До 2050. петина Европљана-муслимани

Србенда100%

Aktivan član
Poruka
1.366
Dejli telegraf: Do 2050. petina Evropljana - muslimani
Autor: Tanjug | Foto:Reuters | 09.08.2009. - 09:36

Britanski "Dejli telegraf" piše da će do 2050. petinu stanovništva Evrope činiti muslimani, iako danas u 27 zemalja EU čine svega pet odsto stanovništva.

muslimani-molitva-x.jpg


Rastući broj doseljenika iz muslimanskih zemalja, u kombinaciji sa niskim natalitetom starosedelačkog evropskog stanovništva, znači da će do 2050. muslimani činiti 20 odsto stanovništva Evrope, predviđaju statističari.
Podaci dobijeni iz raznih izvora nagoveštavaju da će Britanija, Španija i Holandija imati čak proporcionalno više muslimanskog življa u kraćem vremenskom periodu. Iako neke ankete pokazuju da u muslimanskim zajednicama nije došlo do porasta radikalizacije, one ipak nisu dovoljno integrisane i postoji opasnost od socijalnih nemira u narednim decenijama, piše "Telegraf".
Najveći procenat muslimana, devet odsto, živi u Francuskoj. U Marseju oni već sada čine 25 odsto stanovništva. Isti procenat otpada i na muslimansko stanovništvo u Roterdamu (Holandija), dok u Londonu i Kopenhagenu, Danska, muslimani čine 10 odsto stanovništva.
Najveći priliv muslimanskom stanovništva zabeležila je Španija, gde se u proteklih 10 godina naselilo skoro milion Marokanaca, navofi BBC. Njihovi planovi da izgrade nove džamije u poslednje vreme nailaze na otpor lokalnog stanovništva, piše "Telegraf", konstatujući da će nova evropska demografija prisiliti političare da se pozabave ovim osetljivim pitanjem što pre.


http://www.blic.rs/svet.php?id=105448
 
Da, pa?

99 % tih ljudi je doshlo u zapadnu Evropu u potrazi za boljim zivotom. Standard u jednoj Francuskoj, ili Britaniji gde su prosecne plate od 1500e je privlacan svakom coveku bez obzira na religiju, koji ne moze u svojoj zemlji da nadje posao i prehrani porodicu. Pa, pogledaj koliko je samo ljudi iz Srbije otislo u Nemacku, Skandinaviju, Kanadu, Ameriku, Australiju...
Po cemu su oni bolji od muslimana?
Ni po cemu...
Sve su to isti ljudi koje je ista nevolja naterala da odu i rade, kako bi obezbedili koliko toliko normalan zivot sebi i svojima i pobegli od cemera i jada u maticnim zemljama.

A onih 1 % ludih ima u svakoj religiji....
Kad ce vec jednom pojedinci da skapiraju da ne postoje lose nacije i religije vec iskljucivo losi ljudi.

Majke mi, kad god vidim da se neko potpisuje sa "Srbenda", "Cetnik", "Vojvoda", "Milos Obilic", "Kosovo je Srbija"... znam da normalna tema i diskusija ne moze da se ocekuje.
Ne valja vam to...
 
Da, pa?

99 % tih ljudi je doshlo u zapadnu Evropu u potrazi za boljim zivotom. Standard u jednoj Francuskoj, ili Britaniji gde su prosecne plate od 1500e je privlacan svakom coveku bez obzira na religiju, koji ne moze u svojoj zemlji da nadje posao i prehrani porodicu. Pa, pogledaj koliko je samo ljudi iz Srbije otislo u Nemacku, Skandinaviju, Kanadu, Ameriku, Australiju...
Po cemu su oni bolji od muslimana?
Ni po cemu...
Sve su to isti ljudi koje je ista nevolja naterala da odu i rade, kako bi obezbedili koliko toliko normalan zivot sebi i svojima i pobegli od cemera i jada u maticnim zemljama.

A onih 1 % ludih ima u svakoj religiji....
Kad ce vec jednom pojedinci da skapiraju da ne postoje lose nacije i religije vec iskljucivo losi ljudi.

Majke mi, kad god vidim da se neko potpisuje sa "Srbenda", "Cetnik", "Vojvoda", "Milos Obilic", "Kosovo je Srbija"... znam da normalna tema i diskusija ne moze da se ocekuje.
Ne valja vam to...

Лепо си ово рекао, али не уоштавај...:rtfm:
 
Hajde argumentuj malo tu tvoju predrasudo-sovinisticku sintagmu.
Po cemu je prosecan Srbin iz Kraljeva koji je u Marsej otisao da zaradi kintu bolji od prosecnog muslimana iz lupam... Tunisa... koji je u istom gradu iz istog razloga.
Slusam te.

Ne slusas me, nego me citas.

Po tome, recimo, sto nema zelju ni nameru da Marsej pretvara u Zitoradju, nego se maksimalno uklapa u lokalno drustvo i za par generacija postaje Francuz - za razliku od divljaka kojih su prepuna pariska predgradja i koji svakog leta potpaljuju ulice jer su kivni sto nisu u Rabatu.

I zayebi me sa tim "svi smo mi isti" debilizmima. Niti smo isti, niti cemo ikad biti isti. Bilo bi uzasno da sam ja isto vredan kao ti, recimo.
 
Hajde argumentuj malo tu tvoju predrasudo-sovinisticku sintagmu.
Po cemu je prosecan Srbin iz Kraljeva koji je u Marsej otisao da zaradi kintu bolji od prosecnog muslimana iz lupam... Tunisa... koji je u istom gradu iz istog razloga.
Slusam te.

Kakav debilizam. Sta je sovinisticki u tome kad se npr, kaze za odredjeno pleme sa Papue Nove gvineje da je kanibalisticko? Da li je prosecan Srbin iz Kraljeva bolji od tog ljudozdera? Naravno da jeste, po svakom osnovu. E isto tako je taj prosecan Srbin iz Kraljeva bolji i tog muslimana.
 
Hajde argumentuj malo tu tvoju predrasudo-sovinisticku sintagmu.
Po cemu je prosecan Srbin iz Kraljeva koji je u Marsej otisao da zaradi kintu bolji od prosecnog muslimana iz lupam... Tunisa... koji je u istom gradu iz istog razloga.
Slusam te.

Ajde neka umjesto Marseja bude Roterdam i ja ti dam odgovor...

Prosjecan Srbin je otisao gore ostvio je u svoje selo sve obicaje i tradiciju i pokusava da se sto vise integrise u novo drustvo medju koje zivi, gleda da nadje sto laksi i sto placeniji posao, radi sa mozgom umjesto misicima...

Prosjecan Marokanac je otisao u Roterdam ponio sa sobom sve svoje obicaje, tradiciju, feredze i makar 4 zene, nece da radi vec je prijavljen na socijalno, izdrzava ga ovaj gorepomenuti Srbin kojem od plate odbiju 20% na ime poreza... Prosjecan marokanac ima 7-8-oro djece i na svako prima djeciji dodatak, radi ponekad u plastenike na crno, ne pada mu napamet da se integrise u novu sredinu vec pokusava sve oko sebe da zarazi svojom vehabijskom ideologijom... Joj ima jos mnogo toga ali mi se vise ne tipka... Aj u zdravlje...
 
za razliku od divljaka kojih su prepuna pariska predgradja i koji svakog leta potpaljuju ulice jer su kivni sto nisu u Rabatu.
Eto, vidis, jos jedna predrasuda.
Ja sam te pitao za prosecnog coveka... ne za verskog fanatika koji zeli da gradi dzamije i potpaljuje bilo sta.
Prosecan covek brate, kakvih je najvise... koji radi od jutra do mraka, i steka pare.


Da li je prosecan Srbin iz Kraljeva bolji od tog ljudozdera? Naravno da jeste, po svakom osnovu. E isto tako je taj prosecan Srbin iz Kraljeva bolji i tog muslimana.
Lol.
Tvoja poredjenja su toliko morbidna i glupa, da svoje vreme uopste necu da trosim raspravljajuci se sa tako nerazumnim covekom.
Mislim... kanibalizam, ljudosteri, muslimani.... wtf?!
:dash:

Prosjecan Srbin je otisao gore ostvio je u svoje selo sve obicaje i tradiciju i pokusava da se sto vise integrise u novo drustvo medju koje zivi, gleda da nadje sto laksi i sto placeniji posao, radi sa mozgom umjesto misicima...
..

Da, da... ovo je posebno tacno :hahaha:
Znaci, po tvom misljenju, svako ko se rodio sa srpskim imenom i prezimenom, kako prekoraci granice zemlje, ide da trazi posao intelektualca, gde ce iskljucivo koristiti svoju glavu, a muslimani.... ah, ta niza religija.... za njih su iskljucivo prljavi, teski fizicki poslovi.

Wtf, covece???!!!

Svi gledaju da nadju laksi i placeniji posao. Nije to izum Srba. Da l' ce raditi mozgom umesto misicima zavisi pre svega od obrazovanja, iskustva i srece.
A statistika da ce od 100 %, mozda 5 % naci posao gde se trazi "mozak", dok ce ostali da rade na bausteli, ciste tudje kuce i zive na "socijalnom" je vezana za Srbe isto koliko i za muslimane.

Stvarno su smesni "argumenti"...
 
Poslednja izmena:
Ne slusas me, nego me citas.

Po tome, recimo, sto nema zelju ni nameru da Marsej pretvara u Zitoradju, nego se maksimalno uklapa u lokalno drustvo i za par generacija postaje Francuz - za razliku od divljaka kojih su prepuna pariska predgradja i koji svakog leta potpaljuju ulice jer su kivni sto nisu u Rabatu.

I zayebi me sa tim "svi smo mi isti" debilizmima. Niti smo isti, niti cemo ikad biti isti. Bilo bi uzasno da sam ja isto vredan kao ti, recimo.
ma mani ih u ... bio sam prosle nedelje u Becu i ono je gora seljadija , ciganija i shabanluk nego na Ibarskoj i u toj Zitoradji i ostalim Gucama zajedno ,al dobro opet su bolji od muja sto jes ,jes
 
Da, pa?

99 % tih ljudi je doshlo u zapadnu Evropu u potrazi za boljim zivotom. Standard u jednoj Francuskoj, ili Britaniji gde su prosecne plate od 1500e je privlacan svakom coveku bez obzira na religiju, koji ne moze u svojoj zemlji da nadje posao i prehrani porodicu. Pa, pogledaj koliko je samo ljudi iz Srbije otislo u Nemacku, Skandinaviju, Kanadu, Ameriku, Australiju...
Po cemu su oni bolji od muslimana?
Ni po cemu...
Sve su to isti ljudi koje je ista nevolja naterala da odu i rade, kako bi obezbedili koliko toliko normalan zivot sebi i svojima i pobegli od cemera i jada u maticnim zemljama.

A onih 1 % ludih ima u svakoj religiji....
Kad ce vec jednom pojedinci da skapiraju da ne postoje lose nacije i religije vec iskljucivo losi ljudi.

Majke mi, kad god vidim da se neko potpisuje sa "Srbenda", "Cetnik", "Vojvoda", "Milos Obilic", "Kosovo je Srbija"... znam da normalna tema i diskusija ne moze da se ocekuje.
Ne valja vam to...

Moram da se slozim i da ti dam reputaciju....:worth:
 
Da, da... ovo je posebno tacno :hahaha:
Znaci, po tvom misljenju, svako ko se rodio sa srpskim imenom i prezimenom, kako prekoraci granice zemlje, ide da trazi posao intelektualca, gde ce iskljucivo koristiti svoju glavu, a muslimani.... ah, ta niza religija.... za njih su iskljucivo prljavi, teski fizicki poslovi.

Wtf, covece???!!!

Svi gledaju da nadju laksi i placeniji posao. Nije to izum Srba. Da l' ce raditi mozgom umesto misicima zavisi pre svega od obrazovanja, iskustva i srece.
A statistika da ce od 100 %, mozda 5 % naci posao gde se trazi "mozak", dok ce ostali da rade na bausteli, ciste tudje kuce i zive na "socijalnom" je vezana za Srbe isto koliko i za muslimane.

Stvarno su smesni "argumenti"...

Oko 100-tinak % Srba je u svijet otislo nebi li sto radilo i zaradilo za razliku od Arapa koji gore idu nebi li zivjeli na grbacu poreskih obveznika... ;)
Parazit je parazit, ma u kojem tijelu zivio...
 
Ajde neka umjesto Marseja bude Roterdam i ja ti dam odgovor...

Prosjecan Srbin je otisao gore ostvio je u svoje selo sve obicaje i tradiciju i pokusava da se sto vise integrise u novo drustvo medju koje zivi, gleda da nadje sto laksi i sto placeniji posao, radi sa mozgom umjesto misicima...

Prosjecan Marokanac je otisao u Roterdam ponio sa sobom sve svoje obicaje, tradiciju, feredze i makar 4 zene, nece da radi vec je prijavljen na socijalno, izdrzava ga ovaj gorepomenuti Srbin kojem od plate odbiju 20% na ime poreza... Prosjecan marokanac ima 7-8-oro djece i na svako prima djeciji dodatak, radi ponekad u plastenike na crno, ne pada mu napamet da se integrise u novu sredinu vec pokusava sve oko sebe da zarazi svojom vehabijskom ideologijom... Joj ima jos mnogo toga ali mi se vise ne tipka... Aj u zdravlje...


Pa siptarski sistem :D Tako su i Siptarcine.....cela SFRJ odvajala za njih a oni imali po 20-oro dece i nista radili nisu osim sto su maltretirali Srbe .....i umesto da ih potamanimo mi dozvolili da oni kao neku drzavu dole prave a evo sada se sire i po jugu Srbije.
 

Back
Top