Пуцано на цркву у сарајевском насељу Рељево

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
22.423
Пуцано на цркву у сарајевском насељу Рељево

Непознати починиоци пуцали су, у среду ујутро, 12. августа 2009. године, на храм Светог Николаја у сарајевском насељу Рељево и оштетили стакло изнад врата цркве и зид у њеној унутрашњости.

Парох рељевски Милорад Милинковић рекао је да су га јутрос, око 2.45h, пробудила два пуцња, вриска и звуци аутомобила који се удаљава.

Он је навео да је одмах изашао напоље, али да није видео ко је пуцао и да ли има оштећења на храму. Али када је ујутро кренуо на посао у касарну Оружаних снага БиХ, гдје ради као бригадни свештеник, приметио је да је пробијено стакло изнад јужних улазних врата у цркву. У унутрашњости цркве је, на северном зиду, приметио оштећење од метка, а на поду храма и само зрно. Парох Милорад о овоме је обавестио црквене власти, надлежне војне органе и полицију.

http://www.spc.rs/sr/pucano_na_crkvu_u_sarajevskom_naselju_reljevo
 
Da li znate da za vreme rata u Sarajevu ni jedna crkva nije srušena, a u Banjaluci je nekoliko džamija srušene od strane mladićevih divljaka?!

Bosanci pucaju jedni na druge, umesto da se pomire i gledaju zajednički interes. Taj interes nisu sukobi nego ujedinjenje, kako bi zajednički izgradili bolju budućnost.
Mladi ljudi neće sukobe i verujem da u Bosni više neće biti krvi. Svi će oni jednog dana biti srećna deca Bosne.
 
Poslednja izmena:
Verovatno par pijanih majmuna koji su se napili, naduvali i onako iz bijesa i njihovog cistog debilizima pucali na Bogomolju ...

Ma naravno, kad muslimani ili hravti napadaju pravoslavne svetinje, ili povratnike, obavezno su to ili malojetnici, ili naduvani i pijani majmuni, ali ako je slucajno kakav incident dosao sa srpske strane, odmah je to na vjerskoj i etnickoj osnovi, i sistematski radjeno, pa se odmah pozovu i prestavnici stranih ambasada :evil::evil::evil:
 
Toliko o multieticnosti dragih bosnjaka. Sto se tice crkve u sarajevu, nju niste dirali iz razloga sto je u samom centru grada, i sto bi njeno rusenje, prijetilo ostecenju okolnih zgrada, ali zato niste gubili vrijeme sa rusenjima ostalih bogomolja,:rtfm:

Ako ciljaš na mene, rekao bih ti da ja sa Bosnom imam veze kao ti sa južnim polom.
Brini se ti zašto ste vi rušili njihove džamije iz čista mira.
 
Ma naravno, kad muslimani ili hravti napadaju pravoslavne svetinje, ili povratnike, obavezno su to ili malojetnici, ili naduvani i pijani majmuni, ali ako je slucajno kakav incident dosao sa srpske strane, odmah je to na vjerskoj i etnickoj osnovi, i sistematski radjeno, pa se odmah pozovu i prestavnici stranih ambasada :evil::evil::evil:

Pa i jesu neki kreteni, da je to organizovani bilo zaredjali bi svaku crkvu na koju bi naletjeli, nego onako vjerovatno neki pijani adolescenti, naduvaj se pa daj da divljamo ...
 
Ako ciljaš na mene, rekao bih ti da ja sa Bosnom imam veze kao ti sa južnim polom.
Brini se ti zašto ste vi rušili njihove džamije iz čista mira.

Ne znam koji smo mi, ja ih nisam rusio, u svakom slucaju nije vise sruseno djamija nego pravoslavnih crkava, u mostaru ste zajedno sa bracom hrvatima popalili i unistili sve sto ste mogli, cak i sabornu crkvu, koju ste sravnili do temelja, sta je sa zitomislicem i ostalim manastirima, doduse to nisu uradili samo muslimani vec i hravti, tada ste zajedno zastave vezali:evil:
 
Pa ko je rekao da je slucajnost ? Naravno da nije, al to su neki naduvani nacionalisti kakvih ima i sa jedne i sa druge strane ..

A inace cesto sam u Sarajevu, gdje se otprilike nalazi to naselje , nisam cuo do sad za njega

Да, да... У последње време се и у Србији и Српској пуца на џамије...:dash:
 
Uhapšen H.E. osumnjičen za napad na crkvu u Reljevu
Službenicima policije predao pištolj marke CZ kalibra 7,62 mm, sa pripadajućim okvirom i pet komada metaka...
12.08.2009. 19:16

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo priveli su H. E. (1989) iz Sarajeva pod sumnjom da je noćas oko 02,45 sati u ulici Reljevo dvor bb, općina Novi Grad Sarajevo, upotrijebio vatreno oružje prilikom čega je na pravoslavnoj crkvi razbijeno prozorsko staklo.

Izvršilac je nakon izvršenja krivičnog djela pobjegao, ali su službenici MUP-a Kantona Sarajevu došli do saznanja da bi se u vezu sa izvršenjem mogao dovesti H. E.

Nakon što je pronađen, u potpunosti je priznao izvršenje krivičnog djela i službenicima policije predao pištolj marke CZ kalibra 7,62 mm, sa pripadajućim okvirom i pet komada metaka.

Kako je saopćeno iz MUP-a KS, o ovome je obaviješten dežurni kantonalni tužilac, a H. E. je uhapšen i smješten u prostorije Odsjeka za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo.

Narednog dana, uz konsultaciju sa tužiocem Kantonalnog tužilaštva Sarajevo, bit će poduzete dalje aktivnosti u vezi sa ovim krivičnim djelom, kao i dalje mjere i radnje sa osumnjičenim H. E.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top