Rimini

Preko agencije Duck sa kojom idem u Rimini, može se ići i na sajam i Budimpeštu.
UKBA + FOODAPEST Internacionlani sajmovi pekarstva, poslastičarstva, hrane, pića, proizvodnje i usluge
Polazak: 19.02.2010.
Povratak: 22.02.2010

Program

1. DAN
BEOGRAD - BUDIMPEŠTA
Polazak u 22:00h sa parkinga Sava Centra i vožnja preko Subotice do graničnog prelaza HORGOŠ – RESZKE. Nastavak putovanja kroz Mađarsku. Dolazak u Budimpeštu i smeštaj u hotelu POLUŠ u kasnim noćnim satima.

2. DAN
BUDIMPŠETA-BEČ-BUDIMPEŠTA
Doručak. Polazak u 08:00 h za Beč. Dolazak u Beč i razgledanje grada u pratnji stručnog vodiča: Ringštrase, Državna opera, Burgteatar, muzejska četvrt, Rathaus, Parlament, Urania, Hofburg (Kraljevska palata), trg i katedrala Sv. Stefana... Slobodno vreme za individualni obilazak grada do 17:00 h kada je polazak za Budimpeštu. Dolazak u Budimpeštu, u hotel. Noćenje.

3. DAN
BUDIMPEŠTA (SAJAM)
Doručak. Odlazak na sajamsku izložbu ''UKBA+FOODAPEST ''. Popodne autobuski obilazak grada: Citadela, Dvor Bele IV, Ribarski bastion, crkva sv. Matijaša, Parlament, Margit Siget, Milenijum, stadion Ferenc Puškaš..... U 19:00 moguće fakultativno krstarenje Dunavom. Nakon krstarenja moguć fakultativni odlazak na večeru u čardu. Povratak u hotel, noćenje.

4. DAN
BUDIMPEŠTA - BEOGRAD
Doručak. Napuštanje soba do 10:00 časova. Slobodno vreme do 12:00 Časova. Odlazak na sajamsku izložbu ''UKBA+FOODAPEST ''. Polazak za Beograd. Dolazak u Beograd u večernjim satima i kraj svih usluga.
Cena
CENA ARANŽMANA PO OSOBI: 135€ u dinarskoj protivvrednosti
po prodajnom kursu za efektivu Narodne banke Srbije na dan uplate

PLAĆANJE U 3 JEDNAKE MESEČNE RATE OD DECEMBRA 2009. DO FEBRUARA 2010.
Mogućnost virmanskog plaćanja aranžmana.

Aranžman
Aranžman obuhvata:
- Prevoz klimatizovanim autobusima sa audio i video opremom prema programu
- Smeštaj u hotelu POLUŠ*** na bazi dva i po noćenja sa tri doručka u 1/2 i 1/3 Sobama. (doručak na bazi american bifea)
- Svi obilasci prema programu kao i oranizacija i vođstvo puta.
- Vodiča, pratioca za sve vreme putovanja
- PDV


Aranžman ne obuhvata:
- Vožnja brodom - 10 eur
- Večera u čardi - 20 EURA
- Ulaznice za sajam - 2.500 forinti
- Individualne troškove putnika
- Doplata za 1/1 (jednokrevetnu sobu) – 25 eur
- Zdravstveno osiguranje u inostranstvu


Do februara će valjda biti još nešto. Za vas koje ste bliće može i u sopstvenoj režiji. Ovaj sajam se održava svake druge godine, za razliku oid Riminija koji se održava svake.z:)
 
Puno pozdrava svima na forumu.Moj komentar za Rimini.Moji su isli pre 14 godina i tada su napravili bum u Beogradu.Ako mozete idite, necete se pokajati a treba se i usavrsavati.Naj bolji je sajam u Francuskoj,ali nama je Italija bliza i jevtinija,znaci Rimini.
 
E evo postavih i ja album iz Riminija. trudila sam se da ne ponavljam fotografije koje je Inka postavljala. izvinite ako se neka ponovi. Ima ih i hahaj al ne mogu više da smanjujem fotografiju po fotografiju. Ima tu svega.
Pozdrav
 
Gsavic, komentarisala sam u albumu slike iz Riminija ali moram i ovde. Fotografije su besprekorne, izbor takođe. Uživala sam gledajući ih.
nedostaju mi fotografije vašeg druženja, ako ste uopšte išle zaledno.
 
drage moje zelim da sa vama podelim neku informaciju (ne znam da li je pravo mesto sto sam to ovde stavila i da li to smem, naravno ako ne, izvinjavam se i neka moderatori reaguju:rumenko:) meni se dopala ponuda pa ako ima zainteresovanih za sestodnevno druzenje i upoznavanje i posetu sajmu poslasticarstva (nadam se da bi bilo tome neke koristi) izvolite ,u suprotnom moram povesti muza koga to ne interesuje pa ga zamisljam kao dezurno gundjalo.... da li je neko posecivao ovaj sajam i utisci bi bili dobrodosli ..... da li ima vajde uloziti 190e
33. Sajam POSLASTIČARSTVA i PEKARSTVA RIMINI
21/25.Januar 2012 6 dana autobusom
sa posetom San Marinu, Raveni i Bolonji
www.sigep.it

Rimini je čuveno letovalište na Jadranskoj obali udaljeno oko 100km od Bolonje.
Na 14km dugoj plazi smesteno je preko 2000 hotela i mnogobrojni restorani.
Sajamski prostor iz 2001g nalazi se na samoj periferiji grada. Moderno zdanje mesto je održavanja brojnih
sajamskih svečanosti a jedan od najčuveniihje i medunarodni sajam pekarstva, poslastičarstva i prateće
opreme. Na preko 169.000kvm izlaže oko 2500 domaćih i stranih izlagača.
1. 19.01.2012 Četvrtak Beograd Polazak iz Niša u 18h, iz Beograda u 22h. Mesto polazišta biće
objavljeno najkasnije 48h pre polaska. Noćna vožnja preko Hrvatske i Slovenije sa pauzama
2. 20.01.2012 RIMINI Dolazak u Rimini – čuveno italijansko letovalište oko podneva. Poseta
prodavnici čuvene italijanske firme Fugar producione, koja se bavi proizvodnjom opreme za
ugostitelje, pekare i poslastičare (sem aparata, u prodaji su mnogi drugi artikli i pomagala)
www.fugar.it. Po završetku posete, kratka vožnja od samo par minuta ka hotelu.Smeštaj u
hotel.Večera. Noćenje. U predvečernjim časovima, moguć zajednički odlazak u neki od lokalnih
pubova (Pub u Riminiju koji je sa zivom muzikom svako veče je prvi pub otvoren u Italiji…)
3. 21.01.2012 RIMINI Doručak. U 08:45 polazak na sajamsku izložbu. Po završetku izložbe povratak
u hotel. Večera. Noćenje
4. 22.01.2012 RIMINI – RAVENA- SAN MARINO Doručak. U 9:30h polazak ka sajamskom
prostoru. Za zainteresovane sajamski dan a za ostale produžetak puta ka Raveni, nekadašnjem
sedištu Rimskog carstva. Panoramska šetnja gradom i slobodno vreme. U povratku ako se ukaže
mogućnost usled vremenskih uslova poseta parku “ITALIJA U MINIJATURI”. Povratak ka
Riminiju i produžetak ka Republici San Marino. Putnici koji su završili posetu sajmu mogu se
pridružiti (povratak je oko 15h). Odlazak u San Marino je samo ukoliko na vrhu planine Monte
Titano nema snega. Slobodno vreme..Povratak u hotel. Večera. Noćenje
5. 23.01.2012 BOLONJA Doručak. Napuštanje hotela i polazak ka Bolonji, univerzitetskom centru
Italije. Panoramsko pešačko razgledanje grada i slobodno vreme u najužoj gradskoj zoni. Nastavak
puta. Pauza u nekom od većih komercijalnih centara pored auto puta (Marcon, pored Mestrea) pre
nastavka puta ka Beogradu....Polazak u 21h. Noćna vožnja preko Hrvatske i Slovenije
6. 24.01.2012 Beograd Dolazak u Beograd oko 8h, u Niš oko 11h. Kraj usluge
CENA : 189eur za polazak iz Beograda, 209eur za polazak iz Niša.
Plaćanje je isključivo u din.protivvrednosti po prodajnom kursu za efektivu na dan uplate Vojvodjanske banke
Uslovi i način plaćanja:
* 40% plaća se prilikom prijave. Preostali iznos plaća se u celosti do 31.Decembra. ili se deponuju čekovi u
jednakim mesečnim ratama sa ispisanim valutama realizacije i to 20.januar, 20 februar, 20.mart
* PLATNIM KARTICAMA (Visa, Visa electron, Master, Maestro, Dina ),
* VIRMANSKIM uplatama
* NA 6 jednakih mesečnih rata platnim karticama Banka Intesa
Aranžman obuhvata:
* Prevoz autobusom turističke kategorije (AC/DVD) sa svim troškovima prevoza na navedenoj relaciji
* Smeštaj u hotelu sa 3* na bazi 3 polupansiona (kontinentalnim doručkom –samousluživanje, večera na bazi
dnevnog menija) u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom u Riminiju, mestu na jadranskoj obali.
Tačno ime hotela biće poznato 2 nedelje pre putovanja i hotel će odgovarati službenoj kategorizaciji hotela sa 3*
po nomenklaturi turističke organizacije Italije.
Na zahtev putnika, soba može biti trokrevetna ali napominjemo da za razliku od prva 2 ležaja, III ležaj u sobama
može biti pomoćni te bitnije ugroziti komfor putnika. Doplata za jednokrevetnu sobu je 50eur.
* Panoramska razgledanja po programu na srpskom jeziku i licenciranog vodiča iz Srbije
* Troškove rezervacija, izrade i realizacije programa
 
33. Sajam POSLASTIČARSTVA i PEKARSTVA RIMINI
21/25.Januar 2012 6 dana autobusom
sa posetom San Marinu, Raveni i Bolonji
www.sigep.it

Rimini je čuveno letovalište na Jadranskoj obali udaljeno oko 100km od Bolonje.
Na 14km dugoj plazi smesteno je preko 2000 hotela i mnogobrojni restorani.
Sajamski prostor iz 2001g nalazi se na samoj periferiji grada. Moderno zdanje mesto je održavanja brojnih
sajamskih svečanosti a jedan od najčuveniihje i medunarodni sajam pekarstva, poslastičarstva i prateće
opreme. Na preko 169.000kvm izlaže oko 2500 domaćih i stranih izlagača.
1. 19.01.2012 Četvrtak Beograd Polazak iz Niša u 18h, iz Beograda u 22h. Mesto polazišta biće
objavljeno najkasnije 48h pre polaska. Noćna vožnja preko Hrvatske i Slovenije sa pauzama
2. 20.01.2012 RIMINI Dolazak u Rimini – čuveno italijansko letovalište oko podneva. Poseta
prodavnici čuvene italijanske firme Fugar producione, koja se bavi proizvodnjom opreme za
ugostitelje, pekare i poslastičare (sem aparata, u prodaji su mnogi drugi artikli i pomagala)
www.fugar.it. Po završetku posete, kratka vožnja od samo par minuta ka hotelu.Smeštaj u
hotel.Večera. Noćenje. U predvečernjim časovima, moguć zajednički odlazak u neki od lokalnih
pubova (Pub u Riminiju koji je sa zivom muzikom svako veče je prvi pub otvoren u Italiji…)
3. 21.01.2012 RIMINI Doručak. U 08:45 polazak na sajamsku izložbu. Po završetku izložbe povratak
u hotel. Večera. Noćenje
4. 22.01.2012 RIMINI – RAVENA- SAN MARINO Doručak. U 9:30h polazak ka sajamskom
prostoru. Za zainteresovane sajamski dan a za ostale produžetak puta ka Raveni, nekadašnjem
sedištu Rimskog carstva. Panoramska šetnja gradom i slobodno vreme. U povratku ako se ukaže
mogućnost usled vremenskih uslova poseta parku “ITALIJA U MINIJATURI”. Povratak ka
Riminiju i produžetak ka Republici San Marino. Putnici koji su završili posetu sajmu mogu se
pridružiti (povratak je oko 15h). Odlazak u San Marino je samo ukoliko na vrhu planine Monte
Titano nema snega. Slobodno vreme..Povratak u hotel. Večera. Noćenje
5. 23.01.2012 BOLONJA Doručak. Napuštanje hotela i polazak ka Bolonji, univerzitetskom centru
Italije. Panoramsko pešačko razgledanje grada i slobodno vreme u najužoj gradskoj zoni. Nastavak
puta. Pauza u nekom od većih komercijalnih centara pored auto puta (Marcon, pored Mestrea) pre
nastavka puta ka Beogradu....Polazak u 21h. Noćna vožnja preko Hrvatske i Slovenije
6. 24.01.2012 Beograd Dolazak u Beograd oko 8h, u Niš oko 11h. Kraj usluge
CENA : 189eur za polazak iz Beograda, 209eur za polazak iz Niša.
Plaćanje je isključivo u din.protivvrednosti po prodajnom kursu za efektivu na dan uplate Vojvodjanske banke
Uslovi i način plaćanja:
* 40% plaća se prilikom prijave. Preostali iznos plaća se u celosti do 31.Decembra. ili se deponuju čekovi u
jednakim mesečnim ratama sa ispisanim valutama realizacije i to 20.januar, 20 februar, 20.mart
* PLATNIM KARTICAMA (Visa, Visa electron, Master, Maestro, Dina ),
* VIRMANSKIM uplatama
* NA 6 jednakih mesečnih rata platnim karticama Banka Intesa
Aranžman obuhvata:
* Prevoz autobusom turističke kategorije (AC/DVD) sa svim troškovima prevoza na navedenoj relaciji
* Smeštaj u hotelu sa 3* na bazi 3 polupansiona (kontinentalnim doručkom –samousluživanje, večera na bazi
dnevnog menija) u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom u Riminiju, mestu na jadranskoj obali.
Tačno ime hotela biće poznato 2 nedelje pre putovanja i hotel će odgovarati službenoj kategorizaciji hotela sa 3*
po nomenklaturi turističke organizacije Italije.
Na zahtev putnika, soba može biti trokrevetna ali napominjemo da za razliku od prva 2 ležaja, III ležaj u sobama
može biti pomoćni te bitnije ugroziti komfor putnika. Doplata za jednokrevetnu sobu je 50eur.
* Panoramska razgledanja po programu na srpskom jeziku i licenciranog vodiča iz Srbije
* Troškove rezervacija, izrade i realizacije programa

Neke žene sa ovog foruma su išle na taj sajam. Ja imam prijateljicu koja u Tivtu ima poslastičarnicu i ide svake godine. Naravno da je lepo, da ima šta da se vidi, ali svako mora sam da proceni da li mu se isplati da ide. Mislim da je Svetlana 015 tamo i kupila onaj štampač za štampanje jestivih slika.
 
33. Sajam POSLASTIČARSTVA i PEKARSTVA RIMINI
21/25.Januar 2012 6 dana autobusom
sa posetom San Marinu, Raveni i Bolonji
www.sigep.it

Rimini je čuveno letovalište na Jadranskoj obali udaljeno oko 100km od Bolonje.
Na 14km dugoj plazi smesteno je preko 2000 hotela i mnogobrojni restorani.
Sajamski prostor iz 2001g nalazi se na samoj periferiji grada. Moderno zdanje mesto je održavanja brojnih
sajamskih svečanosti a jedan od najčuveniihje i medunarodni sajam pekarstva, poslastičarstva i prateće
opreme. Na preko 169.000kvm izlaže oko 2500 domaćih i stranih izlagača.
1. 19.01.2012 Četvrtak Beograd Polazak iz Niša u 18h, iz Beograda u 22h. Mesto polazišta biće
objavljeno najkasnije 48h pre polaska. Noćna vožnja preko Hrvatske i Slovenije sa pauzama
2. 20.01.2012 RIMINI Dolazak u Rimini – čuveno italijansko letovalište oko podneva. Poseta
prodavnici čuvene italijanske firme Fugar producione, koja se bavi proizvodnjom opreme za
ugostitelje, pekare i poslastičare (sem aparata, u prodaji su mnogi drugi artikli i pomagala)
www.fugar.it. Po završetku posete, kratka vožnja od samo par minuta ka hotelu.Smeštaj u
hotel.Večera. Noćenje. U predvečernjim časovima, moguć zajednički odlazak u neki od lokalnih
pubova (Pub u Riminiju koji je sa zivom muzikom svako veče je prvi pub otvoren u Italiji…)
3. 21.01.2012 RIMINI Doručak. U 08:45 polazak na sajamsku izložbu. Po završetku izložbe povratak
u hotel. Večera. Noćenje
4. 22.01.2012 RIMINI – RAVENA- SAN MARINO Doručak. U 9:30h polazak ka sajamskom
prostoru. Za zainteresovane sajamski dan a za ostale produžetak puta ka Raveni, nekadašnjem
sedištu Rimskog carstva. Panoramska šetnja gradom i slobodno vreme. U povratku ako se ukaže
mogućnost usled vremenskih uslova poseta parku “ITALIJA U MINIJATURI”. Povratak ka
Riminiju i produžetak ka Republici San Marino. Putnici koji su završili posetu sajmu mogu se
pridružiti (povratak je oko 15h). Odlazak u San Marino je samo ukoliko na vrhu planine Monte
Titano nema snega. Slobodno vreme..Povratak u hotel. Večera. Noćenje
5. 23.01.2012 BOLONJA Doručak. Napuštanje hotela i polazak ka Bolonji, univerzitetskom centru
Italije. Panoramsko pešačko razgledanje grada i slobodno vreme u najužoj gradskoj zoni. Nastavak
puta. Pauza u nekom od većih komercijalnih centara pored auto puta (Marcon, pored Mestrea) pre
nastavka puta ka Beogradu....Polazak u 21h. Noćna vožnja preko Hrvatske i Slovenije
6. 24.01.2012 Beograd Dolazak u Beograd oko 8h, u Niš oko 11h. Kraj usluge
CENA : 189eur za polazak iz Beograda, 209eur za polazak iz Niša.
Plaćanje je isključivo u din.protivvrednosti po prodajnom kursu za efektivu na dan uplate Vojvodjanske banke
Uslovi i način plaćanja:
* 40% plaća se prilikom prijave. Preostali iznos plaća se u celosti do 31.Decembra. ili se deponuju čekovi u
jednakim mesečnim ratama sa ispisanim valutama realizacije i to 20.januar, 20 februar, 20.mart
* PLATNIM KARTICAMA (Visa, Visa electron, Master, Maestro, Dina ),
* VIRMANSKIM uplatama
* NA 6 jednakih mesečnih rata platnim karticama Banka Intesa
Aranžman obuhvata:
* Prevoz autobusom turističke kategorije (AC/DVD) sa svim troškovima prevoza na navedenoj relaciji
* Smeštaj u hotelu sa 3* na bazi 3 polupansiona (kontinentalnim doručkom –samousluživanje, večera na bazi
dnevnog menija) u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom u Riminiju, mestu na jadranskoj obali.
Tačno ime hotela biće poznato 2 nedelje pre putovanja i hotel će odgovarati službenoj kategorizaciji hotela sa 3*
po nomenklaturi turističke organizacije Italije.
Na zahtev putnika, soba može biti trokrevetna ali napominjemo da za razliku od prva 2 ležaja, III ležaj u sobama
može biti pomoćni te bitnije ugroziti komfor putnika. Doplata za jednokrevetnu sobu je 50eur.
* Panoramska razgledanja po programu na srpskom jeziku i licenciranog vodiča iz Srbije
* Troškove rezervacija, izrade i realizacije programa

Neke žene sa ovog foruma su išle na taj sajam. Ja imam prijateljicu koja u Tivtu ima poslastičarnicu i ide svake godine. Naravno da je lepo, da ima šta da se vidi, ali svako mora sam da proceni da li mu se isplati da ide. Mislim da je Svetlana 015 tamo i kupila onaj štampač za štampanje jestivih slika.

slazem se da svako treba da proceni da li mu se isplati (shodno potrebama), ali proceni bi pomogli pre svega iskustvo onih koji su bili na sajmu... zato i postavih ako neko od njih hoce da podeli iskustvo,,, jer ako su na sajmu 95%zastupljene neke velike industriske masine a 5%sitan alat za dekorisanje i sl.pomagala u izradi torte ni mene to ne bi interesovalo :bye:
 
Svaka cast za informacije jos u julu!Priznajem,mi nikada nismo ovako rano razmisljali o sajmu, ali mislim da to nije uopste lose vec sada pokrenuti.Mi smo od 2000-2009 svake godine bili na tom sajmu,a 2010 i 2011 nismo.Kazu da je ove godine zbog krize sajam nesto losiji, ali sve u svemu to je nesto sto vredi videti.Jos kada ste u prilici da vidite jos neka lepa mesta u Italiji to je dodatno uzivanje.Jedino sto su umesto poslednjeg dana u Bolonji mogli da ukljuce posetu Veneciji(za one koji nisu imali priliku da je vide).Bolonja,Ravena,sve su to slatki gradovi,lice jedan na drugi,a Venecija je ipak nesto drugo.Ali to je moje misljenje.Mi smo bili i po strasnoj zimi i ledu u Veneciji i opet mi je nekako privlacna.A sto se tice onog najvaznijeg,Sajma,ima se sta i videti i kupiti.Vecina izlagaca ima i prodaju,a narocito je dobro uklopiti boravak sa poslednjim danom sajma kada se prodaju i sajamski eksponati po povoljnijim cenama.Od izlagaca koji su nama za ovaj posao vazni su:DecoRelief(Francuzi),a to sto nude i sto se moze kupiti mozete videti na njihovom sajtu www.deco-relief.fr Imaju silikone,sve vrste boja,,folija,sitnog i krupnog alata...Firma Martellato takodje ima razne alatke,stalke,sekace,kalupe za coko praline i kolace,silikone...Ima firmi koje prodaju kompresore,miksere,dekoraciju za torte,Pavoni,Modecor,Floreal,Ambra,Schneider...to su samo neke kojih sam se setila vezano za ovo sto nas sve interesuje.A ima puno proizvodjaca sladoleda gde mozete i probati sve sto je novo i iz te oblasti.Mislim da je cena stvarno povoljna i da svako ko moze sebi da priusti treba da ode da to vidi jer je to najveci i po izlagacima najjaci sajam iz oblasti poslasticarstva.Na sajtu mozete vec videti ko ce se sve pojaviti od izlagaca.Znaci,dajem svoj glas:DA SE IDE!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisam se bas odmah snasla i citirala post na koji sam se nadovezala,ali vi cete znati na sta ja mislim.Zaboravila sam jos da kazem da u Fugaru ima svega i svacega:raznih alatkica,stalaka,dekoracije,pribora i to vam je jedna mala robna kuca za poslasticare i pekare.
 
Pošto smo svojevremeno otvorili temu o Riminiju (tj. sajmu koji se tamo održava), poruke prebačene.
Zainteresovani neka pogledaju i ranije postove, naći će verovatno dosta zanimljivih informacija iz prve ruke.
 
Lako je nama kada imamo takve moderatore!!!Jos ako su do vrha napunili baterije???Joj,da mi je samo malo te energije!!!
Pošto smo svojevremeno otvorili temu o Riminiju (tj. sajmu koji se tamo održava), poruke prebačene.
Zainteresovani neka pogledaju i ranije postove, naći će verovatno dosta zanimljivih informacija iz prve ruke.
 
drage moje vidim da se ova tema ne posecuje ali se potajno nadam da ce te je prelistati jer zelim sa vama da podelim lepe novosti.... JA DANAS REZERVISALA PUT U RIMINI, pa ako bog da bice utisaka, slika.... :whistling::whistling::whistling::zurka::zurka::zurka::zurka:
mnogo se radujem a kad se vratim ja cu da navalim :mesi::mesi::mesi: i necu da zalim potroseno(jer imam neki osecaj da to rade svi oko mene) :)
 

Back
Top