"Pesme" bez ikakvog smisla

Svi ste vrlo iskljucivi i to je nebulozno.
Prvo, tema se odnosi na pesme bez smisla, a ne na muzicke pravce.
Ja licno smatram tehno muziku velikim nazadovanjem u istoriji muzike, ali svakako da postoji i u svemu tome nesto sto moze da izazove pozitivne impresije nekog ko slusa. Svaka pesma ima smisla ukoliko je neko oseca i uziva u njoj. To je smisao muzike.
Tako i za Grand. Grand je vec svima postao amblem za sund, a zapravo i u Grandu ima odredjen procenat kvalitetnih pevaca i pokoja dobra pesma.

Predrasude, stereotipi i generalizacije nisu dobre!!!

Meni recimo veliki broj metal pesama nemaju nikakvog smisla, posebno one zesce varijante sa nebuloznim tekstovima. Ali to sto ja slusam najvise klasiku, jazz i etno i starogradsku muziku i sto vise volim Kolarac ili neku dobru starinsku kafanu, ne daje mi za pravo da nekom govorim da je glup.

Ali da je tehno generalno kao pojava degradacija muzike kao umetnosti i onoga sto je muzickom izvodjenju imanentno - jeste.
 
Ne znam.....Meni se cini da Grand tekstovi ipak imaju kakav-takav smisao, tj. moze da se skonta o cemu se radi.....Ako je musko, tj. pevac uglavnom je tema: ti si sponzorusa i hoces samo moj kesh, al si prelepa pa te ipak i dalje volim..... a ako je pevaljka: ja sam sponzorusa, ti si biznismen, dobra sam riba i treba mi tvoj kesh....
Jasno i glasno.:roll:
 
Svi ste vrlo iskljucivi i to je nebulozno.
Prvo, tema se odnosi na pesme bez smisla, a ne na muzicke pravce.
Ja licno smatram tehno muziku velikim nazadovanjem u istoriji muzike, ali svakako da postoji i u svemu tome nesto sto moze da izazove pozitivne impresije nekog ko slusa. Svaka pesma ima smisla ukoliko je neko oseca i uziva u njoj. To je smisao muzike.
Tako i za Grand. Grand je vec svima postao amblem za sund, a zapravo i u Grandu ima odredjen procenat kvalitetnih pevaca i pokoja dobra pesma.

Predrasude, stereotipi i generalizacije nisu dobre!!!

Meni recimo veliki broj metal pesama nemaju nikakvog smisla, posebno one zesce varijante sa nebuloznim tekstovima. Ali to sto ja slusam najvise klasiku, jazz i etno i starogradsku muziku i sto vise volim Kolarac ili neku dobru starinsku kafanu, ne daje mi za pravo da nekom govorim da je glup.

Ali da je tehno generalno kao pojava degradacija muzike kao umetnosti i onoga sto je muzickom izvodjenju imanentno - jeste.

AMIN!!!! :pop2:
 
Ali da je tehno generalno kao pojava degradacija muzike kao umetnosti i onoga sto je muzickom izvodjenju imanentno - jeste.

Видиш, ово је исто једна предрасуда. Зашто је електронска музика аутоматски декадентна?
Једноставно, много је битније шта се крије у музици, него начин на који се иста прави. ;)
 
Видиш, ово је исто једна предрасуда. Зашто је електронска музика аутоматски декадентна?
Једноставно, много је битније шта се крије у музици, него начин на који се иста прави. ;)

Ja sam to u startu naglasio, najbitnije je ono sto neko u muzici prepozna i oseti (naravno, ukoliko nije rec o nekim negativnim porukama), tako da sam donekle stao u odbranu svih onih koji uzivaju u tehno muzici, iako je to vrsta muzike koju gotovo uopste ne slusam. Ali su mi, recimo, iza tehna hip-hop (povremeno volim da procitam na netu tekstove, jer da slusam ne mogu), neke najzesce varijante metala koje apsolutno ne razumem i oni najgori tres narodnjaci (koji su sve samo ne narodnjaci).

Ali ovaj deo koji si citirao odnosi se na elektronsku muziku kao pojavu. Na stranu produkt koji odredjeni deo populacije moze da zadovolji, toliko prozimanje tehnike i umetnosti, ili bolje receno potpune tehnicke supstitucije muzickog stavranja, po mom je misljenju degradirajuce. Instrumenti su potekli od upoznavanja coveka sa prirodom i njegovom potrebom za zvukovnom ekspresijom svojih osecanja i poimanja sveta. Na svetu postoji toliko instrumentalista koji su pravi virtouzi, bozanski nadareni i stoga mi je cela ta supstitucija svakog tog mikroelementa i pojedinacne bravure koja se ukomponuje u jedno muzicko delo nekim kompjuterizovanim zvucima toliko daleko od sustine muzike kao umetnosti, od onog sto je umetnickom stvaranju imanentno, da osecam veliki otklon od te vrste muzike kao jednog kulturoloskog fenomena medjuodnosa umetnosti i tehnike. Meni je to jezivo. Kao elektronske knjige, a pismo je temelj kulture.
 
Ali ovaj deo koji si citirao odnosi se na elektronsku muziku kao pojavu. Na stranu produkt koji odredjeni deo populacije moze da zadovolji, toliko prozimanje tehnike i umetnosti, ili bolje receno potpune tehnicke supstitucije muzickog stavranja, po mom je misljenju degradirajuce. Instrumenti su potekli od upoznavanja coveka sa prirodom i njegovom potrebom za zvukovnom ekspresijom svojih osecanja i poimanja sveta. Na svetu postoji toliko instrumentalista koji su pravi virtouzi, bozanski nadareni i stoga mi je cela ta supstitucija svakog tog mikroelementa i pojedinacne bravure koja se ukomponuje u jedno muzicko delo nekim kompjuterizovanim zvucima toliko daleko od sustine muzike kao umetnosti, od onog sto je umetnickom stvaranju imanentno, da osecam veliki otklon od te vrste muzike kao jednog kulturoloskog fenomena medjuodnosa umetnosti i tehnike. Meni je to jezivo. Kao elektronske knjige, a pismo je temelj kulture.



Stvarno je fascinantno da u jednom postu opominješ ostale na ovoj temi kako su isključivi i propovedaš o štetnosti predrasuda i generalizacija, dok već u sledećem si u stanju da jedan muzički pokret u celosti nadobudno i samouvreno okarakterišeš nazadnim, a još i sam priznaješ da gotovo uopšte nisi ni upoznat sa fenomenom elektronske muzike.
To je ono što je jezivo - pretenciozno trabunjanje jednog mudrosera.
 
Stvarno je fascinantno da u jednom postu opominješ ostale na ovoj temi kako su isključivi i propovedaš o štetnosti predrasuda i generalizacija, dok već u sledećem si u stanju da jedan muzički pokret u celosti nadobudno i samouvreno okarakterišeš nazadnim, a još i sam priznaješ da gotovo uopšte nisi ni upoznat sa fenomenom elektronske muzike.
To je ono što je jezivo - pretenciozno trabunjanje jednog mudrosera.

O tome koliki je nivo tvojih komunikacionih sposobnosti, najbolje govori poslednja rec u tvom postu koja sama po sebi ukazuje bespotrebno nepostovanje. Ne volim ljude koji citaju segmente necijeg iskaza i pozivaju se na tako izolovane reci. To je manir zute stampe. Ja nisam zastupnik ideje da je sama po sebi elektronska muzika nesto strasno i uzasno i rekao sam da mi je potpuno prihvatljivo da neko to slusa, jer u tom smislu nemam mnogo predrasuda dok god me neko ne tera da slusam ono sto ne volim. Naravno, ne idem na mesta gde se to slusa jer mi ne prija i postujem da nekom drugom prija.
Dakle, nisam govorio o muzickom pravcu nego o pojavi, fenomenu. Ali ti ocigledno nije nesto jasno. To sto neka knjiga postoji npr. u elektronskom formatu ne cini je manje vrednom knjigom, ali ona gubi dodir sa onim sto joj je imanentno i zahvaljujuci cemu postoji - pismo.
Tako i sa muzikom. Rekao sam to sto sam rekao. Jeziva mi je tolika zavisnost muzike od tehnike, jezivo mi je to da jedan covek pomocu jednog programa pravi instant hitove, a virtouzi i akademski obrazovani muzicari nemaju prostora da se dokazuju. I stojim iza toga.
Nauci da postujes sagovornika i da budes argumentovana, pa se tek onda upustaj u komunikaciju. Jer taj forumaski sindrom pljuvacine kod civilizovanog sveta slabo prolazi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top