Elektro Agregat

cakicordoba

Obećava
Poruka
93
Prosle godine mi je pala na pamet ideja da napravim elektro agregat od dva ili vise akumulatora,jedan ili vise alternatora i jedan motor na 12V koji ce da pokrece onaj dinamo da bi punio akumulatore,iz akumulatora se uzima struja koja ide na pretvarac u 220V i jos neke skalamerije koje su potrebne.Pitao sam jednog elektroing. i rekao je da je to izvodljivo samo da kupim sve sta treba,tada bas nisam imao sredstava ali sad ozbiljno razmisljam o tome,sta vi mislite?
 
nisi mi jasan sta hoces, ako hoes 12v imas akumulatore a ako hoces 220v stavi invertor napona i dobicesh 220v.\
ili se pak nisi dobro izrazio pa pravis neku vetrenjacu ili sl....hm
 
hocu da iz onih akumulatora vucem struju koju hocu da pretvorim u 220V,a e-motor na 12 V koji ce okretanjem alternatora da nadoknadjuje gubitke,on ce se napajati iz akumulatora,tako da radi sam za sebe,neznam kako da objasnim,jedino da nacrtam nekako pa da postavim...
 
hocu da iz onih akumulatora vucem struju koju hocu da pretvorim u 220V,a e-motor na 12 V koji ce okretanjem alternatora da nadoknadjuje gubitke,on ce se napajati iz akumulatora,tako da radi sam za sebe,neznam kako da objasnim,jedino da nacrtam nekako pa da postavim...

Slob савет ти је потпун и поступи тако. Инвертором ћеш постићи жељено са најмање губитака.Само дефиниши колика ти је снага потребна на крају инсталације и купи инвертор те снаге и имаћеш 220V a 12V користи из постојећих акумулатора. Јер свако претварање у 220V па поново у12V, прате губици што због механичких што због електричних отпора.
Ово што си ти објаснио као идеју и проблем пројектног задатка и начин како си га објаснио, наводи ме на закључак да не владаш 100% електротехником. Зато поступи по савету Slob-a.
100% надокнада потрошене снаге на овај начин је немогућа баш због губитака а и био би то ..перпетум-мобиле`` што никоме досад није пошло за руком.
 
Poslednja izmena:
Da ja vladam 100% elektrotehnikom nebih ni postavio temu ovde da pih pitao nekoga ko se bolje razume,nisam ni znao da postoji tema na koju mi je dao link buudala,da jesam nebih ni otvarao temu, jos prosle godine sam pitao jednog elinzinjera i objasnio sam mu detaljno sta hocu,covek rece da je to moguce a kako stvarno neznam,pazi kad je reko da je to vec negde napravio,sad il me laze il pojma nema,hvala za trud
 
pa naravno da je moguce, ali cemu za'ebancija kada mozes da kupis invertor koji ce napon(struju) sa akumulatora od 12v pretvarati u 220v . ili pak ti imas neki zahtev koji ova jednostavna naprava ne bi mogla da ispuni
 
pa naravno da je moguce, ali cemu za'ebancija kada mozes da kupis invertor koji ce napon(struju) sa akumulatora od 12v pretvarati u 220v . ili pak ti imas neki zahtev koji ova jednostavna naprava ne bi mogla da ispuni

Ма све је могуће осим дрвене фуруне!
Најозбиљније и најјевтиније решење је претварач (инвертор).
 
Poenta nije u invertoru već u sistemu koji bi održavao sam sebe...pročitajte ponovo uvodni post...akumulatori, motor na 12V i dinama koja bi punila akumulatore...i eto rešenja za sve naše probleme - besplatna energija. :worth:
 
Očigledno je da se radi o forumašu mlađeg uzrasta. Po meni njeggova želja je da napravi nešto poput onog uređaja za demonstraciju procesa proizvodnje i utroška energije, kada se na jedan kraj nosača postavi motor sa elisom (napajan iz baterije) koji pogoni sistem, a na drugi kraj alternator takođe pogonjen elisom koji dopunjava bateriju, samo direktno pogonjen.
 

Back
Top