BIH SE RASPADA

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
bih se raspada, srbi idu ka potpunoj autonomiji


LONDON - Bosna i Hercegovina se raspada, jer se Srbi sve više udaljavaju od slabog centra i kreću u pravcu potpune autonomije, dok je pristrasnost koju su međunarodni administratori u toj zemlji pokazali prema muslimanima samo pogoršala situaciju, piše londonski "Indipendent".

List navodi da Evropa nema strategiju za BiH, uz ocenu da je jedan od problema i "loše osmišljen okvir koji je nametnut Bosni na mirovnim pregovorima 1995. u Dejtonu, uglavnom na zahtev Ričarda Holbruka, izaslanika tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona".

"Bosanski muslimani su ljuti i kažu da Srbi iz Bosne nikada ne smeju biti nagrađeni za masakre koje su počinili devedesetih godina, dok Srbi na to odgovaraju da imaju pravo na samoopredeljenje. Evropa kaže da nemaju i da je Kosovo bilo izuzetak", ističe Indipendent.

Po oceni lista, Sarajevo je ekonomski i politički izgubilo svoj put, dok je Republika Srpska stala na svoje noge i stekla samopouzdanje.

"Pristrasnost koju su međunarodni administratori u Bosni pokazali prema muslimanima samo je pogoršala situaciju muslimana", navodi se u tekstu i dodaje da bi u slučaju da se ponovi takva situacija Bosna tada izgubila čak i privid državnosti i postala zvanični protektorat.

"Njene nade da će ući u EU, koliko god slabašne bile, potpuno bi se raspršile. Brisel nije zainteresovan da na sebe preuzme jedan međunarodni protektorat u tako lošem stanju", zaključuje londonski list.
 
BABUNE OVO PISU LONDONSKE NOVINE A NE MI........:hahaha:

1. Prijavljen
2. Ko još veruje novinarskim piskaralima? Naročito im ja ne verujem, koji sam se načitao tekstova Njujork i LA Tajmsa i Indipendenta. Pisali su 2003. da je projekat nezavisnog Kosova na staklenim nogama i da će se rešenje tražiti u Jugoslaviji/Srbiji, itd...

A ti se pozivaš na londonski Indipendent, koji je kao naš Press.
 
1. Prijavljen
2. Ko još veruje novinarskim piskaralima? Naročito im ja ne verujem, koji sam se načitao tekstova Njujork i LA Tajmsa i Indipendenta. Pisali su 2003. da je projekat nezavisnog Kosova na staklenim nogama i da će se rešenje tražiti u Jugoslaviji/Srbiji, itd...

A ti se pozivaš na londonski Indipendent, koji je kao naš Press.

1.bole me *****
2 glup si
 
Samo cete opet napraviti njesra na Balkanu i opet izgubiti sve ...

Neka naprave. Posle će im opet NATO dati po labrnji. Posle će opet kukati, plakati i preklinjati na kolenima Amere da prestanu i da više ne parčaju Srbiju...
Ali data će biti kasno, jer će Vojvodina postati nezavisna, a Sadnžak dobiti status kakav sad ima RS u BiH. RS će biti ukinuta.
 
Neka naprave. Posle će im opet NATO dati po labrnji. Posle će opet kukati, plakati i preklinjati na kolenima Amere da prestanu i da više ne parčaju Srbiju...
Ali data će biti kasno, jer će Vojvodina postati nezavisna, a Sadnžak dobiti status kakav sad ima RS u BiH. RS će biti ukinuta.

hej, 90-e su prosle za svet, stanje se uveliko promenilo.
nekakvo nato bombardovanje i sankcije moze da se desi samo u tvojim vlaznim snovima.
 
Neka naprave. Posle će im opet NATO dati po labrnji. Posle će opet kukati, plakati i preklinjati na kolenima Amere da prestanu i da više ne parčaju Srbiju...
Ali data će biti kasno, jer će Vojvodina postati nezavisna, a Sadnžak dobiti status kakav sad ima RS u BiH. RS će biti ukinuta.

Realno ... Sami ste sebi najveci neprijatelji i dusmani ....
 
sve u svemu, i pored domaceg pesimizma, vreme radi za Srbe, neumitno - sto se geopolitike tice.
ostaje reorganizacija drzave iznutra i potom chekati na pravi momenat i ujediniti se sa ostalim srpskim zemljama.
 
Neka naprave. Posle će im opet NATO dati po labrnji. Posle će opet kukati, plakati i preklinjati na kolenima Amere da prestanu i da više ne parčaju Srbiju...
Ali data će biti kasno, jer će Vojvodina postati nezavisna, a Sadnžak dobiti status kakav sad ima RS u BiH. RS će biti ukinuta.

Vojvodina ne može biti otcepljena, suviše je uloženo da se izgradi kanal DTD i samim tim od močvare napravi hranilište. To niko ko se iole razume u prava neće ni pokušati da uradi. Dakle trla baba lan.
Što se Bosne tiče, ne mogu se silom naterati Srbi da žive u toj zajednici, gde je pre svega u pitanju ekonomska i kreditna prevarantska kriza. Masakri su u glavnom montirane stvari i to svakim danom sve više izlazi na videlo.
 
Neka naprave. Posle će im opet NATO dati po labrnji. Posle će opet kukati, plakati i preklinjati na kolenima Amere da prestanu i da više ne parčaju Srbiju...
Ali data će biti kasno, jer će Vojvodina postati nezavisna, a Sadnžak dobiti status kakav sad ima RS u BiH. RS će biti ukinuta.

S moje tačke gledišta, ovo je doista prekrasan scenario.

Bosansko srblje stoga ima svu moju moralnu potporu.
 
S moje tačke gledišta, ovo je doista prekrasan scenario.

Bosansko srblje stoga ima svu moju moralnu potporu.

dabome, prekrasan san, samo vlazan ipak.

vojvodina, 70% Srba, dal ti je to poznato?
sandzak?
samo ratom.
ne vidim kako drugacije a ako se desi rat, mislis da ce tih sacica muslimana biti spremno da plati skupu cenu da se ujedine sa bosnom? ko bi ostao u sandzaku?
pa nisu oni budale kao sto ti mislis, da su mogli oni bi do sad to vec uradili.

sa druge strane eto ti bosne i republike srpske (koja je nas pravi "zapadni susjed" a ne lepa tvoja koja se dodiruje sa nasom granicom na severozapadu), republika srpska ima sve atribute republike i iscrtane granice te kompaktno stanovnistvo.

ko ce da ih spreci kad dodje momenat pucanja USA i njihovog povlacenja sa svetske scene?

vreme radi za Srbe, pa da ga yebes
 
Strancima i domacim demokratama i ``borcima za ljudska prava`` je tako.
I mi imamo pravo na nezavisnost.
Podrzavam nezavisnost RS .

pravo na samopredeljenje nije nesto sto nam drugi daje vec nesto sto se uzima a drugi prima kao nepobitnu relnost jer bi ga skupo kostalo da promeni cinjenice na terenu.

lopta je u nasem dvoristu ovog puta i vreme je na nasoj strani.
 

Back
Top