priraslice

Прирслице се дефинишу опструкцијом у пасажи црева и симптоматологијом илеуса, али при већ развијеној клиничкој слици- изостанак гасова, надувен трбух и изузетно болан при палпацији, изостанак столице, трбух тврд као даска .
Последица су много чега, почев од запаљења у трбушној дупљи па до нестручно изведених хируршких интервенција.
 
Прирслице се дефинишу опструкцијом у пасажи црева и симптоматологијом илеуса, али при већ развијеној клиничкој слици- изостанак гасова, надувен трбух и изузетно болан при палпацији, изостанак столице, трбух тврд као даска .
Последица су много чега, почев од запаљења у трбушној дупљи па до нестручно изведених хируршких интервенција.

pretpostavljam da je ovde rec o o nestrucnoj izvedenoj hiruskoj intervenciji. dali moze da napravi neke vece probleme i kako se otklanja ili leci?
 
pretpostavljam da je ovde rec o o nestrucnoj izvedenoj hiruskoj intervenciji. dali moze da napravi neke vece probleme i kako se otklanja ili leci?
Prvo nek se postavi dijagnoza, pa se tek može govoriti o lečenju, jer je uopšteno teško govoriti, zbog raznih lokacija i veza sa ostalim organima u abdominalnoj šupljini. ;)
 
Prvo nek se postavi dijagnoza, pa se tek može govoriti o lečenju, jer je uopšteno teško govoriti, zbog raznih lokacija i veza sa ostalim organima u abdominalnoj šupljini. ;)

poslednjom operacijom slepog creva koja je radjena laporaskopskom metodom a pre toga je bila i klasicna operacija zuci : ustanovljeno je da postoje priraslise na dva mesta navodno creva su se zalepila za prethodni oziljak
 
pretpostavljam da je ovde rec o o nestrucnoj izvedenoj hiruskoj intervenciji. dali moze da napravi neke vece probleme i kako se otklanja ili leci?
Тегобе не морају постојати никакве или могу бити оне које сам ти навела у претходном посту.
На основу клиничке слике (тегоба субјективних и објективних) и личне анамнезе се посумња на прираслице, а дефинитивна дијагноза се поставља на операционом столу.
Дакле, терапија је хируршка.
Хирургји се приступа тек кад се развију тегобе, не из чиста мира.
Ако се закасни са хируршком интервенцијом , последица је перфорација црева ( пуцање), па перитонитис, па опет хируршка интервенција која се изводи зарад затварања црева, а и због испирања трбушне дупље широкоспектралним антибиотицма...а сам перфорација црева може човека увести у шоконо стање...све у свему, ни мало наивна ствар која захтева строгу контролу доктора.

п.с. све описано је најгора могућа варијанта. Иначе, човек може живети са прираслицама цео живот и да чак не зна да их има.
 
poslednjom operacijom slepog creva koja je radjena laporaskopskom metodom a pre toga je bila i klasicna operacija zuci : ustanovljeno je da postoje priraslise na dva mesta navodno creva su se zalepila za prethodni oziljak
Ne razumete me: da bi se tačno reklo na koji način bi se pristupalo uklanjanju fistula, mora se pogledati snimak, verovatno bi bila rađena kolonoskopija... Sigurno je da će biti rešavano hirurškim putem, ali tačno kako ne mogu da preciziram (što, opet zavisi i od hirurga koji izvršava proceduru).
 
poslednjom operacijom slepog creva koja je radjena laporaskopskom metodom a pre toga je bila i klasicna operacija zuci : ustanovljeno je da postoje priraslise na dva mesta navodno creva su se zalepila za prethodni oziljak
Баш лепо што си дао овај податак...значи, за тебе или ту особу очито важи оно под ''п.с.'' што сам написала у претходном посту.;)

Али добро је да знаш могуће компликације у случају да се прираслице крену компликовати на начин на који сам ти описала.

Позз.
 
Баш лепо што си дао овај податак...значи, за тебе или ту особу очито важи оно под ''п.с.'' што сам написала у претходном посту.;)

Али добро је да знаш могуће компликације у случају да се прираслице крену компликовати на начин на који сам ти описала.

Позз.
mnogo hvala poz
 

Back
Top