Elen Vajt

Kontraverzna ličnost, osporavana i hvaljena "proročica"..najproduktivnija sredinom XIX veka..
Postoje kritičari koji vizije Elen G. Vajt smatraju običnom psihičkom neuravnoteženošću a to nije
daleko od istine obzirom da svi znamo da vizije jesu produkt psihičke neuravnoteženosti..:lol:
(to je ujedno i moje mišljenje..)
Pisala dakle i proricala, pisala o amalgamaciji, napadali je da je plagijator i pripadala je
adventističkoj crkvi..adventisti su bili ponosni na nju..

Možda nešto više saznaš odavde..http://true.faithweb.com/7-white-2000v.htm
 
Rekla bih da je adventisti dozivljavaju kao neku sveticu, mada sam cula da je ona cinila neka cuda, verovatno, nadahnuta Svetim Duhom. Naravno, nikada niko od njih se nece sloziti sa mnom. Citala sam njene knjige i mogu da ti kazem da su uobicajene hriscanske knjige, odn. nista posebno. Neki su je optuzivali za plagijat, neki i za izmisljanje, ali mislim da njene misli nemaju losu namer. Posebno mi je draga zbog podrske vgeterijanstvu, jer sam ja vegeterijanka.

@Hrastovnik: Nije biznismenka. Majka Trerza ti je zaduzena za polje biznisa, Helen Vajt je tek neka beba Tereza.
 
Jednu njenu knjigu (Velika borba) sam dobio kao poklon.
Moram da priznam da mi je prvih desetak stranica bilo jako dosadno, a preturanjem stranica unapred primetio sam da se jedno te isto proteže kroz čitavu, poprilično obimnu knjigu.
Adventisti je izuzetno cene i u svojim propovedima se nezaobilazno koriste citatima iz njenih knjiga. Doživljavaju je kao proroka.
Od velikog značaja je i zdravstvena reforma koju je ona pokrenula. Adventisti se u najvećem broju striktno pridržavaju te reforme.
Ako želiš saznati više o njoj možda ne bi bilo loše da posetiš adventistički sajt http://www.hacbg.org/
Mislim da će ti rado odgovoriti na svako pitanje koje im postaviš.
 
Pomenuta gospodja je bila sjajan plagijator o cemu je i napisana knjiga The White Lie (Bela laz ili Vajtova laze - igra reci). Najveci deo savremenog adventnog pokreta na Zapadu se ogradjuje od nje i nekih stvari koje je napisala.
 

Back
Top