Microsoft Virtual PC

Skiljk

Zainteresovan član
Poruka
435
Interesuje me kako mogu da napravim klon nekog racunara koji bih pokretao iz "Microsoft Virtual PC" na svom? Tj. kako da napravim ona tri faila (.vhd)(.vsv)(.vmc) ili koliko ih vec ima?
Mozda nisam bas najbolje objasnio ali nadam se da ce poznavaoci ukapirati o cemu se radi...
Hvala...
 
Pa, virtuelni računar je odličan za početnike, jer i ako nešto pokvariš pravi Windows ti ostaje nepromenjen. Ja, npr. imam Linux preko Virtual PC-a...
Elem, to što tražiš nisam uspeo da nađem kao opciju...

P.S. Meni se najbolje pokazalo VPC 2007.
 
Ali kako si ubacio Linux? Imam drugi Windows koji pokrecem preko "Microsoft Virtual PC". Jedan covek mi je napravio ta tri fajla i ja sam ih prekopirao i napravio New Virtual Machines Wizard i sada ga bez problema pokrecem ali ja bih zeleo i sam da napravim jos jedan program koji mogu da pokrecem preko VPC-a...
 
1. Pokreni VPC.
2. File - Virtual Disk Wizard (kreiranje virtuelnog Hard Disk-a).
3. Next - Next - Next - ukucaš ime HDD-a - Next - Next - izabereš veličinu HDD-a - Next - Finish.
4. File - New Virtual Machine Wizard.
5. Next - Next - ukucaš ime računara - Browse - izaberi lokaciju - Save - Next - izaberi OS - Next - Next - Next - Browse - nađeš HDD koji si napravio - Next - Finish.
6. Selektuješ novonapravljeni računar - Start.

Važna napomena:
U koraku 5, kada odabereš OS, obrati pažnju (s desne strane) koliko zauzima RAM-a...
 
E, imam jedan problem...
Uradim sve kako si napisao ali kad hocu da pokrenem novi virtuelni racunar ne mogu! Izadje mi crni ekran sa belim slovima i nece dalje...
Ona tri fajla su mi premala (radi se o kilabajtima) dok na ovom starom koji ja imam i koji radi Virtual Hard Disk (.vhd) ima oko 4GB....
Mora da negde gresim....
 
Ne, ne, dobro je što se tiče napravljenjih fajlova. I meni je HDD male veličine (kad počneš da ga puniš on se povećava, zato ti je taj drugi 4GB)...
Crni ekran je znak da krene da se učitava, pa ga nešto sjebe.
Najverovatije RAM...
 
Ovde mi stane uvek...
56181567.png
 

Slične teme


Back
Top