Treći svetski rat?

avan-turista

Iskusan
Banovan
Poruka
5.549
....Ne brinite, nije još počeo ;)

No, mislite li da će ga ikada biti....ako ga bude, zbog čega ili zbog koga će izbiti...da li u skorije vreme ili u nekoj dalekoj budućnosti? :think:

Ipak, možda je najzanimljivije ko bi u tom svetskom ratu kome bio saveznik, a ko protivnik...da li bi se EU eventualno pridružila SAD ili bi to učinila samo V. Britanija...da li bi Rusija i Kina mogli biti na jednoj strani ili ne.....Šta je sa latinoameričkim državama, Indijom

Otvara li se prostor i za sveopšte ratovanje svih protiv svih, tj. da svetski rat iskoriste države za ratovanje protiv drugih država zarad svojih interesa....da se svedu neki neraščišćeni računi od ranije

Kakva bi u tom slučaju bila sudbina NATO, da li bi sve članice bile na jednoj strani....da li bi se oni koji poseduju nuklearno naoružanje usudili da ga upotrebe, s obzirom da ga poseduje više država...ukoliko ne...da li bi onda prevagnula bolja avijacija, pešadija ili mornarica....ili bi glavno oružje bilo biološko....:think:
 
Treći svetski rat će izbiti kad, i ako, Rusi ispadnu totalne budale pa padnu na ono zapadno proseravanje o potrebi eliminisanja nuklearnog oružja u cilju boljeg, lepšeg, i ružičastijeg sveta.

Srećom, trenutno u Kremlju sedi Svi Znamo Već Ko, i dok je on tu, Majke Svih Ratova neće biti.
 
Treći svetski rat će izbiti kad, i ako, Rusi ispadnu totalne budale pa padnu na ono zapadno proseravanje o potrebi eliminisanja nuklearnog oružja u cilju boljeg, lepšeg, i ružičastijeg sveta.

Srećom, trenutno u Kremlju sedi Svi Znamo Već Ko, i dok je on tu, Majke Svih Ratova neće biti.

Ok, ali ne čini li ti se da Zapad...SAD tj., uglavnom potenciraju priču o razoružavanju sa Rusijom...dok, recimo, Kina takođe poseduje nuk. naoružanje, ali SAD ne pominju Kinu previše kad je reč o razoružavanju
 
Vidi proteklih 50 godina svet je u eksponencijalnom razvoju u svakom pogledu. To znachi da istu kolichinu napretka ostvarujesh za sve krace i krace vreme. Takav razvoj ne mozhe dugo da traje, to ti je kao kad kolima naglo ubrzavash, dostignesh maks brzinu i onda ne mozhesh dugo tako ili cesh sleteti s puta ili ce nestati goriva(poshto idesh maksimalnom brzinom to ce se desiti vrlo brzo, to je nedokazano pravilo). Upravo zbog ovoga ja verujem u onaj scenario smaka sveta 2012.e. Ako ne bude smak sveta, desice se neshto KRUPNO. U svakom sluchaju, svetski ratovi su vrlo izvesni u vrlo bliskoj buducnosti. Ko ce biti saveznik s kim teshko je reci, sve je otprilike kao na nashoj politichkoj sceni, mozhe svak sa svakim. Mozhda se chak udruzhe SAD i Rusija, ali najverovatnije ce na jednoj strani biti demokratske a na drugoj nedemokratske zemlje. Najslabiji igrach na svetskoj sceni trenutno je Rusija(od znachajnijih zemalja). Vrlo je moguce da se svi udruzhe protiv nje i da je podele tako shto ce evropski deo pripasti EU, Zapadni Sibir SAD a Istochni Sibir Kini i Japanu.
Sve vrste naoruzhanja su bitne ali je avijacija prva medju jednakima, ko kontrolishe nebo, kontrolishe i ono ispod i iznad.
 
Najslabiji igrach na svetskoj sceni trenutno je Rusija(od znachajnijih zemalja). Vrlo je moguce da se svi udruzhe protiv nje i da je podele tako shto ce evropski deo pripasti EU, Zapadni Sibir SAD a Istochni Sibir Kini i Japanu.
Sve vrste naoruzhanja su bitne ali je avijacija prva medju jednakima, ko kontrolishe nebo, kontrolishe i ono ispod i iznad.

U tom slučaju pretpostavljaš da će Kina naizgled gajiti prijateljske odnose sa Rusijom, da bi joj udarila nož u leđa...misliš li da ima nečega što bi, npr. Rusija mogla da ponudi Kini da budu saveznici...recimo da joj ustupi južni Sibir bez rata za podršku u slučaju da bude glavna meta?
 
Kako to zamishljash da Rusija pokloni toliki prostor Kini?

Pa polazimo od pretpostavke koju si ti dao....da se svi udruže protiv Rusije kako bi podelili njeno ogromno prostranstvo....dakle, u tom slučaju Rusija bi bila prinuđena da grozničavo traži saveznike, s obzirom da ni teoretski ne bi mogla da brani sav prostor koji zauzima (u tom slučaju bi verovatno došlo do koordiniranog napada sa svih strana, a dužina granice Rusije se meri hiljadama kilometara, uz to je i veliki broj država sa kojima se graniči). Na ovaj način bi recimo, ustupanjem jugoistočnog Sibira, u kom se i inače već naseljavaju ilegalno Kinezi, mogla sebi da napravi odstupnicu na Istoku od SAD, te bi na Istoku Kina stupila u direktan kontakt sa SAD, umesto Rusije :think:
 
Zapad u tom insistiranju na razoružavanju potencira ruski arsenal jer je on daleko najveći i najozbiljniji, a Rusija im je ujedno prva i najrealnija meta kad je u pitanju neki zaista veliki rat, što ne briše činjenicu da se u zapadnim ''liberalnim'' krugovima sve više insistira na potrebi stvaranja SVETA bez atomskih bombi, šatro zbog nekakve filantropije, ili tako nečega.

Amerikanci su prvi i razvili nuklearno oružje i prvi krenuli sa njegovim budženjem krajem rata i nakon njega. A zašto? Pa zato što su znali da bi im u slučaju rata Crvena Armija dok kažeš ''до свидания'' umarširala u Pariz. Atomska bomba bi u slučaju pomenutog sukoba bio njihov kec iz rukava.

Sad kad su svesni da je NATO objektivno jači i daleko brojniji od Rusa, i da bi im jedinu realnu pretnju predstavljao ruski nuklearni arsenal, počeli su da insistiraju na svetu bez atomki. Srećom, Putin nije sis'o vesla pa da padne na to prodavanje magle.
 
Pa polazimo od pretpostavke koju si ti dao....da se svi udruže protiv Rusije kako bi podelili njeno ogromno prostranstvo....dakle, u tom slučaju Rusija bi bila prinuđena da grozničavo traži saveznike, s obzirom da ni teoretski ne bi mogla da brani sav prostor koji zauzima (u tom slučaju bi verovatno došlo do koordiniranog napada sa svih strana, a dužina granice Rusije se meri hiljadama kilometara, uz to je i veliki broj država sa kojima se graniči). Na ovaj način bi recimo, ustupanjem jugoistočnog Sibira, u kom se i inače već naseljavaju ilegalno Kinezi, mogla sebi da napravi odstupnicu na Istoku od SAD, te bi na Istoku Kina stupila u direktan kontakt sa SAD, umesto Rusije :think:

Ovo je teshko shta bi bilo kad bi bilo, ali i kad bi se to desilo, za Rusiju bi bilo kasno i ishod bi bio upravo koji sam naveo. Rusiji trenutno gori pod nogama na tri mesta Iran, Ukrajina i nuklearni shtit. Bilo koju bitku od te tri ako izgubi, gotova je.
 
Zapad u tom insistiranju na razoružavanju potencira ruski arsenal jer je on daleko najveći i najozbiljniji, a Rusija im je ujedno prva i najrealnija meta kad je u pitanju neki zaista veliki rat, što ne briše činjenicu da se u zapadnim ''liberalnim'' krugovima sve više insistira na potrebi stvaranja SVETA bez atomskih bombi, šatro zbog nekakve filantropije, ili tako nečega.

Amerikanci su prvi i razvili nuklearno oružje i prvi krenuli sa njegovim budženjem krajem rata i nakon njega. A zašto? Pa zato što su znali da bi im u slučaju rata Crvena Armija dok kažeš ''до свидания'' umarširala u Pariz. Atomska bomba bi u slučaju pomenutog sukoba bio njihov kec iz rukava.

Sad kad su svesni da je NATO objektivno jači i daleko brojniji od Rusa, i da bi im jedinu realnu pretnju predstavljao ruski nuklearni arsenal, počeli su da insistiraju na svetu bez atomki. Srećom, Putin nije sis'o vesla pa da padne na to prodavanje magle.

Putin ce umreti 2011.(tad ce imati 59 godina, a toliko prosechni Rus zhivi), a nejaki Medvedic se nece moci izboriti sa svim izazovima.
 
Zapad u tom insistiranju na razoružavanju potencira ruski arsenal jer je on daleko najveći i najozbiljniji, a Rusija im je ujedno prva i najrealnija meta kad je u pitanju neki zaista veliki rat, što ne briše činjenicu da se u zapadnim ''liberalnim'' krugovima sve više insistira na potrebi stvaranja SVETA bez atomskih bombi, šatro zbog nekakve filantropije, ili tako nečega.

Amerikanci su prvi i razvili nuklearno oružje i prvi krenuli sa njegovim budženjem krajem rata i nakon njega. A zašto? Pa zato što su znali da bi im u slučaju rata Crvena Armija dok kažeš ''до свидания'' umarširala u Pariz. Atomska bomba bi u slučaju pomenutog sukoba bio njihov kec iz rukava.

Sad kad su svesni da je NATO objektivno jači i daleko brojniji od Rusa, i da bi im jedinu realnu pretnju predstavljao ruski nuklearni arsenal, počeli su da insistiraju na svetu bez atomki. Srećom, Putin nije sis'o vesla pa da padne na to prodavanje magle.

Ako pođemo od činjenice da je Amerika svojim bazama praktično okružila svet, da ne kažem Rusiju...postavljanje antiraketnog štita bi imalo za ulogu da onemogući upotrebu nuklearnog naoružanja...te bi se tako sasekla jedina krila Rusiji i nuklearna sila neutralisala, što bi omogućilo izvođenje klasičnog vojnog napada ili ne?
Ukoliko SAD ikada budu napale Rusiju, mislim da to neće učiniti upotrebom nuklearnog naoružanja
 
Ako pođemo od činjenice da je Amerika svojim bazama praktično okružila svet, da ne kažem Rusiju...postavljanje antiraketnog štita bi imalo za ulogu da onemogući upotrebu nuklearnog naoružanja...te bi se tako sasekla jedina krila Rusiji i nuklearna sila neutralisala, što bi omogućilo izvođenje klasičnog vojnog napada ili ne?
Ukoliko SAD ikada budu napale Rusiju, mislim da to neće učiniti upotrebom nuklearnog naoružanja

Ono shto je meni zanimljivo je shta bi bilo kad bi Amerika pokorila Rusiju i ostala jedina nuklearna sila na svetu?
 
Ono shto je meni zanimljivo je shta bi bilo kad bi Amerika pokorila Rusiju i ostala jedina nuklearna sila na svetu?

To jeste tema za razmišljanje...no, ono što je moj pravac razmišljanja je da bi u takvom ratu veliku ulogu mogla odigrati Evropa....činjenica je da bi u tom slučaju najjače evropske zemlje, bez V. Britanije koja je neupitni saveznik SAD, morale da odluče...blizina Rusije njih stavlja u nezahvalnu poziciju, mislim na Nemačku i Francusku...a kako god, siguran sam da bi sve učinile da izbegnu sukob sa Rusijom kakva god da je situacija...verujem da bi Rusija u situaciji da je opkoljena, svesno prepustila Sibir SAD i Kini na milost i nemilost, ali bi to skupo platila Evropa....Šta bi bilo posle toga....verovatno nešto poput Rimske imperije...dok se sama od sebe ta imperija ne bi urušila...mada nekako mislim, s obzirom da u istoriji nikada dugo nisu obitavale dve velike sile jedna pored druge a da ne stupe u rat...sledeće bi bilo obračunavanje SAD sa ostalim pretnjama ..Kina, Indija...ostale je lako kontrolisati
 
To jeste tema za razmišljanje...no, ono što je moj pravac razmišljanja je da bi u takvom ratu veliku ulogu mogla odigrati Evropa....činjenica je da bi u tom slučaju najjače evropske zemlje, bez V. Britanije koja je neupitni saveznik SAD, morale da odluče...blizina Rusije njih stavlja u nezahvalnu poziciju, mislim na Nemačku i Francusku...a kako god, siguran sam da bi sve učinile da izbegnu sukob sa Rusijom kakva god da je situacija...verujem da bi Rusija u situaciji da je opkoljena, svesno prepustila Sibir SAD i Kini na milost i nemilost, ali bi to skupo platila Evropa....Šta bi bilo posle toga....verovatno nešto poput Rimske imperije...dok se sama od sebe ta imperija ne bi urušila...mada nekako mislim, s obzirom da u istoriji nikada dugo nisu obitavale dve velike sile jedna pored druge a da ne stupe u rat...sledeće bi bilo obračunavanje SAD sa ostalim pretnjama ..Kina, Indija...ostale je lako kontrolisati

Americi istiche vreme, EU i Kina su sve jache, obe imaju vishe stanovnika i potencijal da je prestignu i to zhestoko. Rusija joj je najmanja pretnja ali i najlakshi zalogaj, vrlo ukusan. Mada kad bolje pogledam, EU ima najbolju perspektivu, jer ima najbolje odnose sa ostalima.
 
Bara Kob Ama:
Putin ce umreti 2011.(tad ce imati 59 godina, a toliko prosechni Rus zhivi), a nejaki Medvedic se nece moci izboriti sa svim izazovima.

Ma nema to veze kad su političari u pitanju.

Ni u Americi nijedan crnac ne doživi 21 godinu, pa eto ga taj iz tvog nick-a i dan danas živ i zdrav sedi u Beloj Kući. Barem dok ga KKK ne obesi u duhu svoje tradicije.

To ti je k'o onaj vic: Zašto je crnac obešen?

...

Kako zašto?

avan-turista:
Ako pođemo od činjenice da je Amerika svojim bazama praktično okružila svet, da ne kažem Rusiju...postavljanje antiraketnog štita bi imalo za ulogu da onemogući upotrebu nuklearnog naoružanja...te bi se tako sasekla jedina krila Rusiji i nuklearna sila neutralisala, što bi omogućilo izvođenje klasičnog vojnog napada ili ne?

Taj antiraketni štit u Poljskoj nije ozbiljna pretnja ruskom nuklearnom arsenalu. Moskva se zbog njega žali jer smatra to aktom neprijateljstva, ali znaju i oni da im taj štit ne bi nešto posebno naudio. Uz to misle da je došlo vreme da se i oni jednom nešto pitaju posle svih ovih godina apsolutne američke dominacije, pa ovo posmatraju i kao neki vid ponižavanja na koje baš i nisu spremni.

avan-turista:
Ukoliko SAD ikada budu napale Rusiju, mislim da to neće učiniti upotrebom nuklearnog naoružanja

Ukoliko se Rusi ne odreknu svog arsenala, šanse da uopšte izbije rat su izuzetno male, pošto su i jedna i druga strana svesne prisustva MAD - Mutual Assured Destruction.

A ukoliko se ne odreknu, a do rata ipak dođe, koristilo bi se i nuklearno oružje, ali ne na način na koji ljudi ovde zamišljaju. Primarna meta svakog projektila bi bila protivnički nuklearni arsenal, odnosno išlo bi se pre svega na onemogućavanje kontra-udara, a ne odmah - bum u Moskvu, bum u Vašington.
 
Americi istiche vreme, EU i Kina su sve jache, obe imaju vishe stanovnika i potencijal da je prestignu i to zhestoko. Rusija joj je najmanja pretnja ali i najlakshi zalogaj, vrlo ukusan. Mada kad bolje pogledam, EU ima najbolju perspektivu, jer ima najbolje odnose sa ostalima.

No, ništa od toga ukoliko ostane razjedinjena kao sada, pojedinačnim nastojanjima, pre svega, Nemačke i Francuske da budu jedini lideri Evrope...možda sam sklon teoriji zavere, ali čini mi se da na tu kartu i potpirivanje razjedinjenosti igra i SAD....zato kažem ono...da ih je lako kontrolisati
 
No, ništa od toga ukoliko ostane razjedinjena kao sada, pojedinačnim nastojanjima, pre svega, Nemačke i Francuske da budu jedini lideri Evrope...možda sam sklon teoriji zavere, ali čini mi se da na tu kartu i potpirivanje razjedinjenosti igra i SAD....zato kažem ono...da ih je lako kontrolisati

Kao shto rekoh sve kombinacije su moguce, najizvesnija je da ce se svi ujediniti protiv Rusije, a EU ima najbolju perspektivu jer su najmanje shanse da ce ona biti zhrtva nuklearnog napada.
 
Нуклеарно наоружање једини је гарант да не дође до тоталног рата. Међутим заборавља се на неколико битних ствари. Биолошко, хемијско и нове генерације вакумских и термо бомби чија се снага мери са нуклеарним не претстављају ништа мању претњу. Поредити Америчке и Руске потенцијале са Кинеским или нечијим другим смешно је. Мишљења сам да ће Немци, као после Руса највећи народ у Европи и бројчано и по способности, одиграти битну улогу у будућој расподели снага.

Реалнији ми звуче неки већи регионални сукоби.
 

Back
Top