Savjet za antivirus

Radoje Kandic

Zainteresovan član
Poruka
218
Na mom kompjuteru sam imao instaliran KAV 2010 ali kada bih zelio da unesem licencu javila se greska Server name could not be resolved....i posto od njega nije bilo nikakve koristi deinstalirao sam ga....E sad,zelim da cujem vase misljenje koji bi antivirus bio najbolji za mene koristim internet mnogo tacnije konekcija mi je aktivna 24 h dnewno...I ewo detaljne konfe:
Specifications
System Manufacturer
System Model: System Name
BIOS Version: Award Software, Inc. ASUS P4XP-X ACPI BIOS Revision 1003


Operating System
Microsoft Windows XP Professional
Version: 5.1.2600
Service Pack: 2.0
Location: C:\WINDOWS
PID: 55274-642-4227893-23262
Hot Fix: Q147222


Memory (RAM)
Capacity: 256 MB


Processor
Intel(R) Celeron(R) CPU 1.70GHz
Version: x86 Family 15 Model 1 Stepping 3
Speed: 1717 MHz


General Computer Info
System Name: D-772958BB76B54
Domain: WORKGROUP
Time Zone: Central European Daylight Time
Connection: Workstation (standalone)
Proxy Server: None
IP Address: 62.4.39.77
IPX Address: Not Enabled


Local Disk
Total Capacity: 38.27 GB
Sum of Hard Disks: (C: D: )
Used: 8.50 GB

Free: 29.77 GB
 
prvo apdejtuj windows na SP3

a antivirus koji je jako dobar je (sigurnost/resursi/apdejt/stabilnost..)

esset smart security 4

taj antivirus nije free ali ima ulisessoft bypass za licencu

btw povecaj ram memoriju pod hitno!
 
Ma meni KAV najnoviji ne opterecuje racunar ali mi je kada sam ga instalirao blokirao sve sajtove povezane sa antivirusnim softverom i kad sam ga deinstalirao instalirao esset i nasao mi 10 virusa i kad ih je uklonio sve bilo u redu...Djubre jedno Kaspersko:lol:
 
ESET me slusa odlicno,zadovoljan sam mozete li mi reci vasa iskustva sa ovim antivirusom?

I mene je odlicno sluzio, sve dok u jednoj instalaciji nije video virus.
Kad sam pokrenuo instalaciju sa Desktopa ikona se izgubila i tek onda je NOD32 ukapirao da je virus.Tad je nazalost bilo kasno.Instalirao sam AVIRU pronaso 80 virusa koji je napravila samo ta instalacija.Onda se Kompjuter ugasio jer su sigurno bili zarazeni Sistemski fajlovi.Ko zna kolko ih je bilo.Morao sam da reinstaliram Windows.
Od tad ne koristim NOD32Tad sam imao bas NOD32 Smart Security.Koristim AVIRU i nemam nikakvih problema.
 
I mene je odlicno sluzio, sve dok u jednoj instalaciji nije video virus.
Kad sam pokrenuo instalaciju sa Desktopa ikona se izgubila i tek onda je NOD32 ukapirao da je virus.Tad je nazalost bilo kasno.Instalirao sam AVIRU pronaso 80 virusa koji je napravila samo ta instalacija.Onda se Kompjuter ugasio jer su sigurno bili zarazeni Sistemski fajlovi.Ko zna kolko ih je bilo.Morao sam da reinstaliram Windows.
Od tad ne koristim NOD32Tad sam imao bas NOD32 Smart Security.Koristim AVIRU i nemam nikakvih problema.

Tako slično sam i ja prošao sa Avastom.Kad sam instalirao NOD32 probao sam sve ponovo i nije bilo problema pokupio je sve viruse,sve je to od slučaja i nema pravila da neki program nikad nije omanuo.
 
Tako slično sam i ja prošao sa Avastom.Kad sam instalirao NOD32 probao sam sve ponovo i nije bilo problema pokupio je sve viruse,sve je to od slučaja i nema pravila da neki program nikad nije omanuo.

Jeste tako.Ali mislim da je trenutno AVIRA bolja od NOD32.Testirao sam oba Antivirusa, Avira u tom testu nije omanula dok NOD32 nije video veoma jake viruse.
Taj test me je kostao obaranja sistema. Naravno u zelji da se uverim da NOD32 ne vidi mnoge jake viruse.Da su slabiji pa nekako i da mu se oprosti.
 

Back
Top