Sahrana...

sead_man

Aktivan član
Poruka
1.399

Prilozi

  • sahrana2yp3.jpg
    sahrana2yp3.jpg
    51 KB · Pregleda: 36
  • sahranarb8.jpg
    sahranarb8.jpg
    50,5 KB · Pregleda: 34
  • sahrana1gf4.jpg
    sahrana1gf4.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto otvaram temu samo zbog ovoga ali ja sam ostao bez teksta. Paganija....


sahrana se obavlja zato sto je covek iz pepela (zemljanog praha) nastao u pepo se i vraca, ovo je van svih verskih obicaja, toliko skrnavo i bolesno.

Pa mozda je van tvoje vere al nije njihove.

Ima mnogo primera kultura koje ovako sahranjuju mrtve,Romi nisu izuzetak.
 
Licno mi je to odbojno, ali svako ima prava da organizuje sahranu kako smatra da treba.

Moj prijatelj je na sahranu svog oca doveo bend koji je svirao "What a wonderful world" od Armstronga, jer je to bila očeva omiljena pesma. I bilo je vrlo svečano, vrlo dirljivo.
Možda bi se ožalošćena familija iz uvodnog posta zgrozila nad takvim ispraćajem?

Groblja su nam puna kič spomenika, a o sahranama na kojima se preko svake mere jede i pije i da ne pričamo. S druge strane, neko misli da baš tako treba. Pa pustimo ih neka misle da tako treba.
 
Evo rece ti jelena,ovo su romi.

I ovu sliku sam video odavno,nego aj ti malo razradi o cemu si hteo da pricamo ovde?

O bacanju para.
O siroko rasprostranjenoj gluposti u obicajima.
O tome da su sahrane postale ogroman trosak, a od toga najmanje ide na samu sahranu, a ooogromna vecina troska ide na glupe obicaje koje izuruju porodicu i vredjaju pokojnika...
 
O bacanju para.
O siroko rasprostranjenoj gluposti u obicajima.
O tome da su sahrane postale ogroman trosak, a od toga najmanje ide na samu sahranu, a ooogromna vecina troska ide na glupe obicaje koje izuruju porodicu i vredjaju pokojnika...

Nek svako radi kako hoce.

Ni meni se mnogo ne dopada svo to trosenje na sahranu,ali svakome po njegovom ukusu.
 
Da vidim zgrade,ali je to je na groblju....to rade cigani tamo južna Srbija...oni za života naprave taj cirkus od grobnice i preko samo stave ploču.A svašta ima :eek:

Pa nije samo kod njih rasprostranjeno - jedan covek iz mesta odakle je moj otac je sazidao sinu, koji se udavio na Moravi, celu kucu na groblju i potpuno je opremio.
 
Da najmanje ide na sahranu a najviše u grobnicu.

Kao da ce to pokojniku trebati. Bolje da su nesto korisno uradili sa tim parama.
Bilo je skoro u novinama, jedan covek je rekao da sve pare umesto kupovine cveca za shranu, sve za dacu, sve, da uplate na racun doma za nezbrinutu decu.
E to je odluka, divim mu se.
 
Kao da ce to pokojniku trebati. Bolje da su nesto korisno uradili sa tim parama.
Bilo je skoro u novinama, jedan covek je rekao da sve pare umesto kupovine cveca za shranu, sve za dacu, sve, da uplate na racun doma za nezbrinutu decu.
E to je odluka, divim mu se.

Pa sta sad?

Ni meni se ne svidja sto se zidaju verski objekti - taj materijal i novac bi mogao da se upotrebi za zidanje kuca nekome ko kuce nema,pa opet ljudi rade to.

Neka svako radi sta hoce.:lol:
 
Pa sta sad?

Ni meni se ne svidja sto se zidaju verski objekti - taj materijal i novac bi mogao da se upotrebi za zidanje kuca nekome ko kuce nema,pa opet ljudi rade to.

Neka svako radi sta hoce.:lol:

Da neka rade sta hoce sa svojim novcem.....

Ali od verskih objekata (ma koje religije) bice koristi, ljudi ce imati duhovnu korist, ali kakvu korist taj pokojnik/pokojnica ima od svega toga...
 
Da neka rade sta hoce sa svojim novcem.....

Ali od verskih objekata (ma koje religije) bice koristi, ljudi ce imati duhovnu korist, ali kakvu korist taj pokojnik/pokojnica ima od svega toga...

Mozda nema pokojnik ali ima onaj koji je to sagradio,mozda mu je lakse ako je njegovo verovanje takvo,da misli da ce to poneti na "onaj" svet.

Ko smo mi da sudimo.
 
sahrana se obavlja zato sto je covek iz pepela (zemljanog praha) nastao u pepo se i vraca, ovo je van svih verskih obicaja, toliko skrnavo i bolesno.
sto je skrnavo i bolesno?
ljudi su mrtvima vadili organe i drzali ih u teglama pored mumifikovanog tijela u uredjenim prostorijama
zajedno sa mrtvim djevicama, robovima i kucnim ljubimcima
 
Mogu oni da se paganišu koliko hoće. Mene samo interesuje da li na taj njihov paganski cirkus dođe pop i očita opelo?
Da sam im ja sveštenik, znaš kad bih im opojao pokojnika ovako paganski spremljenog za put? NIKAD!!! :(
 

Back
Top