NIHILIZAM

BlackArtZoo

Obećava
Poruka
52
da li je potreban?! kako ga sprovesti!? kako posle toga?!
kako prevrednovati sve vrednosti!? kako zapoceti new order (ne u onom smislu u kojem mislite vec u smislu - stvoriti novi bolji svet... da li je to uopste moguce?!)

KOJOTE pitanje ko stvoreno za tebe :wink:
 
... :) Hvala.
'AJMO OVAKO (ako se slazes, autorko?)...
- Teorijski nihilizam - Odrice mogucnost saznavanja istine...
- ETICKI nihilizam - odrice vrednost moralnih zakona
( zbog ovog si i inicirala temicu - VELIKI NICHE - i "nihilisticki voluntarizam"...pretpostavljam :) )
:arrow:
-U politicko - socijalnom pogledu: Zauzimanje tvrdokornog stava da drustvo i celokupni poredak NE VALJA NISTA...
Ne treba ga menjati. Treba ga POTPUNO UNISTITI, pa na njegovim RUSEVINAMA graditi novo...
( 'ajd' sad ti...)
 
zelim jednu stavr da te zamolim... ajde nemoj da mi interpretiras Nietzsche-a niti bilo kojeg drugog filozofa... otkini se i distanciraj od njihovih ucenja i reci mi sta TI mislis o svemu! ja znam sta kaze N. i sta kaze svaki od egzistencijalista!


ali to sam vec procitala i ne zelim da pisemo kratke rezimee na forumu... znam da si nacitan i sve je to fino i lepo... ajde sad malo ti,...
 
BlackArtZoo:
zelim jednu stavr da te zamolim... ajde nemoj da mi interpretiras Nietzsche-a niti bilo kojeg drugog filozofa... otkini se i distanciraj od njihovih ucenja i reci mi sta TI mislis o svemu! ja znam sta kaze N. i sta kaze svaki od egzistencijalista!


ali to sam vec procitala i ne zelim da pisemo kratke rezimee na forumu... znam da si nacitan i sve je to fino i lepo... ajde sad malo ti,...


Cim neko pokaze i trunku znanja, ispadne da to ovde na forumu nije potrebno! Iskreno receno, vise mi se smucilo da slusam FILOZOFSKA RAZMISLJANJA likova sa foruma, vidi u sta se forum pretvorio ( naravno ima par izuzetaka)! :( Hajde kada si vec nacitana , ja zelim ocajnicki da cujem o tim egzistencijalistima, PROSVETLI NAM FORUM , PLEASE!!!!!!! NE SALIM SE! :)
 
...Da ti interpretiram svoju zivotnu filosofiju, moracemo to da uradimo van ove teme. Ja sam ceo svoj zivot posvetio filosofiji razvoja...
Jacanje pozicije pojma SMISLA ZIVOTA nije nista drugo do stalno ucenje i razvijanje intelektualnog, duhovnog, inventivnog, voljnog momenta...i naravno stalna, permanentna, teznja da se sve to, tacnije veci deo toga potvrdi u praksi...
P.S. To podrazumeva empiriju i viziju...kol'ko se secam, i empirija ti nesto nije...u pametnoj glavici...
P.S. Voleo bih da licnim primerom pokazes, kako se treba odnositi prema NIHILIZMU, jednom recju zelim da vidim s kim razgovaram. Iskren da budem, ovo sto si do sada uradila, na mene licno, nije ostavilo utisak da ti bas tacno znas sta hoces. Da hoces, to vidim, ali preporucujem ti da izneses svoj licni stav ( u delu u kome ce se videti da on postoji )...
Pozdravljam te...
 
BlackArtZoo:
da li je potreban?! kako ga sprovesti!? kako posle toga?!
kako prevrednovati sve vrednosti!? kako zapoceti new order (ne u onom smislu u kojem mislite vec u smislu - stvoriti novi bolji svet... da li je to uopste moguce?!)

KOJOTE pitanje ko stvoreno za tebe :wink:
... PRVO moraš da nam objasniš ŠTA JE SMISAO O KOJEM MI MISLIMO!!!? pa da onda pokušamo SUPROTNO TOME! da izgradimo taj nov poredak stvari i taj neki bolji svet.

Ako te dobro razumem, od ovoga krećemo - OVAJ SVET NE VALJA. Cilj je (ako je moguće?!) STVORITI NOV, BOLJI. Dilema je - nadgrađivati, prepravljati ILI nihilistički obezvrediti, poništiti sve (puj-pike ne važi!) i krenuti iznova.

Mislim da moramo da krenemo od preciznije definicije CILJA koji pred sebe stavljamo... Tada će se samo pojasniti - jeste li nihilistički stav opravdan ili nije. Recimo...
Problem opštih (društvenih) ciljeva poprima u svakoj epohi nov oblik, ali svima je zajedničko jedno osnovno načelo – NAPREDAK, uglavnom, zavisi od toga u kojoj će se meri za povećanje opšte dobrobiti iskoristiti najjače (a ne samo najuzvišenije) sile ljudske prirode.
Nadam se da nema onog ko misli da NAPREDAK nije koncept za koji vredi zalegnuti. Da li ovaj svet, u ovom trenutku, ima dobar temelj i potencijal za razvoj ili ne? Odgovor na ovo pitanje će nam pokazati koliko nihilizam (ma i kao trag ideje) uopšte "pije vodu"!
 
Bre....zooko, pa slamate moje malo logicko srdasce ovim nelogicnim prepucavkama.... :(
Inace...napraviti bolji svet.....hihi..........pa to je nesto za sta se vredi boriti. :)
Ono............."Svet je lepo mesto i za njega se vredi boriti...".....ne secam se ko bese to rekao though.... :? (ali Det.Somersett je modi-fik(fik)ovao u "svet....bla...bla...lepo mesto.....i za njega se vredi boriti, slazem se sa drugim delom"
I ja se slazem sa drugim delom.........i zato ovaj..........hihi........pa imam ideju kako da ispravim sve probleme, nase majcice Gaje :P
naime.........planiram da ZAVLADAM SVETOM! :twisted: .........ali prvo fax. :wink:
Mislim pa kako bih da vladam svetom pravicno i muzevno ako ne budem imao obraz(ovanje)? :lol:
 
da li je to "zooko" meni upuceno ili!? ne znam... zavladati svetom... pa ne vidim sta je tu dobro i sta dobro moze da nastane iz toga da JEDAN zavlada svetom... mislim da smo slican scenario videli '38 - '45 i ...

it's the same old theme since 1916
 
Hej!
pa ti to samo kazes jer nisi videla ono sto mogu da zapravo uradim sa ove dve ruke i ovim mega-umom-neshvacenog-genija-koji-je-jedno-sa-necim-sto-je-vredno :P
A tek kada bih mogao sebe da primenim na mastovitiji nacin, u masovitijim dozama na masovitije i-ne-tako mastovite-mase.....ehhhh.

Oh, da, ma ti nisi videla moju prelepu kosicu, aa pa da...........ne bi tako pricala da jesi, da. :P

p.s- uobrazenko evo ti jedan plez :P
p.p.s-hej! a sto ti se ne svidja moj nik za tebe od milja? :evil: ........objasni...postajem tuzan... :( ........
 

Back
Top