Tajna idealnog sendvica?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Kakav vi pravite?

Obican..specijalan..ljubavni..
Topli ili hladni, s sunkom,salamom,prsutom.. paprikom, salatom ili paradajzom...puterom..beli hleb..crni hleb..kifle ..ili tost....majonez ili kecap..?!?

Kako ga pravite..?
..sa ljubavlju..uvek gladni..u zurbi..na brzaka s nogu...njemu,sebi..deci

Volite li..

Pricajmo o sendvicima..koliko su prisutni u nasim zivotima..

Formula za vas idealni sendvic?
 
prisutni su mnogo su prisutni
neki će reći kako to i nije zdravo brza hrana i tako to....ali ne smatram ih ni jako štetnim
mažem hleb pavlakom, stavim šunku i zelenu salatu..., paradajz ili paprikui to je to, ali koristim i druge stvari npr paštetu za nmazanje, između stavim i slanine ili salamu ili nešto drugo, mažem i sirom ili margarinom......ma kombinacija ima na pretek
najčešće ga jedemo za doručak, pravim ga i sebi i mužu i deci, svi ga volimo
 
Izbegavam
ali obozavam
i on ih voli...a ovi topli su nam festa
daklem....baget...presecem na cetvrtine po duzini i na pola po sirini
jenu polovinu (od one 1/4) namazem puterom, stavim prasku sunku, tanke listice nekog kackavalja, drugu polovinu pavlakom, preklopim, uvijem u alu-foliju, tresnem u toster, kad pocne da cvrci - gotovo!
 
nisu sendvici obavezno nezdrava i brza hrana,pa ne mora svaki da sadrzi puter slaninu majonez
ja volim sendvice od piletine i majoneza u hlebu s nekim semenkama(mak) i zelena salata
to uglavnom uzimam kad ne ponesem na posao klopu
volim i pasteta+kiseli krastavci
ili pavlaka+u rerni peceni patlidzani(mediteranski :mrgreen: )
 
Najvise na svetu volim sendvic odnosno index iz sendvicare Maja u NS-u.Ko je odavde verovatno zna o cemu pricam.
Oni prvo ispeku salamu na koju odgore stave sir,sampinjone i sve moguce zacine pa kada namazu veeeeliku kiflu sa raznim namazima to sve spuste u nju.Tu dodju naravno i salate po zelji musterije...i nekosta to puno oko 200,00 s tim da ja jedva pojedem taj veeeeliki sendvic.
 
Najvise na svetu volim sendvic odnosno index iz sendvicare Maja u NS-u.Ko je odavde verovatno zna o cemu pricam.
Oni prvo ispeku salamu na koju odgore stave sir,sampinjone i sve moguce zacine pa kada namazu veeeeliku kiflu sa raznim namazima to sve spuste u nju.Tu dodju naravno i salate po zelji musterije...i nekosta to puno oko 200,00 s tim da ja jedva pojedem taj veeeeliki sendvic.

ja za te pare jedem belu vešalicu vešalicu:think::think:
 
To je ogromno carstvo puno mogucnosti :lol:

Volim sendvice sa ribom (tunjevinom ili dimljenim lososom), volim i sendvice sa belim sirom (feta ili mocarela) i paradajzom, a sa strane onako par crnih maslina u omotacu od maslinovog ulja, klasican tost (sir&sunka) umacem u kecap kada sam u bas samoubilackom raspolozenju; volim sendvic sa piletinom (kada pecem pile pa mi ostane), tu je tajna naravno majonez - sta mislite, da li je osoba koja je izmislila majonez u raju ili u paklu? - i zelena salata; a tek oni talijanski - jaaaaaaaaaaaaaaaao - sa tankim hlebom, grilovanim patlidzanom i tikvicama :worth:
Dobro, sada cu presati sa nabrajanjem, jer cu se onesvestiti od zelje za hranom.

(hleb je isto mnogo bitan sastojak, najvise volim jedan integralni, a krckav, sa susamom, ali naravno bela bageta takodje ima mnoga bajna svojstva).
 
U sendvič stavljam ono što se nađe u frižideru... kad pravim za sebe potpuno su jednostavni - namaz, neka salama ili tako nešto i eventualno sir... kad pravim za njega onda crtam srca kečapom i trpam sve i svašta i takooooo....
A moj tata pravi ubedljivo najbolje tople sendviče! :heart:
 
Kakav vi pravite?

Obican..specijalan..ljubavni..
Topli ili hladni, s sunkom,salamom,prsutom.. paprikom, salatom ili paradajzom...puterom..beli hleb..crni hleb..kifle ..ili tost....majonez ili kecap..?!?

Kako ga pravite..?
..sa ljubavlju..uvek gladni..u zurbi..na brzaka s nogu...njemu,sebi..deci

Volite li..

Pricajmo o sendvicima..koliko su prisutni u nasim zivotima..

Formula za vas idealni sendvic?

Kakav ti je to ljubavni sendvic???? Da nije ovako nesto http://i27.tinypic.com/2j14v3c.jpg
 
Poslednja izmena:
Najvise na svetu volim sendvic odnosno index iz sendvicare Maja u NS-u.Ko je odavde verovatno zna o cemu pricam.
Oni prvo ispeku salamu na koju odgore stave sir,sampinjone i sve moguce zacine pa kada namazu veeeeliku kiflu sa raznim namazima to sve spuste u nju.Tu dodju naravno i salate po zelji musterije...i nekosta to puno oko 200,00 s tim da ja jedva pojedem taj veeeeliki sendvic.

Jaooo, jedno vreme smo samo zbog tog sendvica dolazili u NS. :D
U Beogradu nema index-a, bar ja nisam nasla! :besna:
 
Ja jako volim tzv. Indeks sendvice koje prodaju u sendvicari Mirjana u Jevrejskoj ulici. Pre su se ti sendvici prodavali u jednom kiosku na Bulevaru koji se zvao Maja, ali to su makli kad su se tu gradile zgrade. Oni imaju specifican ukus, valjda zbog nacina pripreme. Stavi se u sunku svasta, pecurke, trapist, zacini, kecap... i onda se ta sunka prepece na rostilju, pa se preklopi, pa se prepece i druga strana i onda se to ubaci u veknicu i doda se zelena salata. Na nekim drugim mestima se prodaje neko smece koje se isto zove Indeks sendvic, a nema taj ukus, nego je kao obican sendvic.
 
Ja jako volim tzv. Indeks sendvice koje prodaju u sendvicari Mirjana u Jevrejskoj ulici. Pre su se ti sendvici prodavali u jednom kiosku na Bulevaru koji se zvao Maja, ali to su makli kad su se tu gradile zgrade. Oni imaju specifican ukus, valjda zbog nacina pripreme. Stavi se u sunku svasta, pecurke, trapist, zacini, kecap... i onda se ta sunka prepece na rostilju, pa se preklopi, pa se prepece i druga strana i onda se to ubaci u veknicu i doda se zelena salata. Na nekim drugim mestima se prodaje neko smece koje se isto zove Indeks sendvic, a nema taj ukus, nego je kao obican sendvic.

Pa to draga moja,o toj Maji sam bas i ja pisala :super:
 

Back
Top