Vlasnici kucnih ljubimaca slabijeg su zdravlja???

Ksenija02

Aktivan član
Poruka
1.739
Znanstvenici sa sveučilišta u Turkuu su na uzorku od 21000 ispitanika utvrdili da su vlasnici kućnih ljubimaca najčešće osobe starije od 40 godina, slabijeg socijalnog statusa i obrazovanja.

Pokazalo se i da vlasnici kućnih ljubimaca češće pate od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, išijasa, migrena, depresije i napadaja panike.

Unatoč povišenoj razini fizičke aktivnosti, vlasnici kućnih ljubimaca su imali i prosječno veći indeks tjelesne mase nego ostatak ispitanika.


Puno puta sam procitala da su vlasnici kucnih ljubimaca boljeg zdravlja,ali ovde pise sasvim drugacije...
 
Znanstvenici sa sveučilišta u Turkuu su na uzorku od 21000 ispitanika utvrdili da su vlasnici kućnih ljubimaca najčešće osobe starije od 40 godina, slabijeg socijalnog statusa i obrazovanja.

Pokazalo se i da vlasnici kućnih ljubimaca češće pate od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, išijasa, migrena, depresije i napadaja panike.

Unatoč povišenoj razini fizičke aktivnosti, vlasnici kućnih ljubimaca su imali i prosječno veći indeks tjelesne mase nego ostatak ispitanika.


Puno puta sam procitala da su vlasnici kucnih ljubimaca boljeg zdravlja,ali ovde pise sasvim drugacije...

Meni je logicno..znam ih dosta koji su sve vreme uz ljubimca koji je poput bebe i treba mu konstantna paznja..nemaju vremena za neke aktivnije fizicke aktivnosti osim lagane setnje kad se ljubimcu hoce jel
 
Znanstvenici sa sveučilišta u Turkuu su na uzorku od 21000 ispitanika utvrdili da su vlasnici kućnih ljubimaca najčešće osobe starije od 40 godina, slabijeg socijalnog statusa i obrazovanja.

Pokazalo se i da vlasnici kućnih ljubimaca češće pate od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, išijasa, migrena, depresije i napadaja panike.

Unatoč povišenoj razini fizičke aktivnosti, vlasnici kućnih ljubimaca su imali i prosječno veći indeks tjelesne mase nego ostatak ispitanika.


Puno puta sam procitala da su vlasnici kucnih ljubimaca boljeg zdravlja,ali ovde pise sasvim drugacije...

Naučnici odakle? :hahaha:
Uzgred, da li si primetila da uzorak čine ljudi većinom stariji od 40, što se u studiji pokušalo prikazati kao da su vlasnici životinja većinom stariji od 40 godina, a ne da su uzimali nereprezentativan uzorak. ;)
Rezultati slične pouzdanosti se mogu dobiti ispitivanjem prosečne visine, pri čemu su uzorak košarkaški timovi. :roll:
Inače vidim da ni na jednom mestu gde se pominje ta vest nije dat link ka referentnoj ustanovi, objavljenom istraživanju ili naučnom časopisu u kome je istraživanje objavljeno.
Drugim rečima, ima isti kredibilitet kao i dnevni horoskop.

Ovako izgleda verodostojna vest. U ovom slučaju je u pitanju studija koja dokazuje da držanje ljubimaca smanjuje rizik da deca pate od alergija:
https://my.mcg.edu/portal/page/portal/News/archive/2004/1A989328A830621BE0440003BAD149FF
Ili ovako:
http://www.hsus.org/pets/pets_relat...ly_exposure_to_pets_may_reduce_allergies.html

Uoči da u oba članka može da se identifikuje referentna ustanova i istraživači koji su sporveli ispitivanje, a u prvom članku se navodi i kada i gde je istraživanje objavljeno.
Sada uporedi ove članke, sa navodom koji si dala. :bye:
 
Kad je već tema neozbiljna:zcepanje:, da dodam jedan izuzetan podatak koji sam čula.
Ja sam čula da samo ljudi koji nemaju kućne ljubimce umiru od progutanih dlaka od kuca ili maca, pogotovo maca. Ovi koji imaju ljubimce žive srećnije i dugovečnije, kad vam ja kažem:D... i imaju više prijatelja kada izadju u park, što dvonožnih-što četvoronožnih.

Sad ozbiljno, verovatno je greška u prevodjenju.:dontunderstand::super:
 
Koliko sam ja cula macke delotvorno uticu na ljudski organizam. Snizavaju krvni pritisak i pozitivno deluju na psihu. Za krvni pritisak nemam dokaza jer ja imam urodjeno nizak pritisak a za psihu tu sam sasvim sigurna iz licnog iskustva. Posle 13 godina rada ostala sam bez posla i nedugo zatim pala sam u depresiju. Radim kod kuce honorarno i non stop sam bila za racunarom i pod ogromnim pritiskom. Desavalo mi se danima da placem bez razloga. Od kada sam unela macku u kucu zivot mi se poboljsao 100%. Ja i moj malisa svakog dana setamo po parku oko sat vremena. Kada radim kucne poslove on je uvek pored mene i stalno me zasmejava. Juce mi je dok sam kucala na tastaturi ukrao racunarski mis. Gurnuo sapicom sa postolja i vukao po podu. Ljubomoran malisa na racunar. Ja onda ostavim posao pa se igram sa mackom. Kako moze lose da utice na moje zdravlje kad me spasio duboke depresije. :bye:
 
Demantujem naslov iz licnog iskustva!
Ja, koja sam odrasla okruzena zivotinjama , i cak preterivala u kolicini, misleci da sve koje su napustene pripadaju meni...hvala Gospodu ziva i zdrava sa solidno pozutelom krstenicom.
Sta sve rekose..koje bolesti? Krvni pritisak, secerna bolest....u 80% slucajeva to su genetske predispozicije a ostalo je steceno.
Prema tome, svako istrazivanje takve vrste ne priznajem...a ziv dokaz ste svi vi na Svetu zivotinja, koji brinete i za svoje i tudje , zelite da pomognete makar savetom i lepom reci kad cujete za neciji gubitak, kao sto ste mene tesili za moje...A to sve zato sto ste puni pozitivne energije i ostanite takvi!
 
Pardon, evo mene opet !
Ne mogu precutati....nije srpski cutati, zar ne?
Ja sam opet negde procitala da macke, naglaseno bas macke, sire oko sebe neke pozitivne astrale.
Zao mi je sto nisam informaticki pismena kao Caliburn, i mnogi od vas, pa da to linkom potvrdim,mislim to sto sam procitala.
Inace, hvala na pitanju...dobro smo, moje zivotinje i ja.
 
Pardon, evo mene opet !
Ne mogu precutati....nije srpski cutati, zar ne?
Ja sam opet negde procitala da macke, naglaseno bas macke, sire oko sebe neke pozitivne astrale.
Zao mi je sto nisam informaticki pismena kao Caliburn, i mnogi od vas, pa da to linkom potvrdim,mislim to sto sam procitala.
Inace, hvala na pitanju...dobro smo, moje zivotinje i ja.

Postoji jedna ezoterična teorija da mačke prosto upijaju negativnu energiju (koja njima ne škodi), te samim tim nas lišavaju velikog dela negativnosti. Radiestezisti će potvrditi da se mačke često kreću po zonama zdračenja, što podvodnog, što kosmičkog...
 

Back
Top