Dan sećanja na genocid u Srebrenici

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
NVO traže Dan sećanja na genocid u Srebrenici


BEOGRAD - Više nevladinih organizacija zatražilo je u utorak od predsednika Srbije Borisa Tadića da 11. jul bude proglašen Danom sećanja na genocid u Srebrenici.

"Zahtevamo da podržite zahtev da se 11. jul i u Srbiji prihvati i obeležava kao Dan sećanja na genocid u Srebrenici i odavanja pošte njegovim žrtvama", navodi se u pismu Tadiću koje je pročitao predstavnik Komiteta pravnika za ljudska prava Milan Antonijević.

Dodao je da presuda Medjunarodnog suda pravde obavezuje Srbiju da se jasno distancira od ratnih zločina.

U pismu se podseća da je Evropski parlament 15. januara 2009. godine usvojio rezoluciju o proglašenju 11. jula Danom sećanja na genocid u Srebrenici i ističe da je time, sa obzirom na izraženu političku volju gradjanki i gradjana da Srbija postane deo EU, to postala i obaveza vlasti u Srbiji.

http://www.beta.rs/default.asp?m=Vesti dana,ves&j=sr&h=Home,sr&prikaz=2151052
 
Poslednja izmena:
nvo,evo npr Fond za humanitarno pravo,ko ih finansira i koliko imaju clanova ako neko zna

Па, погледај на њиховом сајту.

Ево ти списак донатора: http://www.hlc-rdc.org/Donatori/index.sr.html

На истој страни се види и овај цитат који је, изгледа, мото ФХП визије "транзиционе правде" (како они називају своје деловање):

"Svaka vlada preuzima odgovornost za dela i nedela svojih
prethodnika, a svaka nacija za dela i nedela iz svoje prošlosti.
Hannah Arendt, "Ajhman u Jerusalimu" "
 
Ово је још боље (ситним словима у дну стране написано)

Fond za humanitarno pravo (FHP) pomaže društvima u državama nastalim na teritorijama bivše Jugoslavije
da uspostave vladavinu prava i prihvate nasleđe masovnog kršenja ljudskih prava u vreme oružanih sukoba,
kako bi se onemogućilo ponavljanje, utvrdila krivična odgovornost za počinioce i zadovoljila pravda.

А делују само против Срба ...
До сада још никада нисам чуо да су рецимо осудили "Бљесак" или "Олују"...
 
A ovoga Milana Antonijevića preseliti u Srebrenicu, pa neka tamo predje na islam, jer od takvih su i postali danasnji muslici. Tako bi mogao da obiljezava svaki dan, a izbjegao bi i troskove puta od Beograda do Srebrenice.

Kad , recimo, jedan musliman iz Sarajeva bude trazio od svoje muslimanske vlade da se obiljezi genocid nad Srbima u Srebrenici kao dan zalosti, onda cemo pricati, a dotle ...............
 
NVO traže Dan sećanja na genocid u Srebrenici


BEOGRAD - Više nevladinih organizacija zatražilo je u utorak od predsednika Srbije Borisa Tadića da 11. jul bude proglašen Danom sećanja na genocid u Srebrenici.

"Zahtevamo da podržite zahtev da se 11. jul i u Srbiji prihvati i obeležava kao Dan sećanja na genocid u Srebrenici i odavanja pošte njegovim žrtvama", navodi se u pismu Tadiću koje je pročitao predstavnik Komiteta pravnika za ljudska prava Milan Antonijević.

Dodao je da presuda Medjunarodnog suda pravde obavezuje Srbiju da se jasno distancira od ratnih zločina.

U pismu se podseća da je Evropski parlament 15. januara 2009. godine usvojio rezoluciju o proglašenju 11. jula Danom sećanja na genocid u Srebrenici i ističe da je time, sa obzirom na izraženu političku volju gradjanki i gradjana da Srbija postane deo EU, to postala i obaveza vlasti u Srbiji.

http://www.beta.rs/default.asp?m=Vesti dana,ves&j=sr&h=Home,sr&prikaz=2151052

Onaj ko kaze da je u Srebrenici izvrsen genocid .- ne zna znacenje reci genocid.

Pogledajte u enciklopedije STA ZNACI rec - genocid!

U Srebrenici je izvrsen VELIKI ZLOCIN, a nikako genocid.

SVI koji su ga izvrsili (a ne samo naredbodavci, vec i izvrsioci!) treba i MORA da odgovaraju.

Sa tako krvavim rukama NIKOME NE TREBAJU, ni sebi samima.


I jos jedan detalj na koji niko ne moze da odgovori: KAKVE VEZE ima Srbija sa tim sto se radilo u jednoj stranoj zemlji?

Ili smo nezavisne drzave samo kada nam to tako odgovara, a kada nam ne odgovara - onda smo svi zajedno?

Odlucite se vec jednom!
 
"Svaka vlada preuzima odgovornost za dela i nedela svojih
prethodnika, a svaka nacija za dela i nedela iz svoje prošlosti.
Hannah Arendt, "Ajhman u Jerusalimu" "

WOW , znači Indijanci će od Fonda da dobiju nadoknadu zbog genocida... Isto tako i Jermeni... ali, ko je iz tih vlada što moraju da prihvate odgovornost spreman da ide u Guantanamo?... na odsluženje kazne za grehe svojih predaka.........
 
Dragi prijatelji , zar stalno morate da se brukate negirajuci nesto sto i vi sami znate, sto cijeli svijet zna, ali sta vam mogu , zivite u mraku i dalje ;)
Šta to Gazija, zna cijeli svijet? Da je BiH izgubila sudski spor po pitanju genocida? Da li ti pod tim svijetom smatraš i Rusiju, Kinu, Indiju ? više od dvije trećine čovječanstva? Skini ti tu tvoju satelitsku napravu, i gledaj programe tvoje države.... U Prijepolju se kuće poznaju po tome, a ne više po odžacima.....
 
Dragi prijatelji , zar stalno morate da se brukate negirajuci nesto sto i vi sami znate, sto cijeli svijet zna, ali sta vam mogu , zivite u mraku i dalje ;)

Ja ti prijatelj nisam , a mi dobro znamo kako je bilo zivjeti u mraku s vama. Toliko ste bili dobre komsije da smo cak i nase grobove iskopali i odnjeli iz gradova pod vasom kontrolom, jer niste , cak ni nase mrtve, ostavljali na miru.

Ne tjeraj me da ti postiram sliku groba moga pokojnog dede i sta ste na njemu nacrtali.

Nema lijepog rata ali ste ga sami trazili i dobili!!
 
Ово је још боље (ситним словима у дну стране написано)


Citat:
Fond za humanitarno pravo (FHP) pomaže društvima u državama nastalim na teritorijama bivše Jugoslavije
da uspostave vladavinu prava i prihvate nasleđe masovnog kršenja ljudskih prava u vreme oružanih sukoba,
kako bi se onemogućilo ponavljanje, utvrdila krivična odgovornost za počinioce i zadovoljila pravda.


А делују само против Срба ...
До сада још никада нисам чуо да су рецимо осудили "Бљесак" или "Олују"...


Овај цитат је објашњење оне покретачке крилатице што је наведох, с тим што се уместо "сваке" владе и "сваке" нације подразумева - српска.

"Транзициона правда" ексклузивно само за Србе.
 
Poslednja izmena:
Овај цитат је објашњење оне покретачке крилатице што је наведох, с тим што се уместо "сваке" владе и "сваке" нације подразумева - српска.

"Транзициона правда" ексклузивно само за Србе.

Pa, naravno, kad je svaka nacija nastala od srpske...... osim onih što se prave od blata....
 
Ja sam bila u Srebrenici 11. jula 1995. godine. Nije bilo nista. Malo sam se zezala, vozila kola, videla sam neke muslimanke, kao arlaucu nesto. Srela sam par muslimana, oni su mi rekli: "Dje s' ba, Pjevac'ce, eto, Mladic nas je pustio, al' nas pobise ovi nasi Alijini? Sto da radimo? Ma, neka je proklet ovaj rat." Ja sam im rekla: "Nista, sad! Sto ste glasali za Aliju, nemojte meni da se zalite." I pobili ih njihovi, a posle cujem kao nekog ubili, neki genocid. Ma, bla, bla, truc, to muslimani lazu. Ja sam sve videla svojim ocima. Ako treba idem u Hag da posvedocim.
 

Back
Top