Manastiri Fruske gore i NDH.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Ovako posto je neko otvorio temu povracaj oduzete zemlje interesujeme sledece.
Ovako ja zivim u Rumi i svi manastiri su mi tu na 5 min kolikma idem cesto sa porodicom i bio sam u svim manastirima sto zivim sto mrtvim(to su oni manastiri bez monaha} dakle sad me interesuje posto je NDH vladala i oplackala Srpske manastire Fruske gore neki izvori kazu oko 18 vagona je otislo u Zagreb te me bas zanima koce to da izracuna i plati.
Sava Sumanovic npr streljan od Ustasa u Sidu ali bio je jako bogat sve su mu uzeli.
Ovde u Rumi lokalni Nemci odmah su se stavili pod komandu Hitlera ali medjutim nisu vrsili neka zlodela kao Rvati mozda zato sto je vecina mobilisana za Rusiju.
90% pljacki i otimacina su vrsili Rvati lokalni Nemci nisu mogli da veruju sta Rvati rade koliko su alavi.
Da li postoji neki sud kome se moze tuziti za ova zlodela.
Da ne zaboravim o svakom manastiru znam kakav je bio pre Rvata i posle Rvata a i na mnogim sajtovima imate te informacije.
 
Ovako posto je neko otvorio temu povracaj oduzete zemlje interesujeme sledece.
Ovako ja zivim u Rumi i svi manastiri su mi tu na 5 min kolikma idem cesto sa porodicom i bio sam u svim manastirima sto zivim sto mrtvim(to su oni manastiri bez monaha} dakle sad me interesuje posto je NDH vladala i oplackala Srpske manastire Fruske gore neki izvori kazu oko 18 vagona je otislo u Zagreb te me bas zanima koce to da izracuna i plati.
Sava Sumanovic npr streljan od Ustasa u Sidu ali bio je jako bogat sve su mu uzeli.
Ovde u Rumi lokalni Nemci odmah su se stavili pod komandu Hitlera ali medjutim nisu vrsili neka zlodela kao Rvati mozda zato sto je vecina mobilisana za Rusiju.
90% pljacki i otimacina su vrsili Rvati lokalni Nemci nisu mogli da veruju sta Rvati rade koliko su alavi.
Da li postoji neki sud kome se moze tuziti za ova zlodela.
Da ne zaboravim o svakom manastiru znam kakav je bio pre Rvata i posle Rvata a i na mnogim sajtovima imate te informacije.

..malo bato..malo...begaj kući..:hahaha: :hahaha:
 
..o tome ti ja i pricam..vataju se neki za tu tvorevinu ko pijan plota...:hahaha: :hahaha:..

A jest, vala, baš se neki 'vataju za tu tvorevinu k'o pijan plota...

Slika: Koncert Tompsona u Biogradu na moru pre neki dan...


Tompson234.jpg



7rXsQ7HVrMR.jpg


Unatoč kiši 70 000 ljudi na Trgu bana Jelačića Marko Perković Thompson održao je sinoć koncert na glavnom hrvatskom trgu, Trgu bana Josipa Jelačića pred oko 70 tisuća ljudi (procjena MUP- a) koje niti jaka kiša tijekom cijele večeri nije uspjela omesti u dostojanstvenoj proslavi Dana branitelja grada Zagreba. Unatoč brojnim pokušajima nekih medija i pojedinaca da se koncert otkaže, Thompson je još jednom pokazao hrvatskoj javnosti kako je jači od zlih jezika i raznih podmetanja, da je jači i od vremenskih nepogoda, a njegova publika je opravdala epitet najbolje publike na svijetu.

HRVATI i DOMOLJUBI PRIDRUŽITE NAM SE !!! na LJETNI KONCERT THOMPSONA U BIOGRADU NA MORE

ZAGRLIMO SE PRED SVIMA NEKA VIDE DA NAS IMAAAAA.!!!!!!!!!

http://www.narodni-list.hr/events/7rXsQ7HVrMR
 
A jest, vala, baš se neki 'vataju za tu tvorevinu k'o pijan plota...

Slika: Koncert Tompsona u Biogradu na moru pre neki dan...


Tompson234.jpg



7rXsQ7HVrMR.jpg


Unatoč kiši 70 000 ljudi na Trgu bana Jelačića Marko Perković Thompson održao je sinoć koncert na glavnom hrvatskom trgu, Trgu bana Josipa Jelačića pred oko 70 tisuća ljudi (procjena MUP- a) koje niti jaka kiša tijekom cijele večeri nije uspjela omesti u dostojanstvenoj proslavi Dana branitelja grada Zagreba. Unatoč brojnim pokušajima nekih medija i pojedinaca da se koncert otkaže, Thompson je još jednom pokazao hrvatskoj javnosti kako je jači od zlih jezika i raznih podmetanja, da je jači i od vremenskih nepogoda, a njegova publika je opravdala epitet najbolje publike na svijetu.

HRVATI i DOMOLJUBI PRIDRUŽITE NAM SE !!! na LJETNI KONCERT THOMPSONA U BIOGRADU NA MORE

ZAGRLIMO SE PRED SVIMA NEKA VIDE DA NAS IMAAAAA.!!!!!!!!!

http://www.narodni-list.hr/events/7rXsQ7HVrMR

Nije on ustasa,podmetnuli mu onu pesmu "jasenovac i Gradiska Stara",a "za dom spremni" mu onako mahinalno nezlonamerno izleti ponekad :rotf::rotf:
 
Nije on ustasa,podmetnuli mu onu pesmu "jasenovac i Gradiska Stara",a "za dom spremni" mu onako mahinalno nezlonamerno izleti ponekad :rotf::rotf:

Ma nije on "ustaša" uopšte, kao ni tih 70.000 Dalmatinaca što se dovuklo iz Splita, Zadra, Šibenika i okolnih krajeva da urlaju "Ubij, ubij Srbina" i "Srbe na vrbe"...

Al' eto po ovim hrvatskim forumašima, mi smo opterećeni NDH, a ne oni :dash:

Marko Perković Thompson
Bojna Čavoglave

Za Dom - spremni!

U Zagori na izvoru rijeke Čikole,
Stala braća da obrane naše domove...

Stoji Hrvat do Hrvata, mi smo braća svi,
Nešete u Čavoglave dok smo živi mi!

Puče tomson, kalašnjikov a i zbrojevko,
Baci bombu, goni bandu preko izvora!
.
.
:

Čujte srpski dobrovoljci bando, četnici
Stići će vas naša ruka i u Srbiji!

Stići će vas Božja pravda to već svatko zna
Sudit će vam bojovnici iz Čavoglava!


Marko Perković Thompson
Himna HSP

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti,
ljubit Boga bližeg sviga, tu i umrijeti,
ljubit Boga bližeg sviga, tu i umrijeti.

HSP-ovci pozdravljaju svoju Domovinu,
Za Dom spremni i slobodu Hrvatskome rodu,
Za Dom spremni i slobodu Hrvatskome rodu.

Al' eto, važno je da smo MI opterećeni ustaštvom... :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top