SEO kviz, da vidimo koliko znate?

Boris.Sajkas

Primećen član
Poruka
704
Da bismo shvatili koliko stvarno znamo, moramo da vidimo koliko ne znamo :D

Zato predlažem svima da uradite ovaj, veoma težak, komplikovan ali veoma koristan SEO kviz i da vidimo koliko znamo a koliko ne znamo :)

Sam kviz ima 75 pitanja koja ukupno nose 225 bodova, a trebaće vam oko pola sata da ga rešite.

Kviz obiluje trik pitanjima, tako da morate dobto obratiti pažnju prilikom rešavanja.

Rešenja postoje na web-u ali nemojte da varate, jer je i jedan od ciljeva kvizova da nešto naučimo.

Srećno, i ukoliko želite, ostavite komentar gde ćete napisati koliko ste bodova imali?

Izvor: SEO blog, Da vidimo koliko znate SEO
 
Da li bi neko mogao da me posavetuje oko sledeceg problema:

Kada optimizujem stranu na srpskom (latinica) da li pretrazivac razlicito "gleda" na slova koja su specificna za srpsku latinicu (č, ć, ž, š, đ)?

Primer: ako imam npr. kljucnu rec "šljiva", da li ce strana biti isto rangirana i pronadjena ako neko u google upise "sljiva" (dakle ako umesto "š" unese "s")?

Hvala vam unapred na odgovoru :D Ovo me buni od kad sam poceo da ucim SEO.
 
Da li bi neko mogao da me posavetuje oko sledeceg problema:

Kada optimizujem stranu na srpskom (latinica) da li pretrazivac razlicito "gleda" na slova koja su specificna za srpsku latinicu (č, ć, ž, š, đ)?

Primer: ako imam npr. kljucnu rec "šljiva", da li ce strana biti isto rangirana i pronadjena ako neko u google upise "sljiva" (dakle ako umesto "š" unese "s")?

Hvala vam unapred na odgovoru :D Ovo me buni od kad sam poceo da ucim SEO.

Da gleda drugacije ali skoro ih izjednacava s obzirom da je algoritam namesten tako da realno prati navike ljudi... ti ces kucati sljiva... a Google to zna pa ce ti ponuditi i stranice sa šljiva !
 
Da gleda drugacije ali skoro ih izjednacava s obzirom da je algoritam namesten tako da realno prati navike ljudi... ti ces kucati sljiva... a Google to zna pa ce ti ponuditi i stranice sa šljiva !

Hvala na odgovoru. Samo jos jedno pitanje .... da li je onda bolje da ostavim samo jednu stranu na kojoj je samo npr. "šljiva" ili je ipak bolje da napravim dve strane, jednu u cijem tekstu je "šljiva" a drugu sa potpuno istim tekstom ali sa "sljiva" ... dakle dve "landing page" koje su po sadrzaju iste ali imaju razlicita slova u kljucnim recima???
 
igracke.PNG


postaviću sutra sliku, nemam ftp...
 
Poslednja izmena:

Back
Top