Legalizacija prostitucije donela bi pola milijarde evra državi u jeku krize

estler

Iskusan
Poruka
6.392
Najmanje pola milijarde evra godišnje slilo bi se u budžet Srbije ako bi vlasti rešile da, po ugledu na većinu evropskih zemalja, legalizuju i oporezuju bavljenje najstarijim zanatom na svetu!

Dok zvanični podaci pokazuju da u prestonici ordinira oko 1.000 „prijateljica noći“, procenjuje se da ih je u Beogradu bar tri puta više. Upućeni u tajne „crvenih fenjera“ tvrde da u Srbiji svakodnevno radi 20.000 aktivnih „prodavačica ljubavi“, ali da ih bar još toliko radi „in door“, na svoju ruku.
http://www.alo.rs/vesti/18170/Kupleraji_krpe_rupe_u_budzetu

To su velike pare samo za seks, gde je tu i novac od poslovnih pratnji, iznajmljivanja devojaka, gde se vrti ogromna lova...

Зашто да не легализовати "ову врсту делатности." за коју сви знамо
да постоји.
 
Jel se vi to zaozbiljno iz krize mislite pi*kom iščupati? :lol:


Ne ide to baš tako, ali ajde, legalizujte pa se uvjerite sami.

Уозбиљи се комшија..
.у твојој држави је развијенија проституцаја,
иди бори се за легализацију....
у већој сте кризи од нас....:think:
.
 
Jos kad bi legalizovali drogu i sav ostali kriminal, Srbija bi mogla da raspusti policiju jer bi sve bilo legalno i tako bi dodatno ustedila na budzetu. :mrgreen:

Стани мало....зашто је ово криминал....и зашто нелегализовати..
Свима је познато за ове работе и пословне пратње.
Постоје и тајне агенције за пословну пратњу, које се баве јавно овим послом
 
Уозбиљи се комшија..
.у твојој држави је развијенија проституцаја,
иди бори се за легализацију....
у већој сте кризи од нас....:think:
.

Vrlo sam ozbiljan. Umjesto da se borite protiv toga, vi biste - legalizovali? Interesantno.


I to radi love? Koja je onda razlika između države i makroa?
 
Eksperiment sa legalizacijom prositutcije je u Holandiji propao.
Naime nije doslo do osnovnog efekta kome su se nadali - dekriminalizaciji prositucije. Trgovina belim robljem se povecala u obimu od legalizacije prositucije, mafijasi i dalje upravljaju tim poslom - sto je bilo i ocekivano - koja ce se normalna osoba baviti npr. vodjenjem jednog bordela.

The mayor of Amsterdam announced plans on Monday to overhaul the city's red-light district, an area known for prostitution, sex shows and soft drugs.
Legalization "didn't bring us what we hoped and expected," he told reporters at the upscale Krasnapolsky Hotel on Dam Square, which backs onto the red-light district.

"We want in part to reverse it, especially with regard to the exploitation of women in the sex industry," he said.

Officials fear women are being forced into prostitution, something that legalization was supposed to prevent.

"We have seen in the last years that women trafficking has becoming more, so in this respect the legalizing of the prostitution didn't work out," Cohen said.

http://www.cbc.ca/world/story/2007/12/17/amsterdam-district.html
 
Стани мало....зашто је ово криминал....и зашто нелегализовати..
Свима је познато за ове работе и пословне пратње.
Постоје и тајне агенције за пословну пратњу, које се баве јавно овим послом


Svima su poznate i rabote narkomana i narkodilera, znaci i to treba legalizovati?
Mislim, ono, bolje je da imaju zdravstvenu zastitu i penzijsko... :roll:
 
Стани мало....зашто је ово криминал....и зашто нелегализовати..
Свима је познато за ове работе и пословне пратње.
Постоје и тајне агенције за пословну пратњу, које се баве јавно овим послом

Pa zasto bi kriminal bila prodaja i konzumiranje raznoraznih droga?
Covek hoce da se drogira (isto kao sto prostitutka hoce da se ****), sto bi mu neko branio?
Zemlja koja nema zakona i nacina da ga sprovodi vadi se na legalizaciju stvari koje su stetne po drustvo iste.
S'obzirom da je Republike Srbija mafijaska drzava sa lopovima na vlasti, najlaksi izlaz je u legalizaciji pomenutih "rabota".
:thumbdown:
 
http://www.alo.rs/vesti/18170/Kupleraji_krpe_rupe_u_budzetu

To su velike pare samo za seks, gde je tu i novac od poslovnih pratnji, iznajmljivanja devojaka, gde se vrti ogromna lova...

Зашто да не легализовати "ову врсту делатности." за коју сви знамо
да постоји.

Невероватно ... да не кажем скандалозно одвратно. И после некко прича нешто о Куриру - а овај Ало шта пише то је несхватљиво да један куплер мајстор "спашава буџет Србије" проституцијом ... и још каже да је у питању "сива економија"... па *** на шта смо ми то спали.

Рачунај да сам на ову тему упутио БУЉУК НАЈРАЗЛИЧИТИЈИХ ПСОВКИ КОЈЕ СЕ ОДНОСЕ И НА МАЈКУ И НА СВЕ РЕДОМ...:rtfm::rtfm::rtfm: ПО СПИСКУ:evil::evil::evil:
 
bolje da legalizujemo prostituciju kao u nekim zapadnim zemljama, barem će se smanjiti broj kurvi i bolezanija. Bolje to nego kao u Rusiji, zemlja u kojoj ima najviše ****** na svetu i zemlji koja se raspada od side.
Naši *******i bi više voleli to u Srbiju.

Znaš li ti šta je domaćinski šmek u srba, kad se vraćaš iz trulog zapada (gde si zaradio lovu) i putem za tvoje selo prolaziš kroz bege. Svratiš do picinog parka i odrpaš jednu kurvu, po mogućstvu Ciganku i to maloletnu! Ma idi bre, to je osećaj bre, pa posle toga pojeb-eš komšiticu milunku za 100 grama kafe. Idi bre, pa to je srpska muškarčina, a ne oni pe-deri sa zapada, što neće da prcaju prostitutku ako nema zdravstveno :hahaha:.

U dve recenice Srpskog muskarca je okarakterisao kao rasistickog pedofila, a Srpkinju kao jeftinu prostitutku koja se **** za 100gr kafe.

Zanima me da li ce neko ovog da banuje ! :evil:

:thumbdown:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Beogradske kurtizane

Od 1871. godine Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije dopustilo je da se u varoškim kafanama prve i druge klase može zapošljavati žensko osoblje (kuvarice i sluškinje), dok je istovremeno zapošljavanje žena u drumskim i seoskim kafanama bilo zabranjeno. Deset godina kasnije, zakonom je dozvoljeno otvaranje pravih kupleraja u gradovima, uz obavezan „dnevni red“, a od 1900. godine prostitutke su mogle sasvim legalno da rade i u hotelima. Početkom 20. veka u Beogradu, koji je tada brojao oko 60.000 stanovnika, registrovano je 130 prostitutki.
 
U dve recenice Srpskog muskarca je okarakterisao kao rasistickog pedofila, a Srpkinju kao jeftinu prostitutku koja se **** za 100gr kafe.

Zanima me da li ce neko ovu budalu da banuje ! :evil:

:thumbdown:

Nemoj da lažeš, uopšte mi to nije bila namera!!! Pa ja sam srbin i imam devojku, majku i sestru, naravno da tako nešto nikad ne bih rekao :dash::dash::dash:

moje "pisenije" se odnosilo na zatucane seoske "muškarčine" iz dijasere, poput ovde prisutnih...

Kako te nije sramota da na tako jeftin način pokušavaš da iskriviš istinu i vadiš iz konteksta :dash:
 
bolje da legalizujemo prostituciju kao u nekim zapadnim zemljama, barem će se smanjiti broj kurvi i bolezanija. Bolje to nego kao u Rusiji, zemlja u kojoj ima najviše ****** na svetu i zemlji koja se raspada od side.
Naši *******i bi više voleli to u Srbiju.

Znaš li ti šta je domaćinski šmek u srba, kad se vraćaš iz trulog zapada (gde si zaradio lovu) i putem za tvoje selo prolaziš kroz bege. Svratiš do picinog parka i odrpaš jednu kurvu, po mogućstvu Ciganku i to maloletnu! Ma idi bre, to je osećaj bre, pa posle toga pojeb-eš komšiticu milunku za 100 grama kafe. Idi bre, pa to je srpska muškarčina, a ne oni pe-deri sa zapada, što neće da prcaju prostitutku ako nema zdravstveno :hahaha:.

Ти си баш озбиљно болестан...

 
Pa zasto bi kriminal bila prodaja i konzumiranje raznoraznih droga?
Covek hoce da se drogira (isto kao sto prostitutka hoce da se ****), sto bi mu neko branio?
Zemlja koja nema zakona i nacina da ga sprovodi vadi se na legalizaciju stvari koje su stetne po drustvo iste.
S'obzirom da je Republike Srbija mafijaska drzava sa lopovima na vlasti, najlaksi izlaz je u legalizaciji pomenutih "rabota".
:thumbdown:

Знаш ли од када Немачка легализовала најстарији занат ???
Баш из интереса за државу, а увек богатија од нас далеко.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da lažeš, uopšte mi to nije bila namera!!! Pa ja sam srbin i imam devojku, majku i sestru, naravno da tako nešto nikad ne bih rekao :dash::dash::dash:

moje "pisenije" se odnosilo na zatucane seoske "muškarčine" iz dijasere, poput ovde prisutnih...

Kako te nije sramota da na tako jeftin način pokušavaš da iskriviš istinu i vadiš iz konteksta :dash:

Ако уопште имаш и мајку и сестру - ја их унапред сажаљевам... сигурно им није
лако са особом која овако размишља... тужно...
 
Знаш ли од када Немачка легализовала најстарији занат ???
Баш из интереса за државу, а увек богатија од нас далеко.

Е тоооооооо... не знам само како се нисмо раније сетили ДА *ЕБАЊЕМ СПАСЕМО ДРЖАВУ ИЗ ЕКОНОМСКЕ КРИЗЕ... ма дај стварно, не бламирај се више...:cool:
 
Знаш ли од када Немачка легализовала најстарији занат ???
Баш из интереса за државу, а увек богатија од нас далеко.

Znas li ti sta su nemci radili od 14-18 i 41-45 ? pa ?
Sta mene boli uvo sta su nemci ili bilo ko drugi legalizovali, imas li ti mozak da zakljucis sama sta valja a sta ne za svoje drustvo. :think:
 

Back
Top