Vojnici Srbije i SAD zajedno grade!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Vojnici Srbije i SAD zajedno grade
12. avgust 2009. | 15:44 | Izvor: B92

Lapovo -- Američki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije zajedničkim snagama rade na rekonstrukciji Osnovne škole "Svetozar Marković" u Lapovu.

Posle nedelju dana boravka u ovoj varoši gardisti iz američke države Ohajo kažu da se u Lapovu osećaju kao kod kuće, naglašavajući da su već sklopili brojna prijateljstva sa meštanima.

qrhea0_th.jpg


Pripadnici Nacionalne garde američke države Ohajo, Noa Lodernan i Rob Miler, već nedelju dana rade na rekonstrukciji škole u Lapovu i naglašavaju da su se već odomaćili. U Srbiju su, kažu, došli da bi pomogli ljudima.

"Volim Srbiju. Ljudi su prijateljski raspoloženi …. Ovde je mnogo drugačije nego u Sjedinjenim Državama, ali to je ono što mi se dopada, zato i volim Srbiju mnogo", rekao je Lodernan.

"Mnogo mi se dopada ovde i baš uživam. Uglavnom sam bio u Lapovu, ljudi su prijateljski nastrojeni. Imali smo vremena i da izlazimo i da se družimo ovde sa meštanima. Mogu samo lepe stvari da kažem, jer je mi je od dolaska ovde zaista bilo lepo", kazao je Miler.

Rame uz rame sa američkim gardistima rade i pripadnici kopnene vojske Srbije, međutim za razliku od američkih kolega, oni bez dozvole pretpostavljenih nisu smeli da pred kamerama iznesu svoje utiske.

Predstavnici američke ambasade ističu da je za realizaciju ovog posla izdvojeno 200.000 dolara.

"Ovde smo dočekani kao da smo članovi porodice. Za nas Amerikace je bilo kao da smo došli kući, jer su nas ljudi ovde tako prijateljski dočekali. Što se tiče saradnje sa srpskim snagama, mi smo prethodnih godina već sarađivali na sličnim vojnim projektima i razvili smo dobre poslovne i radne odnose, što se sada ponovilo i na ovom projektu", rekao je Devin Braun, šef kancelarije za bilateralne odnose američke ambasade.

Veliki broj stranih investirora koji su došli u Lapovo i pozitivan odnos lokalnog stanovništva prema strancima uticali su da upravo ova opština bude odredište američkim gardistima.

Osim u Lapovu američki vojnici učestvuju u još nekoliko humanitarnih akcija, kao što su izgradnja škole u Varvarinu, sanacija objekata u Pirotu i nekoliko sela u Srbiji.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=12&nav_category=11&nav_id=376032
 
Osim u Lapovu američki vojnici učestvuju u još nekoliko humanitarnih akcija, kao što su izgradnja škole u Varvarinu, sanacija objekata u Pirotu i nekoliko sela u Srbiji.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa
.


Е баш им хвала, одувек су били "хумани" - а нарочито када су спроводили "хуманитарно бомбардовање" - б е д н и ц и ј е д н и б е д н и. Направили су штету преко 150 МИЛИЈАРДИ $ --- какви болесници, какви циници...

 
Al se trude americki zlocinci da ispadnu fini......kao dosli da malo trube u guci pa sad kao eto grade skolu......koliko su samo skola,mostova,zgrada....porusili i koliko ljudi ubili i misle da ce jednom fasadom sada da se iskupe. Mada vidim ima idiota koji se odusevljavaju sa tim

ma siguran sam da ce da se nasele ovde kao kinezi

bice ono: americki trzni centar u bloku 70A, jeftine djindjuve i zubi od crnca
 
...a zasto nemamo neke slicne projekte i sa Ruskom vojskom, rek`o...posto smo neutralni? :think:

ruska vojska? to beshe oni shto su ih Ceceni isprashili 1995?:hahaha:

Prvi čečenski rat vođen je između Rusije i Čečenije od 1994. do 1996. i rezultirao je de fakto nezavnisnošću Čečenije kao Čečenske republike Ičkerije.

Nakon početne kampanje 1994-1995, koja je kulminirala velikom bitkom za Grozni, ruske federalnse snage su pokušale da zagospodare planinskim predelima Čečenije, ali su ih čečnski gerilci odbili, uprkos ruskoj nadmoći u ljudstvu, naoružanju i vazdušnoj podršci. Ovo je rezultovalo raširenom demoralizacijom ruske vojske i skoro opštem protivljenju ruske javnosti ovom ratu. Zbog toga je predsednik Rusije Boris Jeljcin proglasila primirje 1996. i potpisala mirovni ugovor godinu dana kasnije.

Zvanični gubici ruske vojske su 5.500 vojnika, dok većina procena taj broj stavlja u raspon od 3.500 do 7.500. Za broj poginulih čečenskih gerilaca ne postoje tačne brojke. Ruska strana tvrdi da taj broj iznosi oko 15.000 dok Čečeni tvrde da taj broj nije veći od 3.000. U ratu je raseljeno više od 500.000 osoba, dok je veliki broj gradova i sela u republici ostao u ruševinama.
 
Vojnici Srbije i SAD zajedno grade
12. avgust 2009. | 15:44 | Izvor: B92

Lapovo -- Američki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije zajedničkim snagama rade na rekonstrukciji Osnovne škole "Svetozar Marković" u Lapovu.

Posle nedelju dana boravka u ovoj varoši gardisti iz američke države Ohajo kažu da se u Lapovu osećaju kao kod kuće, naglašavajući da su već sklopili brojna prijateljstva sa meštanima.

qrhea0_th.jpg


Pripadnici Nacionalne garde američke države Ohajo, Noa Lodernan i Rob Miler, već nedelju dana rade na rekonstrukciji škole u Lapovu i naglašavaju da su se već odomaćili. U Srbiju su, kažu, došli da bi pomogli ljudima.

"Volim Srbiju. Ljudi su prijateljski raspoloženi …. Ovde je mnogo drugačije nego u Sjedinjenim Državama, ali to je ono što mi se dopada, zato i volim Srbiju mnogo", rekao je Lodernan.

"Mnogo mi se dopada ovde i baš uživam. Uglavnom sam bio u Lapovu, ljudi su prijateljski nastrojeni. Imali smo vremena i da izlazimo i da se družimo ovde sa meštanima. Mogu samo lepe stvari da kažem, jer je mi je od dolaska ovde zaista bilo lepo", kazao je Miler.

Rame uz rame sa američkim gardistima rade i pripadnici kopnene vojske Srbije, međutim za razliku od američkih kolega, oni bez dozvole pretpostavljenih nisu smeli da pred kamerama iznesu svoje utiske.

Predstavnici američke ambasade ističu da je za realizaciju ovog posla izdvojeno 200.000 dolara.

"Ovde smo dočekani kao da smo članovi porodice. Za nas Amerikace je bilo kao da smo došli kući, jer su nas ljudi ovde tako prijateljski dočekali. Što se tiče saradnje sa srpskim snagama, mi smo prethodnih godina već sarađivali na sličnim vojnim projektima i razvili smo dobre poslovne i radne odnose, što se sada ponovilo i na ovom projektu", rekao je Devin Braun, šef kancelarije za bilateralne odnose američke ambasade.

Veliki broj stranih investirora koji su došli u Lapovo i pozitivan odnos lokalnog stanovništva prema strancima uticali su da upravo ova opština bude odredište američkim gardistima.

Osim u Lapovu američki vojnici učestvuju u još nekoliko humanitarnih akcija, kao što su izgradnja škole u Varvarinu, sanacija objekata u Pirotu i nekoliko sela u Srbiji.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=12&nav_category=11&nav_id=376032

svaka cast njima.a to sto je neke tesko zadovoljiti, nije problem aemra vec tih osoba ...
 
Vojnici Srbije i SAD zajedno grade
12. avgust 2009. | 15:44 | Izvor: B92

Lapovo -- Američki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije zajedničkim snagama rade na rekonstrukciji Osnovne škole "Svetozar Marković" u Lapovu.

Posle nedelju dana boravka u ovoj varoši gardisti iz američke države Ohajo kažu da se u Lapovu osećaju kao kod kuće, naglašavajući da su već sklopili brojna prijateljstva sa meštanima.

qrhea0_th.jpg


Pripadnici Nacionalne garde američke države Ohajo, Noa Lodernan i Rob Miler, već nedelju dana rade na rekonstrukciji škole u Lapovu i naglašavaju da su se već odomaćili. U Srbiju su, kažu, došli da bi pomogli ljudima.

"Volim Srbiju. Ljudi su prijateljski raspoloženi …. Ovde je mnogo drugačije nego u Sjedinjenim Državama, ali to je ono što mi se dopada, zato i volim Srbiju mnogo", rekao je Lodernan.

"Mnogo mi se dopada ovde i baš uživam. Uglavnom sam bio u Lapovu, ljudi su prijateljski nastrojeni. Imali smo vremena i da izlazimo i da se družimo ovde sa meštanima. Mogu samo lepe stvari da kažem, jer je mi je od dolaska ovde zaista bilo lepo", kazao je Miler.

Rame uz rame sa američkim gardistima rade i pripadnici kopnene vojske Srbije, međutim za razliku od američkih kolega, oni bez dozvole pretpostavljenih nisu smeli da pred kamerama iznesu svoje utiske.

Predstavnici američke ambasade ističu da je za realizaciju ovog posla izdvojeno 200.000 dolara.

"Ovde smo dočekani kao da smo članovi porodice. Za nas Amerikace je bilo kao da smo došli kući, jer su nas ljudi ovde tako prijateljski dočekali. Što se tiče saradnje sa srpskim snagama, mi smo prethodnih godina već sarađivali na sličnim vojnim projektima i razvili smo dobre poslovne i radne odnose, što se sada ponovilo i na ovom projektu", rekao je Devin Braun, šef kancelarije za bilateralne odnose američke ambasade.

Veliki broj stranih investirora koji su došli u Lapovo i pozitivan odnos lokalnog stanovništva prema strancima uticali su da upravo ova opština bude odredište američkim gardistima.

Osim u Lapovu američki vojnici učestvuju u još nekoliko humanitarnih akcija, kao što su izgradnja škole u Varvarinu, sanacija objekata u Pirotu i nekoliko sela u Srbiji.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=12&nav_category=11&nav_id=376032

HU029409.jpg
 

Back
Top