ovo nema u evropi

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
cudo da je ova vest ostala neprimecena na forumu. obrati paznju na boldovano

Osnivanje opštine Gračanica kao poziv Srbima za izlazak na lokalne izbore
Autor: N. Zejak | 08.08.2009. - 05:00

Odluka o primeni projekta „Formiranje Nove opštine Gračanica“ još nije doneta, ali je na osnovu „velike zainteresovanosti“ građana Gračanice i okolnih srpskih sela juče započeo proces formiranja takozvanih pripremnih timova.

Njihov zadatak biće da u što kraćem roku formiraju opštinsku administraciju i nađu prostorije, najverovatnije izgradnjom opštinske zgrade, obeleže opštinske granice, stave na papir nadležnosti i sastav opštinskih struktura.
„Stekli su se uslovi za primenu projekta decentralizacije“, kaže za „Blic“ ministar lokalne samouprave u Vladi Kosova Sadri Ferati.
- Odluka još nije doneta, ali postoje sve predispozicije da Gračanica postane nova opština, da dobije ovlašćenja kakva do sada nema nijedna opština u Evropi. To je država u državi - tvrdi ministar Ferati.
On navodi da će izabrani narodni predstavnici odlučivati o svim pitanjima koja se tiču statusa i položaja građana, uređenja i razvoja opštinske teritorije, prosveti zdravstvu, pravosuđu i policiji, do zaštite čovekove okoline i nezaobilazne zaštite kulturne baštine i razvoja kulturne samosvojnosti.
„To su argumenti koji su kod Srba presudno uticali da prihvate decentralizaciju kao najveći izazov u građenju svoje budućnosti na Kosovu. Beograd više nema jedan jedini argument da opravda pozive za bojkot decentralizacije i izbora na Kosovu - kaže Ferati
Ministar poziva predstavnike vlasti iz Beograda posebno lidere Srba s Kosova da na javnoj tribini, bilo to u Beogradu ili u Prištini, pred kamerama iznesu „za i protiv decentralizaciji i formiranju Nove opštine Gračanica“.
- Dozvolite sebi da sami odlučujete o svojoj sudbini. Prihvatite decentralizaciju i sutra kada se donese odluka o organizovanju izbora izađite na njih, prestanite da budete marionete u bilo čijim rukama, jer je došlo vreme da se prošlost zaboravi da se okrenemo budućnosti – poručio je Ferati pozivajući srpske intelektualce i stručnjake da se uključe, kako reče, u očuvanje interesa sopstvene zajednice.
ps. zaista nemate pojma sta sve gubite vasom nesardnjom sa zvanicnim institucijama. ovo nije ni delic onoga sto je kosovo spremno dati, samo da se srbi ukljuce u zivot kosova, makar ja tako mislim
 
cudo da je ova vest ostala neprimecena na forumu. obrati paznju na boldovano


ps. zaista nemate pojma sta sve gubite vasom nesardnjom sa zvanicnim institucijama. ovo nije ni delic onoga sto je kosovo spremno dati, samo da se srbi ukljuce u zivot kosova, makar ja tako mislim

Sicke, be,daje li neko i pisljiv bob na ono to ti mislis..:roll:
 
vec sam rekla, ali nacionalisticke ne razumne glave ne razumeju

Srbija moze i mora da se izbori samo za srpski entitet na Kosovu, u koji bi usla sva srpska sela i sve srpske opstine... izgubićemo sve, srbi će ostati bez autonomije, a kosovo se neće vratiti pod ustavni okvir srbije. sto znaci da ce srbi da odlaze sa kosova. srbi trebaju, jer je to njihov interes, da se ukljuce u kosovsko drustvo...
 
vec sam rekla, ali nacionalisticke ne razumne glave ne razumeju

Srbija moze i mora da se izbori samo za srpski entitet na Kosovu, u koji bi usla sva srpska sela i sve srpske opstine... izgubićemo sve, srbi će ostati bez autonomije, a kosovo se neće vratiti pod ustavni okvir srbije. sto znaci da ce srbi da odlaze sa kosova. srbi trebaju, jer je to njihov interes, da se ukljuce u kosovsko drustvo...

koga briga shta ti mislish anka?
 
ps. zaista nemate pojma sta sve gubite vasom nesardnjom sa zvanicnim institucijama. ovo nije ni delic onoga sto je kosovo spremno dati, samo da se srbi ukljuce u zivot kosova, makar ja tako mislim




Pa nudili smo i mi vama manje od nezavisnosti vise od autonomije, skoro pa drzava u drzavi. Nemate pojma sta ste odbili. Steta sto ste odbijali saradnju. :mrgreen:
 
u pravu je posljastichar
nigde u evropi nema da stoka teroristichka vlada ko kamarila depoom za prizvodnju i dilovanje heroina i belog roblja
jedino me iznenadjuje shto se chudi kad niko normalan od srba ne zeli da saradjuje sa tim ubicama i koljachima?
 
moja je greska sto ovu temu nisam otvorio van vikenda, ovako ce biti upropascena veoma brzo

tvoja je "greshka shto, uopshte otvarash ovakve teme jer, ochigledno je da jedini "konstruktivni razgovor moze biti.."Vratite nam Kosovo....i tu se, uz neizbezne uvrede, zavrshava svaka pricha

ps, Dace dragi Bog da se tim ljudima omoguci pristojan i bezbedan zivot a to nije moguce bez njihovog ucheshca u stvaranju tih uslova
 
To je zamka!Oni ce kao priznati Grachanicu jer se vecjina nas lozi na to a,mi cemo ako to prihvatimo indirektno priznati Kosovo.
Slab pokushaj.
To je onaj fazon,*oni kao hoce da se odvoje a mi im kao ne damo.*
 

Back
Top