Tadiceva vlast smislja novi harac za otimanje para od naroda Srbije

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
NAKNADA I DO 26.000 DINARA PO KVADRATU
Većina "divljih" objekata izgrađena je u Beogradu, pretpostavlja se i više od 100.000. Naknada za legalizaciju kreće se od 4.500 dinara po kvadratu u petoj zoni do 26.000 dinara za kvadratni metar u ekstrazoni. Utvrđena suma se može umanjiti za 20 odsto ako bespravni objekat nema više od 30 kvadrata po članu porodičnog domaćinstva, a ko tu dažbinu plati odjednom, u roku od 15 dana od obračuna, ima pravo na 30 odsto popusta.
Ko odluči da je otplaćuje 12 meseci, može da računa na 15 odsto umanjenja, ali prva rata iznosi 10 odsto. Naknadu je moguće izmiriti u najviše 60 rata, a oni čiji su objekti u četvrtoj i petoj zoni i do 120 mesečnih tranši. Inače, legalizacija se ne plaća za pomoćne objekte - šupe, ambare, senike, pušnice, bunare izgrađene za potrebe poljoprivrednog domaćinstva u doskorašnjim prigradskim opštinama, kao i u petoj zoni određenih gradskih naselja.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-12-08-2009/legalizacija-na-kredu

-----------

HARAC HARAC RAJO TREBA :rtfm:

Tadiceva vlast se setila da u Beogradu ima 100.000 nelagalizovanih objekata, koje su inace ONI SAMI dozvolili da se tako izgrade, jer su uzeli mito od investitora.

Vecina tih objekata je napravljena sa tzv privremenim dozvolama, koje su sami tadicevci za mito odobravali i pricali ljudima kako je odobravanje stalne dozvole samo pitanje dana. Naravno ljudi su prevareni.

Sada ce legalizaciju tih objekata za koje su Tadicevci vec uzeli mito, morati da plate ne investitori nego kupci samih stanova.

Kao sto se vidi iz cenovnika ako je prosecan stan 60 kvadrata harac a prosecna cena po kvadratu 15.000 dinara, onda ce tadicev najnoviji HARAC biti oko 10.000 evra po stambenom objektu

Uskoro mozemo ocekivati da Tadiceva vlast dozvoli poligamiju i uvede taksu za legalizaciju druge-trece zene , svalerke, ljubavnice, svalera , ljubavnika..... :think:
 
Poslednja izmena:
ne razumem šta je tu harač

pa mi što smo sve gradili legalnim putem i plaćali dozvole smo rike?


to je oduvek bila ogromna stavka u gradnji

harac je to sto su svi ti koji su dizali objekte tj investitori placali vec dozvole .

samo sto su te dozvole bile "privremene"

jer bez dozvole da dignes nisi mogao ni kucaru za kera a kamoli zgradu. I onda su kriminalci iz vlasti koji su uzeli pare , isparili a vlast je mesto da te privremene dozvole prevede u stalne, se setila da kaze puj pike ne vazi mora opet da legalizujete objekte.

Hocu da kazem da je 90% ljudi koji zivi u ovim objektima koji su satro nelegalizovani vec platila te stambene jedinice kao legalne.

I sada mesto da se natezu tadicevi kriminalci u opstinama i investitori koji su gradili objekat oko toga, kola ce se slomiti na nevinima - na kupcima tih stanova

Tako da ce reket od 10.000 evra po stanu placati ne taj koji je objekat gradio vec onaj ko je stan kupio.

dal ti je sad jasnije o kakvoj se prevari radi ovde?
 
Pa naravno kad je Bg najveci grad to je valjda logicno..*** mora da se puni budzet narodnim parama..

a kucne budzete gradjana ko hebe a ?

90% gradjana ove zemlje ima svakog meseca deficit kucnog budzeta veci od 10% mesecno al to tadicevu vlast ne zanima

ona samo trazi , otima , trazi , otima

harac harac rajo treba

znaci gradjani mora da uniste svoje budzete , da svoju decu ostave bez hleba, da bi napunile tadicev budzet, da ta lopina ima sta da pljacka i krade?
 
a kucne budzete gradjana ko hebe a ?

90% gradjana ove zemlje ima svakog meseca deficit kucnog budzeta veci od 10% mesecno al to tadicevu vlast ne zanima

ona samo trazi , otima , trazi , otima

harac harac rajo treba

znaci gradjani mora da uniste svoje budzete , da svoju decu ostave bez hleba, da bi napunile tadicev budzet, da ta lopina ima sta da pljacka i krade?

Pa tako nekako vlast mora da ima sve dok svi drugi trpe i jedva prezivljavaju,pa kad se promeni vlast opet isto tako samo se promene strane..
 
Hocu da kazem da je 90% ljudi koji zivi u ovim objektima koji su satro nelegalizovani vec platila te stambene jedinice kao legalne.

Reci da se šališ:mrgreen:
Jedna je stvar ako pričaš o klošarima "investitorima" koji su prodavali stanove uz papir "predato za legalicaciju"(čega su kupci morali da budu svesni, a ako nisu - njihov problem), a druga, ozbiljnija stvar, je da su divljaci gradili bez dozvole i to u 90% slučajeva. Obrnuto od ovog što si napisao.
Cene za legalicaciju su pristupačne, 26000 dinara, na primer za extra zonu, pa odbiješ popust.
Uostalom zakon o legalizaciji nije od juče.

Zna se kako se prave, prodaju i kupuju LEGALNI objekti.
Ovi koji to nisi treba da plate i suma nije velika.
 
Off
Tihi, imam nešto za tebe. Ovde ćeš se sigurno pronaći, a ja se nadam da me modovi neće kazniti za spam: :D

Zašto sam uvek pod stresom?

1. Republika Srbija ima danas 6.437.460 stanovnika.
2. od toga je oko 2.200.000 penzionera.
3. ostaje, dakle, 4.234.460 državljana koji moraju da obavljaju sve poslove.
4. ako odbijemo 1.450.000 dece i učenika, i oko 450.000 studenata,
ostaje 2.337.460
5. tu je još 650.000 nezaposlenih, i oko 1.600.000 službenika koji
jedva nešto rade
6. ostaje, dakle, 87.460 ljudi
7. na službi u vojsci ih 70.000, a 17.458 se nalazi u zatvorima
8. prema tome, ostaju samo dva siromaha koja moraju da rade sav posao: TI I JA
šta ti radiš? sediš pred računarom i čitaš viceve.

NIJE ONDA NI ČUDO ŠTO SAM UVEK POD STRESOM KAD SAM JEDINI KOJI I NEŠTO
RADI U OVOJ DRŽAVI!!
 
Reci da se šališ:mrgreen:
Jedna je stvar ako pričaš o klošarima "investitorima" koji su prodavali stanove uz papir "predato za legalicaciju"(čega su kupci morali da budu svesni, a ako nisu - njihov problem), a druga, ozbiljnija stvar, je da su divljaci gradili bez dozvole i to u 90% slučajeva. Obrnuto od ovog što si napisao.
Cene za legalicaciju su pristupačne, 26000 dinara, na primer za extra zonu, pa odbiješ popust.
Uostalom zakon o legalizaciji nije od juče.

Zna se kako se prave, prodaju i kupuju LEGALNI objekti.
Ovi koji to nisi treba da plate i suma nije velika.

:klap::klap::klap:
 
Ako bi na ovaj kalup postavljali teme mogli bi i, recimo, ovako:

naslov: Tadićeva policija smišlja novi harač za otimanje para od naroda Srbije

tekst: ..... u okolini Raške tokom vikenda uhvaćeno je 66 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola, svima su oduzete vozačke dozvole na licu mesta, a zaprećena novčana kazna je od 10-100 hiljada dinara....... (sledi link: _______

komentar:
evo kako tadićeva policija harači po srbiji!!!
Možda su ljudi bili na slavi, možda se nekom rodio sin, možda je neko krstio dete, upisao se na fakultet, našao zaposlenje, pa ima pravo valjda srbin da popije i da se proveseli?!!!!!! Možda je neko popio samo malo, za lek:confused:
Jadan srpski narod dok ga teroriše tadić!
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
harac je to sto su svi ti koji su dizali objekte tj investitori placali vec dozvole .

samo sto su te dozvole bile "privremene"

jer bez dozvole da dignes nisi mogao ni kucaru za kera a kamoli zgradu. I onda su kriminalci iz vlasti koji su uzeli pare , isparili a vlast je mesto da te privremene dozvole prevede u stalne, se setila da kaze puj pike ne vazi mora opet da legalizujete objekte.

Hocu da kazem da je 90% ljudi koji zivi u ovim objektima koji su satro nelegalizovani vec platila te stambene jedinice kao legalne.

I sada mesto da se natezu tadicevi kriminalci u opstinama i investitori koji su gradili objekat oko toga, kola ce se slomiti na nevinima - na kupcima tih stanova

Tako da ce reket od 10.000 evra po stanu placati ne taj koji je objekat gradio vec onaj ko je stan kupio.

dal ti je sad jasnije o kakvoj se prevari radi ovde?

O gradnji bez gr.dozvole ste vi radikali ipak tu velemajstori......
Svi su se u to mogli uveriti u Zemunu prethodnih godina.....

Pa zar vas Jerkovic ne napravi kucu od 300 i kusur kvadrata i ako je imao gr.dozvolu za 150.
Pa brze bolje kao predsednik opstine formira komisiju koja mu je uradila reviziju dozvole i kao legalizovala mu svih 300 kvadrata. Ili onaj sto je uz kucu resio da napravi i poslasticarnicu u Zemunu. Sta ima veze,on je bre vlast u Zemunu ( bio). Ne racunajuci da na vlasti nece biti doveka......

A sad za stanove......i kad odes u prodavnicu da kupis cokoladu ti pogledas rok trajanja....
A sad ti oces reci da neko ode da kupi stan i ne pogleda dokumentaciju???

Druga stvar,dobro se zna da su stanovi u novoizgradjenim objektima koji nemaju sve ciste papire i 20-30% jeftiniji od onih koji su ispravni 100%. Pricam za iste lokacije.

E taj koji ce morati da plati npr. sad za legalizaciju 10 000 evra za 60 m/2 ustedeo je jos vise od toga kada je kupovao stan.
Pa po onoj narodnoj: ko ne plati na mostu..........
 
ja sad imam 19, a prvi put sam je cula valjda sa 5 ili sest godina
nisam je slusala 13-14 godina :D

iako mrzim tu vrstu muzike, probudi mi nostalgiju :D

Ja imam ist0 19 :P. Ja mislim daj ebila popularna tak0 kad sm0 imali 7-8 nzm zab0rawi0 sam :D. Ali d0br0 je setiti se d0brih starih wremena.. D0dushe nisu bila d0bra (za mene barem ne :mrgreen:) ali 0pet xD
 
da me ne shvatite pogresno, ja podrzavam ove tadiceve harace jer svaki njegov novi harac znaci veci broj ljudi nezadovoljnih ovom vlascu, i samim tim priblizavaju trenutak pada ovog lopovskog rezima sa vlasti

Al decxk0, ti mislisx da tje ista 0stati p0sle t0ga..? Nar0d je glup k0 qratz.. Ditjitje se kad ne bude ima0 sxta da jede.. Ai sam si waljda naucxi0 da je takwim glupim nar0d0m najlakse manipulisati.. Sta mislsi k0 tje d0tji p0sle 0wih? z:D
 
NAKNADA I DO 26.000 DINARA PO KVADRATU
Većina "divljih" objekata izgrađena je u Beogradu, pretpostavlja se i više od 100.000. Naknada za legalizaciju kreće se od 4.500 dinara po kvadratu u petoj zoni do 26.000 dinara za kvadratni metar u ekstrazoni. Utvrđena suma se može umanjiti za 20 odsto ako bespravni objekat nema više od 30 kvadrata po članu porodičnog domaćinstva, a ko tu dažbinu plati odjednom, u roku od 15 dana od obračuna, ima pravo na 30 odsto popusta.
Ko odluči da je otplaćuje 12 meseci, može da računa na 15 odsto umanjenja, ali prva rata iznosi 10 odsto. Naknadu je moguće izmiriti u najviše 60 rata, a oni čiji su objekti u četvrtoj i petoj zoni i do 120 mesečnih tranši. Inače, legalizacija se ne plaća za pomoćne objekte - šupe, ambare, senike, pušnice, bunare izgrađene za potrebe poljoprivrednog domaćinstva u doskorašnjim prigradskim opštinama, kao i u petoj zoni određenih gradskih naselja.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-12-08-2009/legalizacija-na-kredu

-----------

HARAC HARAC RAJO TREBA :rtfm:

Tadiceva vlast se setila da u Beogradu ima 100.000 nelagalizovanih objekata, koje su inace ONI SAMI dozvolili da se tako izgrade, jer su uzeli mito od investitora.

Vecina tih objekata je napravljena sa tzv privremenim dozvolama, koje su sami tadicevci za mito odobravali i pricali ljudima kako je odobravanje stalne dozvole samo pitanje dana. Naravno ljudi su prevareni.

Sada ce legalizaciju tih objekata za koje su Tadicevci vec uzeli mito, morati da plate ne investitori nego kupci samih stanova.

Kao sto se vidi iz cenovnika ako je prosecan stan 60 kvadrata harac a prosecna cena po kvadratu 15.000 dinara, onda ce tadicev najnoviji HARAC biti oko 10.000 evra po stambenom objektu

Uskoro mozemo ocekivati da Tadiceva vlast dozvoli poligamiju i uvede taksu za legalizaciju druge-trece zene , svalerke, ljubavnice, svalera , ljubavnika..... :think:

Naravno drzava je u q****.
Da nebi bilo VELIKE EREKCIJE
bolje legalizovati svu ovu prostituciju od divlje gradnje.
Kad NAS zaboli guza od VELICHINE nece biti vise divlje gradnje.
 

Back
Top