Najsigurniji put do prvog puta je...

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
Ljudi, zamolila bih vas da postovi koje budete ostavljali na ovoj temi budu konkretan odgovor na temu, jer ce mi vase iskreno misljenje i iskustvo stvarno znaciti. Dugo sam u vezi, ali jos nisam spavala sa deckom, jer lose reagujem na pilule, prezervativ nije stopostotno siguran, a prestravljena sam pri pomisli da zatrudnim, jer ne zelim bebu, a ne bih mogla da abortiram. Jednom smo probali, jako me bolelo, ali mi nije probio himen, oboje smo nevini i neiskusni, sto jeste romanticno, ali s druge strane ni jedno od nas dvoje sa sigurnoscu ne zna sta tacno treba da radi. Sjajno se slazemo u krevetu, uzbudjujemo jedno drugo i nenormalno se zelimo, ali ja imam taj problem opustanja zbog mogucih komplikacija koje, uprkos velikoj zelji, ne mogu da zanemarim. Unapred hvala na ozbiljnim savetima, znam da svi imate super smisao za humor, ali mi sad stvarno vise od smeha treba pomoc :) pozzz
 
kondom+spermicid i nema frke
mada
taj toliki strah od trudnoće možda jednostavno znači da ti nisi spremna iz nekog dugog razloga, a?

A sta je spermicid? I za koje kondome mislite da su najpouzdaniji? Znam da je Trojan najskuplji, oni imaju dobru propagandu, ali mislim da je Durex ipak posveceniji kvalitetu...
Sasvim sam sigurna da bih, uz adekvatnu zastitu, bila opustena (pa dobro, mozda bih upola manje brinula). Ne postoji nijedan drugi razlog, samu sebe nerviram sto sam toliko oprezna.
 
Ljudi, zamolila bih vas da postovi koje budete ostavljali na ovoj temi budu konkretan odgovor na temu, jer ce mi vase iskreno misljenje i iskustvo stvarno znaciti. Dugo sam u vezi, ali jos nisam spavala sa deckom, jer lose reagujem na pilule, prezervativ nije stopostotno siguran, a prestravljena sam pri pomisli da zatrudnim, jer ne zelim bebu, a ne bih mogla da abortiram. Jednom smo probali, jako me bolelo, ali mi nije probio himen, oboje smo nevini i neiskusni, sto jeste romanticno, ali s druge strane ni jedno od nas dvoje sa sigurnoscu ne zna sta tacno treba da radi. Sjajno se slazemo u krevetu, uzbudjujemo jedno drugo i nenormalno se zelimo, ali ja imam taj problem opustanja zbog mogucih komplikacija koje, uprkos velikoj zelji, ne mogu da zanemarim. Unapred hvala na ozbiljnim savetima, znam da svi imate super smisao za humor, ali mi sad stvarno vise od smeha treba pomoc :) pozzz

A sto ne bi mogla da abortiras?
 
dureks je njesra
odakle ti to da je "posvećenij kvalitetu"? garant iz neke njihove reklame kekekekeke joj
bolje uzmi romed za 15 dinara
ozbiljno
a spermicid je npr gel koji se lokalno nanosi 15-ak minuta pre odnosa i on ubija spermiće ko što mu i ime kaže
on sam nije dovoljna zaštita ali sa kondomom su šanse baš male
=)
a i ako se baš nešto desi uvek imaš postinor, pa nek ide život.
 
kako mislis da lose reagujes na pilule? koje su ti prepisane i koliko si ih dugo uzimala?

Jednom sam posle petinga uzela tabletu za dan posle, postinor2 (bilo je to jaaako glupo i nezrelo od mene). Znala sam da nemam bas pouzdane argumente da sumnjam, ali nisam htela da rizikujem ni nulaprocentno... Ne bih da prepricavam dogadjaj jer je jako komplikovano, u svakom slucaju, znala sam da ne treba da brinem, ali moja i previse bujna masta je dozvolila da sumnja ode predaleko... Imala sam sve negativne simptome uzimanja tableta, zato kazem da bih kontraceptivne pilule u startu zaobisla.
 
Jednom sam posle petinga uzela tabletu za dan posle, postinor2 (bilo je to jaaako glupo i nezrelo od mene). Znala sam da nemam bas pouzdane argumente da sumnjam, ali nisam htela da rizikujem ni nulaprocentno... Ne bih da prepricavam dogadjaj jer je jako komplikovano, u svakom slucaju, znala sam da ne treba da brinem, ali moja i previse bujna masta je dozvolila da sumnja ode predaleko... Imala sam sve negativne simptome uzimanja tableta, zato kazem da bih kontraceptivne pilule u startu zaobisla.

ti ne znas dovoljno o sexu, a jos manje o zastiti
to sto nisi obavjestena ne znaci da nisi spremna za njega... zato ti je najpametnije da odes direktno kod ginekologa na razgovor
niko ti nece bolje objasniti neke stvari
obidji forum, drugarice... pitaj onoga ko je strucan za to
ako te je stid pitati doktora, obrati se bar onima sa www.21dan.com
 
To sa petingom se desilo jako davno. Posecujem ginekologa, ona nije za tablete, imam nezan organizam koji burno reaguje na te hormone. Obavestena sam o zastiti, ali javila sam vam se ovde sa svojim problemom jer primena svih tih vidova zastite drugacije izgleda i njihove mane se drugacije manifestuju u praksi. Siguran seks mi je prioritet, stavljam ga iznad svih mojih potreba i ne mogu sebi da dozvolim luksuz da rizikujem.
 
jao bože jao bože
ja msilila loše reaguješ na kontraceptive
pa idi kod ginekologa majku mu staru nek ti prepiše nešto kraće bi trajalo nego ovo zamlaćivanje ovde =I
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pogresno si me shvatila... Ja, kao devojka od 20 godina, smatram da je poseta ginekologu obavezna kao i poseta zubaru, sto i praktikujem... Meni su vazna iskustva devojaka.
 
Ginekolog nije za tablete? A zašto?
Pa to je tako normalno ... i kako znaš kako ti organizam reaguje, kad nisi probala? Ta pilula za dan posle, nije isto što i kontraceptiv.

Uostalom, pronadji drugog ginekologa i trećeg ako treba pa se konsultuj na više strana ..... oduzmi i saberi .... Nemoj praviti od sexa famu i sebi presiju. Dobro se informiši - koristi zaštitu obavezno tj. (kondom obavezno) i nauči da uživaš u jednoj lepoj i zdravoj igri.
 
Ljudi, zamolila bih vas da postovi koje budete ostavljali na ovoj temi budu konkretan odgovor na temu, jer ce mi vase iskreno misljenje i iskustvo stvarno znaciti. Dugo sam u vezi, ali jos nisam spavala sa deckom, jer lose reagujem na pilule, prezervativ nije stopostotno siguran, a prestravljena sam pri pomisli da zatrudnim, jer ne zelim bebu, a ne bih mogla da abortiram. Jednom smo probali, jako me bolelo, ali mi nije probio himen, oboje smo nevini i neiskusni, sto jeste romanticno, ali s druge strane ni jedno od nas dvoje sa sigurnoscu ne zna sta tacno treba da radi. Sjajno se slazemo u krevetu, uzbudjujemo jedno drugo i nenormalno se zelimo, ali ja imam taj problem opustanja zbog mogucih komplikacija koje, uprkos velikoj zelji, ne mogu da zanemarim. Unapred hvala na ozbiljnim savetima, znam da svi imate super smisao za humor, ali mi sad stvarno vise od smeha treba pomoc :) pozzz

prvo imas sigurne dane kad i da hoces ne mozes da zatrudnis
drugo kondomi se ne prave od papira (bar ne kvalitetniji)
trece pilule ne moras da gutas ako vec odaberes prikladan termin za taj odnos

a najlaksi put do prvog puta je poricati da je to prvi put

priroda sve to sama :mrgreen:
 
Nemas uopste toliko razloga za strah.
Dobar kondom, bez preteranog divljanja (sto i ne verujem da ce se desiti, niti bi ti prijalo) da se ne osteti i bez svrsavanja u taj kondom dok je u tebi, to je vise nego dovoljno da se osecas sigurnom.
I od trudnoce i od raznih prenosivih polnih bolesti.
Ako ti to ipak nije dovoljno dobro, posavetuj se sa ginekologom.
Good luck
 
ti ne znas dovoljno o sexu, a jos manje o zastiti
to sto nisi obavjestena ne znaci da nisi spremna za njega... zato ti je najpametnije da odes direktno kod ginekologa na razgovor
niko ti nece bolje objasniti neke stvari
obidji forum, drugarice... pitaj onoga ko je strucan za to
ako te je stid pitati doktora, obrati se bar onima sa www.21dan.com

Poslednja igra leptira je u pravu. Ti nisi spremna za seks. Prvo, idi kod svoje mame, pa kod svog tate, njegove mame, njegovog tate, tetaka, ujni, strina, pa teca, striceva i ujaka, posle toga bi najbolje bilo da pocnes da posecujes dalje rodjake, pa prijatelje, njegove skolske drugove i drugarice, pa i tvoje skolske drugove i drugarice, mozes i svom i njegovom majstoru da odes, a mozes da obavestis i postara i njegovu zenu, posle toga bi bilo dobro da negde zakupis oglas, ili jos, bolje da napises na bilbordu, da hoces da imas seksusalne odnose s asvojim deckom i da treba da se obavestis.

Poslednja igro leptira lupas! Ako hoce da ima seksualne odnose neka ima. Nije tvoja baba angazovala komsiluk, da bi joj deda skinuo mrak, nego se to spontano dogodilo. Ti bi da ona ode kod doktora, pa da je doktor obescasti.

Spremna si ti mala za seks, ako vec hoces. Opusti se. Ako i dobijes bebu, pa sta. uostalom smisao seksa je pre svega to, a ne kako nas danas svi lazu o ispraznom uzivanju.
 
Ljudi, zamolila bih vas da postovi koje budete ostavljali na ovoj temi budu konkretan odgovor na temu, jer ce mi vase iskreno misljenje i iskustvo stvarno znaciti. Dugo sam u vezi, ali jos nisam spavala sa deckom, jer lose reagujem na pilule, prezervativ nije stopostotno siguran, a prestravljena sam pri pomisli da zatrudnim, jer ne zelim bebu, a ne bih mogla da abortiram. Jednom smo probali, jako me bolelo, ali mi nije probio himen, oboje smo nevini i neiskusni, sto jeste romanticno, ali s druge strane ni jedno od nas dvoje sa sigurnoscu ne zna sta tacno treba da radi. Sjajno se slazemo u krevetu, uzbudjujemo jedno drugo i nenormalno se zelimo, ali ja imam taj problem opustanja zbog mogucih komplikacija koje, uprkos velikoj zelji, ne mogu da zanemarim. Unapred hvala na ozbiljnim savetima, znam da svi imate super smisao za humor, ali mi sad stvarno vise od smeha treba pomoc :) pozzz

Napijesh se i necesh nishta osetiti. :D

oboje smo nevini i neiskusni, sto jeste romanticno

To uopshte nije romantichno, romantichno je kad je jedno neiskusno. :sad2:
 
Posecujem ginekologa, ona nije za tablete, imam nezan organizam koji burno reaguje na te hormone.
1 - promjeni ginekologa
2 - pilule se daju nakon vadjenja hormona i jos nekih pretraga, tako da se vidi koja najbolje odgovara tijelu
3 - stoga, ako ima nuspojava, one su minimalne i nakon prvih mjesec, eventualno dva - prodju*
4- pilula za dan poslije je u poredjenju sa kontraceptivnom pilulom atomska bomba vs rucna, ne mozes se prema njoj orjentisati za kontraceptivne

*osim, ako imas nekog ... strucnog ginekologa koji te nije pregledao kako treba
takvi su obicno protiv pilula :mrgreen:

ps: dobila si link za odlican sajt za informacije

pps: da ti tijelo burno reaguje na... "te" hormone, ne bi bila ziva danas

ppps: na drugoj temi vidjeh da si cetiri godine u vezi sa tim deckom
disturbing.gif
 
Ljudi, zamolila bih vas da postovi koje budete ostavljali na ovoj temi budu konkretan odgovor na temu, jer ce mi vase iskreno misljenje i iskustvo stvarno znaciti. Dugo sam u vezi, ali jos nisam spavala sa deckom, jer lose reagujem na pilule, prezervativ nije stopostotno siguran, a prestravljena sam pri pomisli da zatrudnim, jer ne zelim bebu, a ne bih mogla da abortiram. Jednom smo probali, jako me bolelo, ali mi nije probio himen, oboje smo nevini i neiskusni, sto jeste romanticno, ali s druge strane ni jedno od nas dvoje sa sigurnoscu ne zna sta tacno treba da radi. Sjajno se slazemo u krevetu, uzbudjujemo jedno drugo i nenormalno se zelimo, ali ja imam taj problem opustanja zbog mogucih komplikacija koje, uprkos velikoj zelji, ne mogu da zanemarim. Unapred hvala na ozbiljnim savetima, znam da svi imate super smisao za humor, ali mi sad stvarno vise od smeha treba pomoc :) pozzz

Odgovor :
1.Kondom (siguran je)
2.Ako pukne,poslije sexualnog odnosa imas vremena da odes u apoteku i kupis pilule za dan poslije,roknes se i sve bude ok.

Prema tome,topla preporuka kondom :) I onda te boli klindza za sve :)
 
1 - promjeni ginekologa
2 - pilule se daju nakon vadjenja hormona i jos nekih pretraga, tako da se vidi koja najbolje odgovara tijelu
3 - stoga, ako ima nuspojava, one su minimalne i nakon prvih mjesec, eventualno dva - prodju*
4- pilula za dan poslije je u poredjenju sa kontraceptivnom pilulom atomska bomba vs rucna, ne mozes se prema njoj orjentisati za kontraceptivne

*osim, ako imas nekog ... strucnog ginekologa koji te nije pregledao kako treba
takvi su obicno protiv pilula :mrgreen:

ps: dobila si link za odlican sajt za informacije

pps: da ti tijelo burno reaguje na... "te" hormone, ne bi bila ziva danas

ppps: na drugoj temi vidjeh da si cetiri godine u vezi sa tim deckom
disturbing.gif

ne bih rekla da su nus pojave kod svakog organizma minimalne...
 
Poslednja igra leptira je u pravu. Ti nisi spremna za seks. Prvo, idi kod svoje mame, pa kod svog tate, njegove mame, njegovog tate, tetaka, ujni, strina, pa teca, striceva i ujaka, posle toga bi najbolje bilo da pocnes da posecujes dalje rodjake, pa prijatelje, njegove skolske drugove i drugarice, pa i tvoje skolske drugove i drugarice, mozes i svom i njegovom majstoru da odes, a mozes da obavestis i postara i njegovu zenu, posle toga bi bilo dobro da negde zakupis oglas, ili jos, bolje da napises na bilbordu, da hoces da imas seksusalne odnose s asvojim deckom i da treba da se obavestis.

Poslednja igro leptira lupas! Ako hoce da ima seksualne odnose neka ima. Nije tvoja baba angazovala komsiluk, da bi joj deda skinuo mrak, nego se to spontano dogodilo. Ti bi da ona ode kod doktora, pa da je doktor obescasti.

Spremna si ti mala za seks, ako vec hoces. Opusti se. Ako i dobijes bebu, pa sta. uostalom smisao seksa je pre svega to, a ne kako nas danas svi lazu o ispraznom uzivanju.
Ništa bez tvojih mudroslovija :mrgreen:
 
Odgovor :
1.Kondom (siguran je)
2.Ako pukne,poslije sexualnog odnosa imas vremena da odes u apoteku i kupis pilule za dan poslije,roknes se i sve bude ok.

Prema tome,topla preporuka kondom :) I onda te boli klindza za sve :)
vec dvije takve doze u toku godinu dana je stetno za tijelo, a ne tek da se koriste kao kontracepcija
ali lako je kada je tudje tijelo u pitanju :neutral:
ne bih rekla da su nus pojave kod svakog organizma minimalne...
rekoh, kod dobro odredjene pilule jesu
ginekologa sami birate
 

Back
Top