Anđeosko ukazanje Mariji da će roditi Emanula!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Anđeo Gabrijel se ukazao Mariji i rekao da će roditi sina Emanuela i da će on biti Krist spasitelj.
ZNači opet anđeli posreduju u tome.
E sad ako pogledamo ,poslanicu galačanima 3 ,Pavle jasno kaže gdje ima posrednika da to nije od jednog BOGA.

Prema Pavlu ispada da i Isus rođen od Marije nije od ISTINSKOGA JEDNOGA BOGA već od bogova.
Molim diskusiju.

Bez straha idemoj!!!!
 
Poslednja izmena:
00410109.jpg

Arhandjel Gavrilo je kao Božiji glasnik poslan proroku Danilu, proroku Zahariji (ocu sv. Jovana Krstitelja) i Presvetoj Bogorodici. Pri svakom svom poslanju (javljanju) on se predstavio imenom i kazao zasto je od Boga poslan.
 
Poslednja izmena:
00410109.jpg

Arhandjel Gavrilo je kao Božiji glasnik poslan proroku Danilu, proroku Zahariji (ocu sv. Jovana Krstitelja) i Presvetoj Bogorodici. Pri svakom svom poslanju (javljanju) on se predstavio imenom i kazao zasto je od Boga poslan.

Shvaćem što želiš da kažeš ali????

Ako Pavle kaže da BOG koji je jedini, ne treba posrednika ,zašto se nije objavio Mariji
direktno kao Pavlu već anđele šalje ???
Nema logike.
Ako ćemo Pavlovu tvrdnju primjenjivati doslovce ,onda nema iznimaka nema isključivosti ili izgleda po tvom rezonu ima???

Znaš što me još čudi?
Pavle nikada nije spomenuo Isusov život ni kako je začet i slično niti bilo što drugo osim
da je uskrsnuo.
Nije li to čudno???
 
Poslednja izmena:
Shvaćem što želiš da kažeš ali????

Ako Pavle kaže da BOG koji je jedini, ne treba posrednika ,zašto se nije objavio Mariji
direktno kao Pavlu već anđele šalje ???
Nema logike.
Ako ćemo Pavlovu tvrdnju primjenjivati doslovce ,onda nema iznimaka nema isključivosti ili izgleda po tvom rezonu ima???

Znaš što me još čudi?
Pavla nikada nije spomenuo Isusov život ni kako je začet i slično niti bilo što drugo osim
da je uskrsnuo.
Nije li to čudno???

Sadam, kada je već boravio među ljudima ne treba, ali onda, pre nego što je došao među ljude, posrednik je bio potreban. Da li ti je to palo na pamet? Njegovim dolaskom sve se radikalno izmenilo
 
Sadam, kada je već boravio među ljudima ne treba, ali onda, pre nego što je došao među ljude, posrednik je bio potreban. Da li ti je to palo na pamet? Njegovim dolaskom sve se radikalno izmenilo

Tko kad je već boravio među ljudima?'
Dj malo razmisli o čemu pričaš.
Ja govorim o situaciji prije rođenja Emanuela.
Halo!!!
Niko nije bio prisutan niti je bila zečela Marija a anđeo Gabrijel se ukazuje i govori kao posrednik.

I pitanje je isto ,zašto posrednik Anđeo opet, zašto ne direktno javljanje Mariji????
 
Tko kad je već boravio među ljudima?'
Dj malo razmisli o čemu pričaš.
Ja govorim o situaciji prije rođenja Emanuela.
Halo!!!
Niko nije bio prisutan niti je bila zečela Marija a anđeo Gabrijel se ukazuje i govori kao posrednik.

I pitanje je isto ,zašto posrednik Anđeo opet, zašto ne direktno javljanje Mariji????

Hristos je boravio među ljudima. Gavrilo se Mariji javio pre njegovog boravka, a Pavle je govorio o nepostojanju posrednika nakon njegovog boravka
 
Shvaćem što želiš da kažeš ali????

Ako Pavle kaže da BOG koji je jedini, ne treba posrednika ,zašto se nije objavio Mariji
direktno kao Pavlu već anđele šalje ???
Nema logike.
Ako ćemo Pavlovu tvrdnju primjenjivati doslovce ,onda nema iznimaka nema isključivosti ili izgleda po tvom rezonu ima???

Znaš što me još čudi?
Pavle nikada nije spomenuo Isusov život ni kako je začet i slično niti bilo što drugo osim
da je uskrsnuo.
Nije li to čudno???

Ako Pavle kaže da BOG koji je jedini, ne treba posrednika ,zašto se nije objavio Mariji
direktno kao Pavlu već anđele šalje ???

Navedi gdje Pavle tvrdi da Bog ne treba posrednika?

Nije li se Pavlu javio onaj isti Isus Hristos kojeg Pavle progonio, onaj isti Isus cije je rodjenje najavljeno arhandjelom Gavrilom? Povezuj cinjenice.
 
Navedi gdje Pavle tvrdi da Bog ne treba posrednika?

Nije li se Pavlu javio onaj isti Isus Hristos kojeg Pavle progonio, onaj isti Isus cije je rodjenje najavljeno arhandjelom Gavrilom? Povezuj cinjenice.

Bog ne treba posrednika to je jasno.
Jer BOG je svima dostupan direktno i to je Pavle govorio.
Gdje je to navedeno ?
Pa dao si bio citat gdje je jasno da gdje su posrednici nije Bog jedan već njih više.
 
Navedi gdje Pavle tvrdi da Bog ne treba posrednika?

Nije li se Pavlu javio onaj isti Isus Hristos kojeg Pavle progonio, onaj isti Isus cije je rodjenje najavljeno arhandjelom Gavrilom? Povezuj cinjenice.

Zašto si siguran da je to jedan te isti???
Nauk toga rođenog od Marije je farizejski s jasnim štovanjem zakona i čak pooštravanjem dotičnoga.
Ne ukida ni obrezanje niti žrtve životinja.
Taj nije isti o kojem Pavle govori.
To su dva različita svijeta.
 
Bog ne treba posrednika to je jasno.
Jer BOG je svima dostupan direktno i to je Pavle govorio.
Gdje je to navedeno ?
Pa dao si bio citat gdje je jasno da gdje su posrednici nije Bog jedan već njih više.

Pa eto ti JEDAN JEDINI posrednik Isus Hristos, sin Marijin.

U svim svojim poslanicama Pavle svjedoci Isusa Hrista, sina Bozijeg, kojeg su raspeli i ubili i koji je vaskrsao.Sta tebi nije jasno?
 
Poslednja izmena:
Shvati da nisu svi andjeli Satanini djavoli, da ih je 2/3 ostalo vjernih Bogu.Ovo je andjeo sa licnim imenom, dok Satanini andjeli nikad ne kazuju svoje ime (kao onaj sto se borio sa Jakovom).

"I nije cudo, jer se sam sotona pretvara u andjela svjetla."


Eno ti pravi primjer sataninog laznog andjela u laznom Jovanovom otkrivenju (mozda je i sam Satana licno). Ni taj ne kazuje svoje ime, jer je lazov i lazi govori.I na njega Pavle upozorava. Gle sta kaze:

"Ali ako i mi, ili andjeo s neba javi vam jevandjelje drukcije nego sto vam javismo, proklet da bude.

Kao sto prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevandjelje drukcije nego sto primiste, proklet da bude."


Eto, a dokazano je da "Jovanovo" otkrivenje pisano decenijama poslije Pavlove smrti. I govori ga nepoznati andjeo koji sebe predstavlja da ga je poslao Bog, asam Hristos je pred vaznesenje rekao da ce od Oca poslati Svetog Duha koji ce nam kazati sta ce biti unaprijed.
 
Shvati da nisu svi andjeli Satanini djavoli, da ih je 2/3 ostalo vjernih Bogu.Ovo je andjeo sa licnim imenom, dok Satanini andjeli nikad ne kazuju svoje ime (kao onaj sto se borio sa Jakovom).

"I nije cudo, jer se sam sotona pretvara u andjela svjetla."


Eno ti pravi primjer sataninog laznog andjela u laznom Jovanovom otkrivenju (mozda je i sam Satana licno). Ni taj ne kazuje svoje ime, jer je lazov i lazi govori.I na njega Pavle upozorava. Gle sta kaze:

"Ali ako i mi, ili andjeo s neba javi vam jevandjelje drukcije nego sto vam javismo, proklet da bude.

Kao sto prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevandjelje drukcije nego sto primiste, proklet da bude."


Eto, a dokazano je da "Jovanovo" otkrivenje pisano decenijama poslije Pavlove smrti. I govori ga nepoznati andjeo koji sebe predstavlja da ga je poslao Bog, asam Hristos je pred vaznesenje rekao da ce od Oca poslati Svetog Duha koji ce nam kazati sta ce biti unaprijed.

Bog je govorio jedino kroz Isusa Hista direktno ljudima, jer je Hristos Bog. Dakle tu nema posrednika: Bog govori direktno. Prije Hrista govorio je preko andjela i preko proroka, ali mnogi pali andjeli ljudima su se predstavljali da su od Boga ili da su Bog. Tako su bili zavedeni mnogi narodi, ne samo Jevreji.
 
Poslednja izmena:
Anđeo Gabrijel se ukazao Mariji i rekao da će roditi sina Emanuela i da će on biti Krist spasitelj.
ZNači opet anđeli posreduju u tome.
E sad ako pogledamo ,poslanicu galačanima 3 ,Pavle jasno kaže gdje ima posrednika da to nije od jednog BOGA.

Prema Pavlu ispada da i Isus rođen od Marije nije od ISTINSKOGA JEDNOGA BOGA već od bogova.
Molim diskusiju.

Bez straha idemoj!!!!

Ispade da je Isus sin iz grupnjaka :mrgreen:
 
Emanuilo = s nama Bog

Ime potpuno oggovara Bogu Isusu Hristu: Bog je bio i jest sa nama, jest i bice!

Isus-Ješua= Jahva spasava, e sad kakve veze ima ime Spasoje sa imenom Bogoslav???:think:
Na primer ti se zoveš Bogoslav, a cariniku na granici pokažeš pasoš sa upisanim imenom Spasoje, voleo bih da vidim kako bi se ta scena završila, tj. kako bi mu objasnio da je to u stvari isto. :mrgreen:
 
Ko o čemu baba o uštipcima. Čitava priča je sumnjiva iz jednog veoma krupnog razloga: ZAŠTO prorok kazuje da će ona roditi sina EMANUILA, a ona rodila ISUSA? Da li je samo meni to čudno?
Rodiće se Pero a rodi se Jovo???????????????:rtfm:
Zar nije mogao reći rodiće se ISUS ili bar da su Isusu dali ime EMANUILO? :confused:

Nisi ti jedini koji se čudi.Već sam nešto stavio na lažnim proročanstvima pročitaj.
jer se jako dobro vidi podmetačina tu.
Prati slijed:

Stari zavjet Izaija 7

13 Tada reče Izaija: "Slušajte dakle od kuće Davidove! Nije li vam dosta, što dosađujete ljudima, da još dosađujete i Bogu mojemu?
14 Zato će vam sam Svemogući dati znak: "Eto, djevica će začeti i roditi sina i nadjenuti mu ime Emanuel

ZNAČI IME MU NADJENUTI EMANUEL JASNO PIŠE.

Dok u NZ mu ime daju ISUS grubo narušavajući STARI ZAVJET.
A jasno je u oba slučaja i piše "nadjenuti".
.

Matej 1
21 Ona će roditi sina, kojemu ćeš nadjenuti ime Isus; jer će on izbaviti narod svoj od grijeha njegovih."
 
Pa kojeg Hrista je Pavle gonio? Je li u to vrijeme bio jos neki Isus Hrist sa svojim ucenicima osim Isusa, sina Marijinog?

Je bio je drugi koje ti ne poznaš zemljanine i da manje bljuješ vatru na druge upoznao bi ga.
Imaš ga u evanđelju po Ivanu u svoj svojoj misiji i mudrosti i nadmudrio je lažnoga koji je u Mateju.
A kad bi imao dar u sebi vidio bi to vrlo jasno no za to je ipak potrebno osloboditi se nekih
stvari kao što je strah,
Nije sve što piše pod Isus da je od Boga.
Tu je tvoj problem a i drugih to vama ne može doći u glavu jer mozak vam je programiran.
Da li ćete ikada to vidjeti ja to ne znam.
A kako teško shvatate nakon svega što sam izložio ovde vrlo sam skeptičan.
 

Back
Top