lager u excelu

S

saka

Gost
Koristim lagerlistu sa zalihama i sa jedno dve hiljade artikala u excelu.porudzbinu takodje dobijem kao tabelu od pedesetak stavki.Da li mogu i kako da umetnem ili prepiem ovu porudzbinu u lager listu i da toj porudbini excel doda zalihe i ostale podatke da ne moram svaku stavku pojedinacno da trazim i obradjujem?
Znaci treba nekako da oznacim ovih pedeset stavki iz porudbine u lagerlistu da se te stavke bolduju ili nesto drugo pa bi to posle mogao filterisati i stampati.
 
Excel ti nije bas najbolji nacin za vodjenje lagera sa velikim brojem atrikala, mozes za copy-paste da prebacis narudzbinu u jedan poseban sheet pa da ih vezujes sa glavnom knjigom, ali ti je mnogo bolje da ti neko napravi program za vodjenje lagera koji ce da ima opciju da otvara excel tabele pomocu odgovarajucih komponenata i da ti skida lager ako od narudzbine napravis otpremnicu automatski.
Ovako je samo pitanje vremena kad ce da excel pobrljavi.

Pozdrav
 
Sve to mozes napraviti u access-u. Lichno ga koristim za te stvari. I liste, i report-e (profakture, fakture, otpremnice...) i sve shto ti treba.
Samo treba napraviti onako kako tebi tj. tvojoj kompaniji odgovara.
 
To sto si ti napravio bi i meni trebalo, koga ja to da "zajebem" da mi napravi tako nesto i koliko bi me to otprilike kostalo
Unapred Hvala

quote="Ja pa ja"]Sve to mozes napraviti u access-u. Lichno ga koristim za te stvari. I liste, i report-e (profakture, fakture, otpremnice...) i sve shto ti treba.
Samo treba napraviti onako kako tebi tj. tvojoj kompaniji odgovara.[/quote]
 
bolero011:
To sto si ti napravio bi i meni trebalo, koga ja to da "*" da mi napravi tako nesto i koliko bi me to otprilike kostalo
Unapred Hvala

quote="Ja pa ja"]Sve to mozes napraviti u access-u. Lichno ga koristim za te stvari. I liste, i report-e (profakture, fakture, otpremnice...) i sve shto ti treba.
Samo treba napraviti onako kako tebi tj. tvojoj kompaniji odgovara.
[/quote]

bolero ... licno cu da ti napravim to, samo se prvo izjasnikoliko toga ima .... naravno, prema tome ide i cena
 
neznam sta da ti kazem, mora da ima lager (proizvode i stanje), kupce, da stampa fakture i otpremnice i da vodi statistiku kupaca kao ko je koliko narucio robe i tako to, ima u accesu jedan primer koji mi u principu skoro odgovara jos samo kad bih znao da ga prepravim a to je onaj order entry mislim da se tako zove da ne proveravam sada.

u svako slucaju hvala

no_problem:
bolero011:
To sto si ti napravio bi i meni trebalo, koga ja to da "*" da mi napravi tako nesto i koliko bi me to otprilike kostalo
Unapred Hvala

quote="Ja pa ja"]Sve to mozes napraviti u access-u. Lichno ga koristim za te stvari. I liste, i report-e (profakture, fakture, otpremnice...) i sve shto ti treba.
Samo treba napraviti onako kako tebi tj. tvojoj kompaniji odgovara.

bolero ... licno cu da ti napravim to, samo se prvo izjasnikoliko toga ima .... naravno, prema tome ide i cena[/quote]
 
Sta bi ?
javni mi koliko ce to da me kosta, rekao sam ti koliko toga ima i sta treba da ima


no_problem:
bolero011:
To sto si ti napravio bi i meni trebalo, koga ja to da "*" da mi napravi tako nesto i koliko bi me to otprilike kostalo
Unapred Hvala

quote="Ja pa ja"]Sve to mozes napraviti u access-u. Lichno ga koristim za te stvari. I liste, i report-e (profakture, fakture, otpremnice...) i sve shto ti treba.
Samo treba napraviti onako kako tebi tj. tvojoj kompaniji odgovara.

bolero ... licno cu da ti napravim to, samo se prvo izjasnikoliko toga ima .... naravno, prema tome ide i cena[/quote]
 

Back
Top