)

Petak, 15. avgust 2008.
- 20.00 Moon stage
GIOVANCA INTERANTIONAL BAND (Holandija)
- 21.00 Earth stage
TARHANA &TEODOSI SPASOV & Dragomir Milenković & Srdan Savić
(Holandija / Turska /Srbija /Bugarska)
- 22.00 Sky stage
SOON KIM QUARTET (Japan)
- 22.50 Earth stage
BRAND NEW HEAVIES (Engleska)
- 00.15 Sky stage
PLAN 9 & DJ FUNKIE JUNKIE (Niš)

Subota, 16. avgust 2008.
- 20.00 Moon stage
HUGO SIEGMETH BAND (Nemačka)
- 20.50 Earth stage
RODNEY JONES TRIO & DONALD HARRISON (USA)
- 21.55 Sky stage
SIEDSEL ENDRESEN & IAN BANG (Norveška)
- 22.45 Earth stage
ROSENBERG TRIO (Holandija)
- 23.50 Sky stage
EFTEKASAT (Egipat)
- 00.40 Moon stage
SOUNDS OF SOUTH (Niš)

Nedelja, 17. avgust 2008.
- 20.00 Moon stage
JAN VACLAV VANEK TRIO (Francuska)
- 20.50 Earth stage
THE MISTERY OF BULGARIAN VOICES (Bugarska)
- 21.45 Sky stage
NEW YORK SKA JAZZ ENSEMBLE (USA)
- 22.40 Earth stage
LEB I SOL & DADO TOPIĆ (Makedonija/Hrvatska)
- 23.55 Sky stage
CITY BAND & IAN SIEGAL (Srbija/Engleska)

Karte:

Od danas, (subota, 09.08.) cena kompleta karata iznosi 3000 dinara, dok pojedinačne karte koštaju 1000 dinara. Za studente, cena kompleta iznosi 2000 dinara, pojedinačno 800 dinara (naravno, uz indeks).
Karte se prodaju u Mamut store-u(IPS) i na svim prodajnim mestima Eventim-a, kao i u prodavnicama Happy house, Energy M (Kalča), TON (Voždova 7) i Nišvil radiju (Bulevar Zorana Đindića 58a).

Vidimo se na Nišvilu! :bye:
 
Ja sam bila samo jedno veče festivala i takooo sam se zabavila, mada moram priznati da je to delom bilo i zbog nekog mog unutrašnjeg osećaja, neizazvanog festivalom. U jednom trenutku sam čak bila sa većim društvom kod bara, što u neku ruku i jeste znak da su pojedini izvođači bili... smor.
Npr, ona žena iz Norveške. Postoji li neko kome se ona uopšte dopala? Moj drug je čak zaključio da je opelo (dalko bilo) zanimljivije od nje.
Od te večeri (subota) najviše mi se dopao neki egipatski bend (Eftekasat)... Nekako mi je ta mešavina zvukova (njihova muzika sadržala je i orijentalne elemente) legla na srce, njihovo izvođenje je bilo nešto toplije (a njihov kontakt sa publikom). Ne znam da li neko ima slučajno u svojoj muzičkoj ''kolekciji'' i njihove albume?
 
Da li idete na ovaj internacionalni jazz festival?Prve večeri,što je danas,nastupaju
Bohem Ragtime Jazz Band (HUN)
Vokalni oktet Constantine (SER)
Mingus Dynasty (USA)
Jazzex (UKR)
Candy Dulfer Band (NLD)
Orkestar Bobana i Marka Markovića (SER)
Lala Trio (SER),
a po ulasku u Tvrđavu nalazi se bina za koju nije potrebna karta,znači besplatno je.Muzika nije loša na toj besplatnoj bini,malopre se vratih odatle...Festival traje od 13. do 16. avgusta, Rundek nastupa sutra,14.,i jedva čekam:DNa Jam Stageu,tom besplatnom sviraće takođe sva četiri dana od 19.30 do 01.30h sledeći
Dixie Band Teteven (Bugarska)
Neckbone (Niš)
SM Apriori (Jagodina)
Zerkman Big Bang (Beograd)
Slam (Zaječar)
Urban band (Bor)
Jazzmo (Kruševac)
Randezvous (Beograd)
Naked (Beograd)
Jaguatirica (Barselona)
Mayoke (Novi Sad)
Tripcycle (Novi Sad)
Jett clock (Bg)
Collision (Beograd)
DJ grouop Black dayz (Smederevo)
DJ Funky Junkie (Niš)
Stvarno su dobri...I,da li ćete da idete,ako idete prenesite utiske...:)pozz za sve koji idu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top