Halo oglasi

kumalu

Obećava
Poruka
62
Halo oglasi su prepuni primamljivih ponuda za posao.
Da li se neko od Vas javljao na njih? Kakva su Vam iskustva?
Da li je to samo namamljivanje ili su im stvarno potrebne osobe za rad?
 
Halo oglasi su prepuni primamljivih ponuda za posao.
Da li se neko od Vas javljao na njih? Kakva su Vam iskustva?
Da li je to samo namamljivanje ili su im stvarno potrebne osobe za rad?

Pre tri godine okrenem ti ja neki broj iz Halooglasa, pričam sa ženom, sve super, pozove me na razgovor, da adresu, odem ja tamo - a firma ne postoji:evil: niti je iko u komšiluku čuo da je tu nekad bila firma :evil:

Ne znam koja im je fora bila. Preko telefona nisu hteli da mi kažu o čemu se radi, samo su mi rekli mesto i vreme.

Adresu nisam pogrešila jer je u centru grada, kod Brankovog mosta, u Karađorđevoj ulici, Broj sam zaboravila. Još mi je ona naglasila koja je zgrada u pitanju.

Lutala sam okolo sat vremena ko dete debil, dok se nisam smrzla i otišla kući besna!:besna::evil:

Sad, nadam se da je ovo moje iskustvo izuzetak i da ostali prolaze bolje. U halooglasima najviše se traže prodavci, konobari i sl, a kako to nije moja branša, nisam više imala "posla" s njima ;)
 
Najbolje kad je vec cv obavezan da ga posaljete u neku od headhunting agencija pa ako im je potreban takav profil oni vas kontaktiraju..ovo preko oglasa je bas maltretiranje i covek se oseca jako lose posle kontakta s takvim sirovinama i hoshtaplerima
 
Pre tri godine okrenem ti ja neki broj iz Halooglasa, pričam sa ženom, sve super, pozove me na razgovor, da adresu, odem ja tamo - a firma ne postoji:evil: niti je iko u komšiluku čuo da je tu nekad bila firma :evil:

Ne znam koja im je fora bila. Preko telefona nisu hteli da mi kažu o čemu se radi, samo su mi rekli mesto i vreme.

Adresu nisam pogrešila jer je u centru grada, kod Brankovog mosta, u Karađorđevoj ulici, Broj sam zaboravila. Još mi je ona naglasila koja je zgrada u pitanju.

Lutala sam okolo sat vremena ko dete debil, dok se nisam smrzla i otišla kući besna!:besna::evil:

Sad, nadam se da je ovo moje iskustvo izuzetak i da ostali prolaze bolje. U halooglasima najviše se traže prodavci, konobari i sl, a kako to nije moja branša, nisam više imala "posla" s njima ;)

I meni se to desilo. I niko mi nije verovao, ali ja nisam lutao. Dosao sam do tog broja, vidio da nema firme i okrenuo se. Poznavajuci nase cigane, nije me to iznenadilo.:)
 
Oni koji se non stop oglašavaju - njih izbegavajte. Bio neki oglas koji se vrteo stalno, tražili komercijaliste i menadžere. Drug moj se primio, otišao na razgovor, i hvali se kako su ga primili i počinje sutra da radi.

Kad je otišao na posao, odveli su ga na Trg republike da prodaje karte za pozorište. Ceo dan je morao da juri slučajne prolaznike i da ih ubeđuje da kupe karte koje prodaje ta firma. :sad2: Naravno, sutradan se nije pojavio na poslu.:cool: ;)
 
A sta mislite o agencijama za zaposljavanje. Na sajtu nacionalne sluzbe za zaposljavanje nasla sam spisak www.nsz.sr.gov.yu/page/info/sr/agencije.html
Da li se vredi uclaniti u neku od njih?


Ako ne traze novce, onda vredi. U Australiji se cesto ljudi zaposljavaju tako, ali to je zemlja u kojoj ima posla. Za nas iskreno sumnjam, jer je ova drzava bankrotirala, samo sto oni to jos ne objavljuju.
 
A sta mislite o agencijama za zaposljavanje. Na sajtu nacionalne sluzbe za zaposljavanje nasla sam spisak www.nsz.sr.gov.yu/page/info/sr/agencije.html
Da li se vredi uclaniti u neku od njih?
Агенције траже да им платиш чланарину, наравно. Онда зависи колико имаш среће да у том тренутку наиђе нека добра понуда. Али то су углавном слабије плаћени послови.
 
Nemoj preko halooglasa da trazis posao.Naravno da su vecinom obmane.

Otkud znas da su sve onmane? I zbog cega da ne trazi posao preko halo oglasa, da li si vec ranije imao posla sa njima? Bolje da covjek radi i trazi posao dok i radi nego da nista ne radi i trazi posao, pamakar bile i obmane, tesko ih prevariti. Samo kazes da si invalid... i eto ti prevare.
 

Back
Top