Nema para za trudnice

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Trudnice ostale bez nadoknade
12. avgust 2009. | 03:58 | Izvor: B92
Novi Sad -- Nezaposlene trudnice ostale bez novčanih nadoknada, iako su bolovanje otvorile po starom zakonu koji im je obezbeđivao finansijsku pomoć tokom celog bolovanja.

Novim zakonom o zapošljavanju i o osiguranju u slučaju nezaposlenosti osobe koje nisu u radnom odnosu imaju pravo na novčanu nadoknadu od Nacionalne službe za zapošljavanje samo za bolovanje do 30 dana. Zbog toga su mnoge nezaposlene trudnice ostale bez novčanih nadoknada.

23 trudnice i porodilje iz Južno-bačkog okruga zatražile su od Nacionalne službe da razmotri da li je u skladu sa zakonom ukidanje njihovih nadoknada, dok u ovoj državnoj instituciji tvrde da je za odlučivanje o tome zaduženo resorno ministarstvo.

Trudnice iz Novog Sada ne primaju više ni dinara na ime novčane naknade iako na to, kako tvrde, imaju pravo i po novom i po starom zakonu. Monika Tomin u osmom mesecu trudnoće izgubila je pravo na naknadu, iako joj je lekarska komisija naložila da mora da bude na bolovanju. I Zorica Matić i Melinda Kovač zbog visokorizične trudnoće ne mogu da rade, a na Birou su im vratili radne knjižice, uz kako kažu, objašnjenje da treba da traže posao.

“Rekli su mi da je izašao novi zakon i kao da smo sposobne za rad. Sada sam ušla u deveti mesec, ko bi mene primio da radim?“, rekla je Monika Tomin.

“U trećem mesecu su mi rekli da imam pravo na produženje bolovanja i prihvatili su nalaz lekarske komisije, a u osmom mesecu mi kažu da nemam nikakva prava i da tražim posao“, kaže Zorica Matić.

“Rekli su mi da idem da radim. Zbog visokorizičnih trudnoća koje sam imala dve bebe sam izgubila zato što sam morala da radim”, kazala je Melinda Kovač.

U Nacionalnoj službi za zapošljavanje kažu da oni samo primenjuju zakon koji je stupio na snagu 23. maja i da je ograničena mogućnost isplate novčane naknade za bolovanje nezaposlenih duže od 30 dana.

“Mi smo svesni da se jedan broj naših korisnika suočavaju sa pitanjem egzistencije i zbog toga činimo sve što je u našoj moći da izađemo u susret u okviru naših nadležnosti i zakonskih ovlašćenja”, rekla je Snežana Kolaković iz Službe za zapošljavanje.
 
liberalna demokratija, najprostijeg oblika, suzama ne veruje niti oce da se bavi socijanom problematikom

teli ste klapitalizam, gledajte ga. onaj se baskari po hrvatskom adriatiku i nadmece se u duzini jahte, starletice i otvaracice usta mu se samo smenjuju na palubi i ispod palube. valjda je to srbija kojoj tezimo, samo slucajno nismo uspeli da mi budemo na jahti
 
pa u tadicevoj srbiji nema para ni za sta sem za njegove stranacke trabante, budzetske parazite po opstinama drzavnim sluzbama raznoraznim agencijama i za njihova izdrkavanja po svetu, letovanja i crne Audije A8 4.2L

Kako dobro rade treba im uzeti te Audije i prodati ih a na mesto njih im dati ovo

dsc03022.jpg
 
pa u tadicevoj srbiji nema para ni za sta sem za njegove stranacke trabante, budzetske parazite po opstinama drzavnim sluzbama raznoraznim agencijama i za njihova izdrkavanja po svetu, letovanja i crne Audije A8 4.2L

Kako dobro rade treba im uzeti te Audije i prodati ih a na mesto njih im dati ovo

dsc03022.jpg

mene bi bilo sramota, u danasnje vreme, da se vozim crnim audijem A8 4,2 L. nijedan od tih nije zaradjen radom

podrzavam predlog da se seljaci iz vlade voze adekvatnim zapreznim kolima
 
“Rekli su mi da je izašao novi zakon i kao da smo sposobne za rad. Sada sam ušla u deveti mesec, ko bi mene primio da radim?“, rekla je Monika Tomin.

U trećem mesecu su mi rekli da imam pravo na produženje bolovanja i prihvatili su nalaz lekarske komisije, a u osmom mesecu mi kažu da nemam nikakva prava i da tražim posao“, kaže Zorica Matić.

То је толика бахатост и безобразлук, да немам речи. Ово је за рубрику веровали или не. Да те труднице имају пара и живаца да се суде с државом, највероватније би добиле спор, али не лиши магаре....:confused:

“Rekli su mi da idem da radim. Zbog visokorizičnih trudnoća koje sam imala dve bebe sam izgubila zato što sam morala da radim”, kazala je Melinda Kovač.

:( :sad2:
 

Back
Top