SRECA... Sta je to?

Sreca,to je nacin razmisljanja.Da li sam srecan?Pa i pored izvesnih padova,da!Nista!Nista mi nije potrebno,pogresno se vezivati za bilo sta,misliti ako imam ovo ili ono biti cu srecan.Ponekad kad sam u najvecem bedaku,ja ismevam sam sebe(prilicno glupo priznajem) i onda sam sebi kazem:Volim te budalo zato sto si bas takav,budalast!Eto to je sreca.E opet ja pogresih temu.....
 
izadjem ja tako na polje (pitao mamu da li smem ispred zgrade), predjem ulicu (lagao sam...ali mora se...svi avanturisti su tako pocheli)...vratim se, niko nishta ne zna...a ja srecan....dobro..kola jesu zgazila staricu, zbog toga bash i nisam srecan...taj dogadjaj mi mao kvari ceo dozivljaj...ali, kada taj nebitni deo zaboravim, dobro sam proshao...tu sam..mrdam...mama ne zna....sutra cu ponovo...ovaj put cu reci da idem da kakim....pa cu da vidim da li ce da primeti kada izadjem...e to je prava kocka..."samo hazarderi dozive istinsku srecu"...takav sam vam ja....ali padala je kisha...osushio sam se u sushnici na spratu, po povratku....bila je tu i neka baba...ova je pazila kada prelazi preko ulice...delovala je srecno....bar ja tako mislim...vratio sam se suv i bogatiji za jednu prichu sa babom sa sprata...i sada je sve bilo ok...moja misija je uspela a sve babe na broju....mislim da sam bio srecan za vreme ruchka...niko me nishta nije pitao a ja sam veselo cutao....
ok ,bio sam veseo a ne srecan...probacu ovih dana da nadjem tu srecu negde na polju...mozda je daleko preko ulice...tamo iza mesta gde je babu pregazio auto...da, tu stvarno nema srece...
 
100 dolara ...
ma da se sastavim!!!!!! ne znam
moze ovako: da polozim ispit u cetvrtak i da nadjem poslic i da studiram vredno i da se ne svadjam i da zivim sama i da mogu da spavam 24h dok ne smislim sta ja radim i da me svi vole i onda bih automatski bila super zgodna. ne znam.. da imam svoj mir bez rodjaka.valjda
ali onda bih se ubila
ma nemam pojma...sve se moze
 
time:
Sreca,to je nacin razmisljanja.Da li sam srecan?Pa i pored izvesnih padova,da!Nista!Nista mi nije potrebno,pogresno se vezivati za bilo sta,misliti ako imam ovo ili ono biti cu srecan.Ponekad kad sam u najvecem bedaku,ja ismevam sam sebe(prilicno glupo priznajem) i onda sam sebi kazem:Volim te budalo zato sto si bas takav,budalast!Eto to je sreca.E opet ja pogresih temu.....

e ma da:) neka misao
 
jagodica:
100 dolara ...
ma da se sastavim!!!!!! ne znam
moze ovako: da polozim ispit u cetvrtak i da nadjem poslic i da studiram vredno i da se ne svadjam i da zivim sama i da mogu da spavam 24h dok ne smislim sta ja radim i da me svi vole i onda bih automatski bila super zgodna. ne znam.. da imam svoj mir bez rodjaka.valjda
ali onda bih se ubila
ma nemam pojma...sve se moze

A, da, ipak prodajes pljeskavice ?!? :lol:
 
Zdravko_Dren:
MUDRICA:
DA li ste srecni?
Sta je potrebno da biste bili srecni?
Sta ti mislis?

Sve sto mi je potrebno su ljudi... Ljudi koje volim... Ja jesam jako srecna i znam da cu biti citavog zivota...

Ljudi konstantno nesto zele. Od sitnica do velikih stvari. Kada se neke njihove zelje ostvare, oni automatski pocinju da zele nesto vise, drugacije.
Ja ne zalim za onim sto nemam, ne kajem se za ono sto sam izgubila, zahvalna sam na tome sto dobijam.
 
Mislim da sreca kao trajno stanje ne postoji. Ima neko ucenje, ne znam koje niti cije, koje kaze da je sreca samo odsustvo nesrece, tj. da je u pitanju ista materija sa dva "agregatna stanja".
Ono u sta sam siguran je da je sreca stanje iskljucivo vezano za individuu(osim kad je u pitanju neki sticaj okolnosti za koji se obicno koristi termin "sreca", kao na primer loto ili izbegavanje masovne nesrece "za dlaku"), sad, da li je emocija ili nesto drugo nisam jos siguran.
Da li je osecaj zadovoljstva sreca? Da li se za mace koje se najelo pa zadovoljno prede moze reci da je srecno?
 
Sreca nije niti biti zaljubljen, niti imati puno love, niti odsustvo nesrece, niti bilo sta drugo sem iluzije... da, sreca je jedna obicna iluzija i nista vise!!! Kao i nesreca ili bilo koje drugo osecanje koje mi stvaramo sami u nasim umovima... Pa zasta mislite da postoji autosugestija?!?! Koliko puta sam bio nesrecan zbog necega i onda sebi kazao: "Ma koji djavo sam nesrecan zbog toga, nadjem neke glupe razloge i ubedim sebe u suprotno i vala - vise nisam nesrecan?!" Mi mozemo da nadjemo veliko zadovoljstvo u hrani, seksu, ljubavi, parama, ali to nas samo prividno cini srecnim.. sve se na kraju svodi na isto, mi smo pateticni smrtnici i crcicemo kad tad!! A da li si uzivao vise ili manje za svoj zivot, ko mari ionako uzasno brzo prodje i covek UVEK zali za onim sto nije uspeo da uradi za jedan ljudski zivot... ljudska rasa je jadna i ja iskreno zalim sve ljude koji nalaze "smisao zivota" u svakakvim tricarijama... ma u stvari blago njima, neka su nam zivi i zdravi... kako ce ovo zvucati zlobno kroz stotinjak godina kada svi budemo bili mrtvi.. :P Sreca.. tja.. I SPIT ON THAT WORD!! HHHH-PTU!!! :lol:
 
Steffan:
Sreca nije niti biti zaljubljen, niti imati puno love, niti odsustvo nesrece, niti bilo sta drugo sem iluzije... da, sreca je jedna obicna iluzija i nista vise!!! Kao i nesreca ili bilo koje drugo osecanje koje mi stvaramo sami u nasim umovima... Pa zasta mislite da postoji autosugestija?!?! Koliko puta sam bio nesrecan zbog necega i onda sebi kazao: "Ma koji djavo sam nesrecan zbog toga, nadjem neke glupe razloge i ubedim sebe u suprotno i vala - vise nisam nesrecan?!" Mi mozemo da nadjemo veliko zadovoljstvo u hrani, seksu, ljubavi, parama, ali to nas samo prividno cini srecnim.. sve se na kraju svodi na isto, mi smo pateticni smrtnici i crcicemo kad tad!! A da li si uzivao vise ili manje za svoj zivot, ko mari ionako uzasno brzo prodje i covek UVEK zali za onim sto nije uspeo da uradi za jedan ljudski zivot... ljudska rasa je jadna i ja iskreno zalim sve ljude koji nalaze "smisao zivota" u svakakvim tricarijama... ma u stvari blago njima, neka su nam zivi i zdravi... kako ce ovo zvucati zlobno kroz stotinjak godina kada svi budemo bili mrtvi.. :P Sreca.. tja.. I SPIT ON THAT WORD!! HHHH-PTU!!! :lol:

Uuuuuuuuuuuuuuu, Steffane, covek procita ovo i svasta pomisli... :wink:

Meni to zvuci poprilicno otuzno. :cry:

Ma zivot je cudo. :D
 

Back
Top