Najbolji domaci zenski vokal svih vremena

Najbolji domaci zenski vokal svih vremena

  • Nada Knezevic

  • Lola Novakovic

  • Vasilija Radojcic

  • Olivera Katarina

  • Bisera Veletanlic

  • Beti Djordjevic

  • Biljana Krstic

  • Bebi Dol

  • Tanja Jovicevic (Oktobar)

  • Merima Njegomir

  • Maja Odzaklijevska

  • Sladjana Milosevic

  • Ivana Negativ

  • Aleksandra Kovac

  • Marija Serifovic


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ok je anketa,ali nisi se setio recimo da stavis Tanju Banjanin.Sve ostalo je ok :ok:

Ma, znas da sam zaludjenik za ankete. Nego 15 ponudjenih odgovora u anketi je maksimum koji Krstarica dozvoljava pa sam gledao da obuhvatim sto vise pevacica, oko 50 god raspona.
Da, Tanja Banjanin, pa onda Ekstra Nena (koja je mozda i vokalno medju najjacim, ali nije dovoljno popularna), Aleksandra Radovic, Jelena Tomasevic, Viktorija, Ljiljana Petrovic, Radmila Karaklajic, Vasilisa ....
Pa mnogo narodnih pevacica, ali znam da su ljudi puni predrasuda prema njima, iako ima pevacica s vanserijskim glasovima...
 
Ovde ima barem 3 pevačice za koje bih glasala .... Nada, Bisera, Ivana Negativ.

I posle kraćeg razmišljanja, glasala sam za Nadu. Da postoji opcija višestrukog glasanja, svakako bih uvrstila i Ivanu. Sjajna je.

Ljudi, jeste li vi imali prilike da čujete Nadu Knežević?

Nada Knezevic je sjajna. A ne znam da li ste slusali Nadu Pavlovic. To je tek savrsenstvo glasa, samo sto ona gotovo nikad nista nije snimila. Peva u jazz klubovima sirom Evrope sa Djukom Elingtonom i Lerijem Korijelom. Na zalost, srpskoj publici je slabo poznata.
Ja sam stanovista da mi zaista imamo dobre vokale, cak i u folk muzici ima jako dobrih pevacica. Ali, Krstarica dozvoljava maksimum 15 predloga u anketi, a ja sam pokusao da iz perioda od 50 godina izdvojim 15 najupecatljivijih, najspecificnijih glasova... Na zalost, kao sto rekoh, izostale su neke dobre pevacice. A neke, iskreno, nisam stavljao zbog predrasuda koje forumasi imaju prema folk muzici. Iako svi koji se bave muzikom, znaju npr. da Ana Bekuta ima, pored Merime Njegomir najveci repertoar i da je pocela pevajuci evergreen i neke jazz standarde. Ali, kad bih stavio Anu Bekutu, niko joj ne bi dao svoj glas....
 
Ivana i A. Radovic su super!
nego.. kako se bese zvala ona treca pevacica iz Ranog Mraza??? I ona "otkida"!!!

Biljana Krstic je pevala u Ranom mrazu. Danas ima grupu Bistrik i radi etno muziku. Nasla se na listi 10 najboljih evropskih albuma godine 2007. uz imena kao sto su Bjork i Little Cow. Inace, jedna od najboljih srpskih etno pevacica.
Nalazi se u anketi :)
 

Back
Top