Kako kod nas uspeti na poslu

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Uslov za uspeh na poslu kod nas je da radis za sto manju platu i da nisi preterano vredan, jer ako si vredan onda te pocinju mrzeti kolege, da si imun na ponizavanje, da ti plata bas nije potrebna svaki mesec, vec neku poklonis firmi jer je ionako mala pa ti i ne znaci nesto.

Pozeljno je starim kolegama lizati jaja, da se ne osecaju tuzno i zapostavljeno kao uplakana deca.

Sve u svemu nema puno rada a i ono malo sto se radi se umoris do jaja, jer je organizacija uzasna, pa umesto da nesto nosis po sto laksem sistemu ti nosis po sto tezem, jer ga je novopeceni sef tako izmizlio (covek se mora dokazati kao vrlo sposoban pa izmislja toplu vodu)


Sto znaci da kultura rada u Srba nije na solidnom nivou i vrlo je nerazvijena u prevodu blago retardirana. Ali nema veze nebeskom narodu ni ne treba posao.:hahaha:
 
Uslov za uspeh na poslu kod nas je da radis za sto manju platu i da nisi preterano vredan, jer ako si vredan onda te pocinju mrzeti kolege, da si imun na ponizavanje, da ti plata bas nije potrebna svaki mesec, vec neku poklonis firmi jer je ionako mala pa ti i ne znaci nesto.

Pozeljno je starim kolegama lizati jaja, da se ne osecaju tuzno i zapostavljeno kao uplakana deca.

Sve u svemu nema puno rada a i ono malo sto se radi se umoris do jaja, jer je organizacija uzasna, pa umesto da nesto nosis po sto laksem sistemu ti nosis po sto tezem, jer ga je novopeceni sef tako izmizlio (covek se mora dokazati kao vrlo sposoban pa izmislja toplu vodu)


Sto znaci da kultura rada u Srba nije na solidnom nivou i vrlo je nerazvijena u prevodu blago retardirana. Ali nema veze nebeskom narodu ni ne treba posao.:hahaha:


Cudo je da nisi rekao i da covek mora da istrpi i poneko torbanje u zdrav mozak od strane sefa ili gazde . :D
 
To su laži, laži i samo laži ! Najbolji način za uspeh i napredovanje na poslu u Srbiji je cinkarenje kolega, kolegenica i svih živih kod šefova, direktora i poslodavaca. Taj postupak se na novoEUropskom jeziku zove INFORMATIVNA SARADNJA i to se na poslu najviše isplati i nagrađuje. :hahaha:
 
A da li po tebi u to spada i ono što sam ja radio dok sam bio u Srbiji, a posle nastavio u Grčkoj....
Radio sam, i sad radim u velikoj firmi. Moje zaduženje je da okupim ekipu oko sebe, da ih procenim, obučim, primim na posao....a ako se prevarim u proceni i da ih otpustim.

Bivši gazda ni tamo, a i ovaj ovde ne žele da znaju ništa o tome. Jednostavno ih ne zanima. Oni traže samo rezultate, a ja moram to da ostvarim ukoliko želim da dobijem svoju platu. Na bilo koji način .....

Da li sam ja domaći izdajnik ?
 
A da li po tebi u to spada i ono što sam ja radio dok sam bio u Srbiji, a posle nastavio u Grčkoj....
Radio sam, i sad radim u velikoj firmi. Moje zaduženje je da okupim ekipu oko sebe, da ih procenim, obučim, primim na posao....a ako se prevarim u proceni i da ih otpustim.

Bivši gazda ni tamo, a i ovaj ovde ne žele da znaju ništa o tome. Jednostavno ih ne zanima. Oni traže samo rezultate, a ja moram to da ostvarim ukoliko želim da dobijem svoju platu. Na bilo koji način .....

Da li sam ja domaći izdajnik ?

Morao bih da razmislim,shef je shef.
 
Svako na poslu, u vojsci ili u skoli dobije onakav tretman kakav sam zasluzi, odnosno kako se postavi. Ako si ti kvalitetan, sef ce da te drzi jer mu trebas vise nego sto posao treba tebi.


Ako si ti u pravu znaci da nam je kompletna nacija dobila sto je zasluzila

Sto znaci da smo mi izuzetno bezvredan narod kad radimo za u proseku 20000. Izgleda da je Hitler bio u pravu o superiornosti nemacke nacije, jer oni rade za velike plate. A nase degene je trebao na vreme pokokati.:hahaha:
 
Uslov za uspeh na poslu kod nas je da radis za sto manju platu i da nisi preterano vredan, jer ako si vredan onda te pocinju mrzeti kolege, da si imun na ponizavanje, da ti plata bas nije potrebna svaki mesec, vec neku poklonis firmi jer je ionako mala pa ti i ne znaci nesto.

Pozeljno je starim kolegama lizati jaja, da se ne osecaju tuzno i zapostavljeno kao uplakana deca.

Sve u svemu nema puno rada a i ono malo sto se radi se umoris do jaja, jer je organizacija uzasna, pa umesto da nesto nosis po sto laksem sistemu ti nosis po sto tezem, jer ga je novopeceni sef tako izmizlio (covek se mora dokazati kao vrlo sposoban pa izmislja toplu vodu)


Sto znaci da kultura rada u Srba nije na solidnom nivou i vrlo je nerazvijena u prevodu blago retardirana. Ali nema veze nebeskom narodu ni ne treba posao.:hahaha:
Свака ти је златна.

To su laži, laži i samo laži ! Najbolji način za uspeh i napredovanje na poslu u Srbiji je cinkarenje kolega, kolegenica i svih živih kod šefova, direktora i poslodavaca. Taj postupak se na novoEUropskom jeziku zove INFORMATIVNA SARADNJA i to se na poslu najviše isplati i nagrađuje. :hahaha:
То се код наших газда зове ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ ЗА ПОСАО.
 
Slobodno ti napisi na temi sta zelis, to ti niko ne mzoe zabraniti i to je tvoje pravo, ali mene nemoj vise komentirati, pogotovo ne iz svog ugla. Mada mozes i to, ali ja cu te ignorisati. simple:)

evo--izvini jos jednom.

mislila sam ako ti komentarises mene i druge da se neces ljutiti ako i ja tebi kazem sta mislim o tebi na osnovu poruka koje ovde pises...

izvini,necu vise da komentarisem
 
Ako si ti u pravu znaci da nam je kompletna nacija dobila sto je zasluzila

Sto znaci da smo mi izuzetno bezvredan narod kad radimo za u proseku 20000. Izgleda da je Hitler bio u pravu o superiornosti nemacke nacije, jer oni rade za velike plate. A nase degene je trebao na vreme pokokati.:hahaha:

Prosek plate je bio 43 hiljade zaprawo.. Sada je manji.
Ja sa fakultetom(budutjim), i swojom inteligencijom, npr nikada ne bih pristao da radim na nekom poslu koji je ispod proseka. Pa makar se morao okrenuti kriminalu xD
Mada da se razumemo najwerowatnije ne bih pristgao da radim nigde gde nemam sansu da postanem ono basx neki main lik :D.
Msm to sam ja, zato sto ja ne widim sebe nigde drugde osim u wrhu. Ali ono. predpostawljam da osim plate, je wrlo bitno koliko dugo mozes da radis dnewno, i uopste kakwog je tipa posao.
Npr ja bih mogao da radim na nekom institutu, to bi mi bilo zanimljiwo. Ili kao prof na faksu. Ali mozda bi me smorilo, pa bi mi swakako doslo mrsko to. Onda bi idealno bilo promena radnog mesta. Npr rad u wladi, ili kao narodni poslanik. Swe zawisi.
Treba swao da nadje posao takaw da bude sretjan sa time, i d widi smisao u poslu u koji radi. A pare narawno, ipak za prawe wrednosti treba da ocxekuje i dobru platu. ako ne dobije takwu platu NE TREBA prihwatati posao, ili jedino prihwatiti u krajnoj nuzdi ali traaziti drugi.
Ili na kraju krajewa u nemogutjnosti nalazenja unutar zemlje, uwek je bolje odseliti se u nepoznato :D
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top