Kakvo razocarenje....(9600xt)

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
Otisao ti ja da pogledam onu Sapphire 9600xt 128MB
o kojoj sam vec pricao na forumu da hocu da uzmem.
i u toj firmi uzmem da pogledam graficku,a ono
na njoj Hinyx(ili hynix) memorija.(A na
sapphire-ovom sajtu pise da treba da bude samsungova memorija.Uzeli smo da je istestiramo.
Ubacimo je u njihov komp (athlon 2200+)
i startujemo 3D mark 2001 se.Dobili smo oko
10200 3d marks.Pa ovo je mnogo malo...

Ne znam zbog cega je ovo ali sam se razocarao i u
graficku i u proizvodjaca.Dajte please pomozite
ako znate sta je ovo...(autori,profesionalci,
prodavci,bilo ko?) :?:
 
Hinyx-ova (Hyundai) je u principu jedna od najboljih, tako da ne vidim čemu negodovanje?

A što se tiče rezultata, a koliko bi ti hteo? Pa ja na Hercules 3DProphet 9800XT 256MB imam nešto preko 21000 u 3DM2001.

Mislim, za te pare koje si dao, Silicon Graphics ne postoji. Nažalost :(
 
rastamann:
Juche je Sizif kod mene kupio 3 iste mashine...

AMD 64bit 2800+
1Gb DDR400
Asus 9600XT

Mashine su po default-u bacale od 13220 do 13800

Sumnjam bash da sa 2200+ po default-u idu na 13 i kusur...

Rastmann, vidim da radis sa hardwerom, pa mozda mozes i meni da pomognes.
Nigde vise u gradu ne mogu da nadjem najobicniji "Audio hub". Ovaj koji imam se ukljucuje u PC zvucnu karticu, a na njega se kace zvucnici sa jedne strane a sa druge strane se na njaga kace slusalice sa mikrofonom. Za prebacivanje zvucnici-slusalice postoje dva dugmeta na Audio hub-u. Zalepio na monitor i milina. Dok cekam poziv preko Netmeetinga, zvucnici rade, kad primim poziv dugmetom prebacim zvuk na slusalice i radim.

Treba mi jos 3 komada a vise nema :(
Imas li ideju gde da potrazim ili ti mozda imas tako stogod? Ili slicnu stvar. Sasvim obican switch prakticki, ali sta vredi kad vise ne mogu naci.
Ajd' pomozi ako mozes.
 
Meni Asus 9600xt daje 13050 poena na P4 2,8 Ghz memorija dual chanel , dok sam sa starim procesorom 2,4-533FSB i memorija 333Mhz imao 10800-10900 poena nikad nisam video 11000 na defaultu.A u 3DMark03 imam 3850 ranije sam imao 3700 , koliko sam bio zadovoljan pre toliko sam i sad.Poeni ne treba da te brinu pogotovo oni na defaultu bolje vidi kako se ponasa u igrama.Sa tom karticom mozes sve igre da pichis bez problema.Ako ti je do poena dodaj jos malo nadji 9800pro ne bi trebalo da kosta mnogo vise i sigurno ces da je koristis duze od 9600xt.
 
Celavko,jesi li ti zadovoljan tom
Asusovom?
I da li se greje puno?
Posto,zaboravio sam da napomenem da je kartica
bila vrela(ona sapphire)vec posle 2 min. rada.

Mislim...ja nisam siguran posto sam do skoro imao
Gigabajtovu 9000 pa nemam pojma da li tako treba?
:roll:
 
Ne shvatam ljude koji kupuju tako jake kartica. Jel' to kupuju zbog toga sto se bave grafikom? Ja sa GF2MX400 i 256 rama sam nedavno Max Payne 2 igrao na 1024x768x32 i medium detaljima. Fantasticno je radilo I nije mi ni jednom zakocilio. Meni se cini da dobar dio vas kupuje te graficke samo da bi se pohvalilo da ima JAKU MASINU. Sto se tice igara sve jace od 9600pro je cista glupost za igranje. Ne mora se bas uvjek igrati na high
 
milospv:
Ne shvatam ljude koji kupuju tako jake kartica. Jel' to kupuju zbog toga sto se bave grafikom? Ja sa GF2MX400 i 256 rama sam nedavno Max Payne 2 igrao na 1024x768x32 i medium detaljima. Fantasticno je radilo I nije mi ni jednom zakocilio. Meni se cini da dobar dio vas kupuje te graficke samo da bi se pohvalilo da ima JAKU MASINU. Sto se tice igara sve jace od 9600pro je cista glupost za igranje. Ne mora se bas uvjek igrati na high
Nemora na high ali mora na ultra high :wink:
 
HYBRID:
Celavko,jesi li ti zadovoljan tom
Asusovom?
I da li se greje puno?
Posto,zaboravio sam da napomenem da je kartica
bila vrela(ona sapphire)vec posle 2 min. rada.

Mislim...ja nisam siguran posto sam do skoro imao
Gigabajtovu 9000 pa nemam pojma da li tako treba?
:roll:
Zadovoljan sam mnogo pre nje sam imao 9200se i razlika je velika.Greje se i Asus kad pipnem vruca je to ti je normalno.Na 9000 gpu i ram rade valjda na mnogo manje MHz zato ti je hladnija.
 
milospv:
Ne shvatam ljude koji kupuju tako jake kartica. Jel' to kupuju zbog toga sto se bave grafikom? Ja sa GF2MX400 i 256 rama sam nedavno Max Payne 2 igrao na 1024x768x32 i medium detaljima. Fantasticno je radilo I nije mi ni jednom zakocilio. Meni se cini da dobar dio vas kupuje te graficke samo da bi se pohvalilo da ima JAKU MASINU. Sto se tice igara sve jace od 9600pro je cista glupost za igranje. Ne mora se bas uvjek igrati na high
Eeeee probaj Far Cry pa nam javi kako je :D
ako ga pokrenes... :lol:
 
Celavko:
milospv:
Ne shvatam ljude koji kupuju tako jake kartica. Jel' to kupuju zbog toga sto se bave grafikom? Ja sa GF2MX400 i 256 rama sam nedavno Max Payne 2 igrao na 1024x768x32 i medium detaljima. Fantasticno je radilo I nije mi ni jednom zakocilio. Meni se cini da dobar dio vas kupuje te graficke samo da bi se pohvalilo da ima JAKU MASINU. Sto se tice igara sve jace od 9600pro je cista glupost za igranje. Ne mora se bas uvjek igrati na high
Eeeee probaj Far Cry pa nam javi kako je :D
ako ga pokrenes... :lol:
Da si preporucio neku pametnu igricu pa ajde, nego far cry u kojoj ni 2 (DVA) grama mozga covek ne treba da upotrebi (bar onaj deo koji sam ja igrao, a pretpostavljam da je i ostatak igre takav)
 
Taj Far Cry bez problema moze na geforce 4 64MB, 256MB, detalji na low al' igra ne sece.
Isto tako u prosecnoj igraonici sa sve klincima predskolskog uzrasta koji zatupljuju mozak takvom igrom, a kad nestane kinte oni iz svog arsenala pokupe oruzje pa na ulicu da igraju Far Cry uzivo.

I neka mi sad neko kaze da nasilne igre i filmovi ne uticu na danasnju omladinu.
 
Slazem se i ja sa vama da je ta igra glupa kao i vecina igara jedino je grafika lepa i to je sve. A razloga zasto neko kupuje graficku koja mu nije potrebna ima mnogo. Kad malo razmislis ni kompjuter ti nije potreban pa ipak ga imas kupio si ga , stalno nesto menjas na njemu , dodajes, i sve to kosta , a neko ce da kaze da je to nepotrebno i cisto bacanje love.
 

Back
Top