Novi auto

Pa, sve mi je jasno sto se tice lepote da je lepsa tebi Jetta. Ti si se provozao par puta u Jetti i zaljubio u nju. Da si se provozao i vozio par puta BMW 530D takodje bi se u njega zaljubio.

Al, svakako bolja kupovina je Honda od Jette, gledano van estetskog aspekta

provozao sam se i u porseu boxter s, bmw m5, vw passatu 2.0 tdi, novoj primeri, x5 - ici, c4 -ci, itd....
u jetti sam obrnuo 2 k km sigurno..;)
tak da nije bas da sam uso u normalan auto i zalepio se za njega..
al prica ne vodi nigde tak da...
honda je vise smekerski auto, jetta za malo ozbiljnije ljude, prakticnija..tu se raziliaze..
 
honda ima i neuporedivo bolje vesanje od VW-a sto je njihov najslabiji deo - udobnost voznje je losa , imas osecaj posle duze voznje kao dasedis na drvenoj klupi....

udobnost voznje je za mene najvaznija stvar posle pouzdanosti auta, stoga nikada ne bih kupio automobil koji ne prolazi na tom testu - a nijedan VW sa mozda izuzetkom Phaetona - ne prolazi

Phaeton je cist promasaj volc vagena.....
 
Ne bih se tu slozio sa tobom. Taj auto ti je udobniji od bilo kog bmw-a. Vozio sam ga preko kao rent-a-car vise od 1000km i prezadovoljan sam. Meni je taj auto jedan od najboljih

ne mislim da je los, ali nisu ostvarili prodaju ni priblizno onoliko koliko su ocekivali..jednostavno taj auto ima mnogo dobru konkurenciju koja ga je i pokopala...
 
provozao sam se i u porseu boxter s, bmw m5, vw passatu 2.0 tdi, novoj primeri, x5 - ici, c4 -ci, itd....
u jetti sam obrnuo 2 k km sigurno..;)
tak da nije bas da sam uso u normalan auto i zalepio se za njega..
al prica ne vodi nigde tak da...
honda je vise smekerski auto, jetta za malo ozbiljnije ljude, prakticnija..tu se raziliaze..

Po cemu ti je to jetta prakticnija od honde accord?
Jetta ne moze nikako da bude bolja od accord u svim segmentima, pouzdanost, udobnost,kvaliltet zavrsne obrade, u svemu. Tako pricas jer nisi vozio ili bar sedeo u novom accord, kada budes seo ili provozao accord onda napisi sta mislis (ne mislim nista lose u tome sto si napisao ali pogledaj auto obavezno pa se javi,iznenadices se da dobrim utiscima), idi do delte i vidi nasta lici.
Koliko se ja razumem(mozda i gresim mada ne verujem :roll: ) jeta i nije u klasi sa accordom , nego sa civicom 4v , dok je accord u klasi sa pasatom, to je i ne bitno u kojoj je klasi niko i nije spominjao klase ali sam ti hteo reci da je nova accord daleko bolja od stare i kvalitetnije odradjena zavrsna obrada od stare accord.To ti govorim jer sam je vozio.
Da je smekerska, zavisi ko kako gleda, meni izgleda elegantno sportska.
 
Po cemu ti je to jetta prakticnija od honde accord?
Jetta ne moze nikako da bude bolja od accord u svim segmentima, pouzdanost, udobnost,kvaliltet zavrsne obrade, u svemu. Tako pricas jer nisi vozio ili bar sedeo u novom accord, kada budes seo ili provozao accord onda napisi sta mislis (ne mislim nista lose u tome sto si napisao ali pogledaj auto obavezno pa se javi,iznenadices se da dobrim utiscima), idi do delte i vidi nasta lici.
Koliko se ja razumem(mozda i gresim mada ne verujem :roll: ) jeta i nije u klasi sa accordom , nego sa civicom 4v , dok je accord u klasi sa pasatom, to je i ne bitno u kojoj je klasi niko i nije spominjao klase ali sam ti hteo reci da je nova accord daleko bolja od stare i kvalitetnije odradjena zavrsna obrada od stare accord.To ti govorim jer sam je vozio.
Da je smekerska, zavisi ko kako gleda, meni izgleda elegantno sportska.

sedeo sam u staroj, i u pravu si za klasu ali razlika izmedju passata i jette u velicini i to ne mnogo..znaci ne neka velika razlika..
to prakticnija sam mislio u smislu potrosnje, jer ovaj 1.6 fsi moze jako malo da trosi ( ipod 5 litara smo je vozili )..
da se razumemo, to je samo moje misljenje, kad budem sedeo u novom akordu mozda i promenim isto..
sada da imam te pare, uzeo bi jettu ili passata 90 %..
pozdrav..
 
Slažem se da je Accord dobra, ali nije u istom svetu sa Jettom. A sa Passatom nije ni u istoj galaksiji (dva sveta je ispod i biće tamo i za dvesta godina). Realno Accord je veći od Jette, ali ovaj VW puca na porodične i poslovne ljude kojima treba vrhunski kvalitet i pouzdanost, klasika, odn. Golf sa više prostora za stvari. Oni koji to traže nikad kupiti Hondu, šta više, neće je ni pogledati. Od japanaca će gledati Corrollu, jer je to japanska Jetta.
 
Slažem se da je Accord dobra, ali nije u istom svetu sa Jettom. A sa Passatom nije ni u istoj galaksiji (dva sveta je ispod i biće tamo i za dvesta godina). Realno Accord je veći od Jette, ali ovaj VW puca na porodične i poslovne ljude kojima treba vrhunski kvalitet i pouzdanost, klasika, odn. Golf sa više prostora za stvari. Oni koji to traže nikad kupiti Hondu, šta više, neće je ni pogledati. Od japanaca će gledati Corrollu, jer je to japanska Jetta.

Na sta mislis kada kazes da nije u istoj galaksiji??
Koji to prozivodjac automobila ne puca na porodicne i poslovne ljude u toj klasi?
Kao i vrhunski kvalitet.
Vrhunski kvalitet ovde se vec vidi da ne volis japance kao sto si napisao, ako nisi upoznat japanski automobili su najpouzdaniji automobili sa najmanje kvarova,lako mozes proveriti statistiku.
Znaci golf i grupacija wv je tata svih automobila :eek: :hahaha:
Toliko si siguran da niko nece pogledati hondu i da je corola japanska jeta:D
Sa tobom nema sta da se diskutuje o japanskim ili korejskim automobilima jer ih ne volis,prezires izgleda, :lol: sta su ti to krivi da mi je znati :roll::lol:
 
mislim da ne procenjuješ dobro :)
Meni se lično nijedan Toyotin i Hondin model ne sviđa, ali je realnost da su Japanska najkvalitetnija vozila, pogotovo Toyota. Meni lično su Mazde po meri i odmah bih kupio Mazdu 6 bez razmišljanja...
Što se tiče posta od VW, poštujem ih maksimalno i mislim da je ta grupacija najkvalitetnija u Evropi. Ljudi koju vole VW ni ne gledaju Hondu, veruj mi. Oni gledaju samo VW a ako imaju više para, kupuju Audi. To je Božanstvo Golfa... i to nijedan japanac ne može da promeni. To je tradicija, zato se Golf prodaje bolje nego što će se ikad prodavati Civic ili Corolla. To je suština.

Od Evropskih vozila ja najviše volim Fiat, ali to je stvar ukusa,...
 
mislim da ne procenjuješ dobro :)
Meni se lično nijedan Toyotin i Hondin model ne sviđa, ali je realnost da su Japanska najkvalitetnija vozila, pogotovo Toyota. Meni lično su Mazde po meri i odmah bih kupio Mazdu 6 bez razmišljanja...
Što se tiče posta od VW, poštujem ih maksimalno i mislim da je ta grupacija najkvalitetnija u Evropi. Ljudi koju vole VW ni ne gledaju Hondu, veruj mi. Oni gledaju samo VW a ako imaju više para, kupuju Audi. To je Božanstvo Golfa... i to nijedan japanac ne može da promeni. To je tradicija, zato se Golf prodaje bolje nego što će se ikad prodavati Civic ili Corolla. To je suština.

Od Evropskih vozila ja najviše volim Fiat, ali to je stvar ukusa,...

To za vw sto si rekao "ljudi koji vole VW ne gledaju hondu...vise para kupuju audi..
Tako razmislja nas narod, jer im je golf 2 i dan danas najbolji auto, i zato nasi vole vw, da znas da ljudi ne razmisljaju tako koji zive vani, to je nas mentalitet, mada poceo je i ovde polako da se menja.
Nemam ja nista protiv vw, audi, kvalitetni su motori, auta, ali DALEKO od toga da su najbolja, prvo i osnovno(kako za koga) udobnost, pa zvuk dizela,bucan svaki TDI motor, konacno (2008) VW GRUPACIJA,AUDI... da predje na comon rejl ubrizgavanje goriva,sada ce im bar biti tisi motori i naravno bolje karakteristike ce imati....
Posto si vec rekao da Fiat najvise volis oni su ti izbacili prvi dizel sa com.rej. tehnologijom, jos 97 ili 98, mercedes odmah posle njih 98god a VW je ipak morao da predje na tu tehnologiju, nije im bila losa njihova ubrizgavanje PD ali bucan motor,velika konkurencija.
Opet su italijani izmislili novu tehnolo.bice prva primenjena na multi jet motorima(valjda 2010god), regulacija vazduha u cilindre,za smesu goriva....moze da se primenjuje i na dizel i na benzin.motorima, poveceva snagu motora a smanjuje potrosnju goriva, to je ona sekunda ili stotinke kada das gas i cekas auto da povuce, bice bolji odziv na gas.
I to ce sigurno svi preuzeti od fiata.
 
Poslednja izmena:
Dzaba sto ja imam viziju slike koja ce nadvisiti Mona Lizu, kad mi je umetnicki domet Cica Glisa.

Svaka njima cast na inovativnosti, dizajnu i svemu, ali treba taj auto i napraviti. (Odvratni) Vageni i Mecke odbijaju da umru, a svi Fiati pre Una i Tipa su vec egzotika.
 
Dzaba sto ja imam viziju slike koja ce nadvisiti Mona Lizu, kad mi je umetnicki domet Cica Glisa.

Svaka njima cast na inovativnosti, dizajnu i svemu, ali treba taj auto i napraviti. (Odvratni) Vageni i Mecke odbijaju da umru, a svi Fiati pre Una i Tipa su vec egzotika.

Kod Italijana postoje kritične tačke koje mogu da naprave eventualne probleme (kao npr. diskutabilna elektronika kod Fiata i Lanči,osetljivi trapovi kod Alfi itd.) .... ali,generalno,po pitanju sveukupnog kvaliteta,tu su sasvim ok.

Ja još nisam video ni jednu Alfu novije proizvodnje da je korodirala,ali C klasu,E klasu,Trojku,Peticu i Pasata svakako jesam. ;)

Naravno,to nije pokazatelj da su to loši automobili,ali ipak ... dešava se.

Uostalom,nijedan MB,Audi ili VW se ne vozi takvim režimom kao Alfa.Da se na taj način voze,već posle 150.000 bili bi zreli za generalnu. :)
 
MultiAir stizu polovinom oktobra u redizaj.grand punto, to su oni motori sto sam gore pricao , sa manjom potrosnjom i vecom snagom!
Ovaj motor je 1.4 benzinac inace ce se isto primenjivati i u dizel motorima.
 
Mislim da CLS ne razume suštinu. Niko ne spori kvalitet japanca... ali prelazak obožavaoca VW na japanca ti je isto kao da ubeđuješ grobara da treba da navija za Zvezdu, kapiraš? To se NEĆE desiti, veruj mi. Zato Honda neće nikad prodavati onoliko koliko to radi VW. Prosto kao pasulj.
 
Mislim da CLS ne razume suštinu. Niko ne spori kvalitet japanca... ali prelazak obožavaoca VW na japanca ti je isto kao da ubeđuješ grobara da treba da navija za Zvezdu, kapiraš? To se NEĆE desiti, veruj mi. Zato Honda neće nikad prodavati onoliko koliko to radi VW. Prosto kao pasulj.

Ti ne shvatas neke stvari, ko prica o obozavaocima VW, i price da ce honda biti prodavanija od VW , ja to nisam pricao, to je sutina ;)
Inace sve sto sam napisao gore pise.
 

Back
Top