Firme za zaobilaznje

Bili smo u ulici Maršala Birjuzova 52. Kad su me zvali na razgovor, preko telefona nisu hteli da kažu o kojoj se firmi radi, "zbog predrasuda i priča koje kruže o njima".

Nije me mrzelo, otišla sam. Kao da sam bila na sastanku neke sekte. Njihove priče su bile u fazonu "mi vam možemo pomoći, ukoliko vi to želite. Ako nam se ne pridružite, propali ste i sl. Želite li pare, želite li više slobodnog vremena, mislite li da ste adekvatno plaćeni za svoj rad?"

Nakon sastanka, gomila tužnih i razočaranih ljudi je napustila prostoriju. Ko danas ima para da kupi vaš proizvod od 100 evra? Ja ne znam mnogo ljudi kojima se to može prodati. Vi verovatno znate, jer se krećete u nekim bogatijim krugovima. A i moji prijatelji, fala Bogu, nemaju problema sa kilažom i zdravljem ;)

Ovo se desilo pre 2 godine.

Elem, ako stvarno uspevate da zaposlite toliko ljudi, i ako vaš posao zaista cveta, zašto se već godinama svaki dan reklamirate na bestjobsu i ostalim sajtovima, po oglasima itd? :mrgreen:

Pa rekao sam ja svima njima da ne prolazi u zemlji Srbiji Americki princip i nacin rada...
Fora je u tome da distributeri dobijaju fransizu od Herbalifea...Ti su u formi preduzetnika ,znaci moras sam da ulozis novac(za pocetak 100 eura)!Ma sve je to ok ali je problem u tome sto kod nas nije regulisan MLS ili network marketing tako da saradnici jos nemaju formu pravnog lica!
 
Normalno da nemaju, jer cak i da zele biti debeli nemaju od cega to napraviti kad ostala debelokrmeca bagra otima njihovu zaradu.

Ljudi di god vam u firmi pricaju o sebi i hvale sebe, tu nesto ne stima, pa ne trebaju oni vas koliko vi njih. Prave firme tebe ispituju, kazu ti konkretna zaduzenja i na kraju visinu plate i najverovatnije vec sutra pocinjes raditi. Sve ostalo je lihvarenje i prevara.:)

Kad je posao vezano za Herbalife u pitanju, kod mene je minimalna plata 600 eura+doprinosi ali da bi se ona zaradila mora da se ispuni kvota na mesecnom nivou!Zasto bi placao nekoga ko nije efikasan!!!Jedino sam to prihvatio vezano za "duh kapitalizma"!
 
UniCredit Banka. Otisla sam da orocim novac, zbog primamljive kamate, a sluzbenica je bila jako neljubazna. Sada sam dobila pismo da mogu da ih pohvalim ili prijavim, pa razmisljam da li da tu kucku prijavim. Kada bi znali koliko sam novca odnela u drugu banku zbog nje, dobila bi sut kartu i nigde se vise ne bi zaposlila.
 
Kad je posao vezano za Herbalife u pitanju, kod mene je minimalna plata 600 eura+doprinosi ali da bi se ona zaradila mora da se ispuni kvota na mesecnom nivou!Zasto bi placao nekoga ko nije efikasan!!!Jedino sam to prihvatio vezano za "duh kapitalizma"!

Ispunjenje kvote je verovatno prodaja proizvoda.

Ko su kupci? Mislim, da li imaju problema sa zdravljem čim se odlučuju na tako radikalnu promenu ishrane? Kako dolazite do prvih klijenata? Pretpostavljam da vas kasnije preporučuju prijateljima.
 
Ispunjenje kvote je verovatno prodaja proizvoda.

Ko su kupci? Mislim, da li imaju problema sa zdravljem čim se odlučuju na tako radikalnu promenu ishrane? Kako dolazite do prvih klijenata? Pretpostavljam da vas kasnije preporučuju prijateljima.

Nije u pitanju prodaja proizvoda!U sklopu wellnes centra se nalazi sledece:centar za estetsku medicinu i kozmetologiju,centar za fizikalnu i sportsku medicinu i centar za terapiju i prevenciju gojaznosti!Jedan od poslova jeste i nalazenje novih klijenata u vidu pravnih lica(sportska drustva, firme ,banke...)!Nase je da ponudimo vrhunsku uslugu a vase kao zaposlenog jeste da to prezentujete na sto bolji nacin!Saradnja sa Herbalife-om se svodi na upotrebi njihovih proizvoda u kozmetologiji i sportskoj medicini
 
Nije u pitanju prodaja proizvoda!U sklopu wellnes centra se nalazi sledece:centar za estetsku medicinu i kozmetologiju,centar za fizikalnu i sportsku medicinu i centar za terapiju i prevenciju gojaznosti!Jedan od poslova jeste i nalazenje novih klijenata u vidu pravnih lica(sportska drustva, firme ,banke...)!Nase je da ponudimo vrhunsku uslugu a vase kao zaposlenog jeste da to prezentujete na sto bolji nacin!Saradnja sa Herbalife-om se svodi na upotrebi njihovih proizvoda u kozmetologiji i sportskoj medicini
Ne loopetaj majke ti, Herbalife je proteran iz EU, naci cu i postaviti sajt
(ako me ne bude mrzelo) :manikir:
 
:amen: na ovo. Ja sam radio kod njih tri nedelje i otpustiše mene i još jednog kolegu jer navodno nisu bili zadovoljni našim radom. Iako smo, kao i svi ostali, radili ko konji za smešno male pare. Nismo čak smeli ni da sedimo dok radimo! :rtfm:

A to su price bez granica..ne smes pokazati nikad nezadovoljstvo ili predociti propust..ako nisi preko veze dosao samo zavezana usta i gledas pravo ne dalje od nosa..onaj ko te najvise tapse po ramenu ti dodje glave:ok:
 
Ne loopetaj majke ti, Herbalife je proteran iz EU, naci cu i postaviti sajt
(ako me ne bude mrzelo) :manikir:
rece ona i ostade ziva!!!! za sve koje ovo zanima preko googla mogu da saznaju vise o herbalifu,njihovim dostignucima na polju nutricionizma i zdravoj ishrani!!!
inace moja supruga je sa herbalifom iznela celu trudnocu i period dojenja....rezulati.....malo je reci fenomenalni!!!!
 
Normalno da nemaju, jer cak i da zele biti debeli nemaju od cega to napraviti kad ostala debelokrmeca bagra otima njihovu zaradu.

Ljudi di god vam u firmi pricaju o sebi i hvale sebe, tu nesto ne stima, pa ne trebaju oni vas koliko vi njih. Prave firme tebe ispituju, kazu ti konkretna zaduzenja i na kraju visinu plate i najverovatnije vec sutra pocinjes raditi. Sve ostalo je lihvarenje i prevara.:)

ja stekoh utisak da poslodavci ni sami ne znaju sta da te pitaju :confused:
 
Lisa kad ne bi opoganila svaku temu.. :roll:


Nije opoganila firmu, vec je totalno u pravu! Moja dobra drugarica je isla kod njih na razgovor za posao, a svi oni koji su je ispitivali su takvi da je ona mogla da im drzi lekcije! Devojka je vrhuski intelekt, vredna, da je ne hvalim koliko jezika govori, imala je posao i jos uvek ga ima, ali je otisla tek onako na razgovor i vratila se totalno razocaranja nekulturom i bahatoscu! Samo da su znali cija je devojka tada bila, a sada u kojoj familiji je snajka i cijoj je deci kuma, molili bi je da se vrati!
 
Kad je posao vezano za Herbalife u pitanju, kod mene je minimalna plata 600 eura+doprinosi ali da bi se ona zaradila mora da se ispuni kvota na mesecnom nivou!Zasto bi placao nekoga ko nije efikasan!!!Jedino sam to prihvatio vezano za "duh kapitalizma"!

e, znaci ne lazes za medalju
ako tako i prodajes...prso si...
nadam se da nisi uzo kredit da "nabavis robu" jer...
"bojim" se da tjete vecinu sejkova sami...sebi mutjkati,
al sta fali...zrtvovanje zarad...ljepote je vazda in...:zcepanje:
 
Haha...nista smesnije nisam cuo...
:)

Ne da nisu proterani...Vec su postali sponzori mnogih sportskih klubova pa i veeelikig INTERA iz Milana...
Evo link
http://www.inter.it/aas/sponsor/home?L=en

mojne bit smijesan...protiv njih se vodilo i vodi mnostvo sudskih sporova
pa USA...sto od ljudi koji se osjecaju prevareno kao potrosaci, sto od onih koji jesu
prevareni kao..."suradnici"...jer su navuceni da kupe robu koju ne mogu
prodati ni u snu...

bio je cak i sudski spor oko efedina u jednom Herbalife proizvodu koji je naknadno povucen...

ako bas...insistiras okacicu i linkove, nije problem

edit:
u stvari...
evo :zper:

"Richard Marconi's dubious credentials of had exposed prior to the hearings in a 4-part investigative report on Herbalife that was aired nationally by Cable News Network. CNN revealed that although Hughes claimed that Herbalife products had been formulated with the help of Marconi and his "research staff," no research on effectiveness had actually been done before the products were marketed. And Herbalife's supposed "research laboratory' turned out to be a conference room that housed a large table and books on herbs, located at one of Marconi's factories. Marconi told a CNN interviewer, "We employed hundreds . . . even thousands of Ph.D's in the research program for our products." But when asked who they were, he replied, "Why, the research papers that are published and printed that we have access to on our computer . . ."

The CNN report also demonstrated that Herbalife's Official Career Book once claimed that ingredients in Herbalife products were effective against arthritis, bronchitis, emphysema, gangrene, snake bites, ulcers, venereal disease and a wide range of other serious health problems. Vigorous FDA enforcement action at that time might well have stunted Herbalife's growth. "

http://www.mlmwatch.org/04C/Herbalife/herbalife03.html

http://www.eworldwire.com/pressreleases/18389

http://www.nytimes.com/1985/04/06/business/herbalife-halts-f-d-a-lawsuit.html

http://www.programcritique.com/subcategories/NetworkMarketingMLM/Herbalife.html

http://www.diet.com/g/herbalife
 
Poslednja izmena:
mojne bit smijesan...protiv njih se vodilo i vodi mnostvo sudskih sporova
pa USA...sto od ljudi koji se osjecaju prevareno kao potrosaci, sto od onih koji jesu
prevareni kao..."suradnici"...jer su navuceni da kupe robu koju ne mogu
prodati ni u snu...

bio je cak i sudski spor oko efedina u jednom Herbalife proizvodu koji je naknadno povucen...

Hahhaa....pa niko ih ne tera da kupuju niti da se bave distribucijom proizvoda...
Ee poznat mi je "skandal" sa efedrinom...To je proizod koji je pravljen za Americki olimpijski tim na Olimpijskim igrama u Barseloni 1992 god...
Herbalife je povukao sa trzista proizvod ali je dobio spor jel proizvod u stvari nije ni bio Herbalifeov!
Aj malo si me cacnula pa sam procackao i ja malo o kompaniji Herbalife!:)
Tacno je da se vodilo i da se vodi mnostvo sporova u USA protiv kompanije a li takodje su svi sporovi do sada reseni u korist kompanije...Skoro svi sporovi su iskljucivo vezani za pravnu regulativu poslovanja distributera!
Kada je u pitanju kvalitet,proizvodi koji se proizvde u Evropi su boljeg kvaliteta zbog propisa o etiketiranju!U USA je dozvoljeno cak i prisustvo efedrina i ostalih psihostumulansa u hrani...
Cinjenica je da je kompanija Herbalife najveca svetska kompanija koja se bavi nutricionizmom i ishranom...
Iako ostvaruje ogroman profit,po meni,bez veze je sto radi po principu multilevela i network marketinga!Zbog toga je i toliko negativnih komentara kod nas vezano za Herbalife...
Kao sportski lekar,upoznat sam sa svim njihovim proizvodima u svetu sporta!Proizvodi su prosli najrigoroznije kontrole i to su jedini proizvodi na svetu koji su dobili status hrane a ne suplemenata od strane WHO!
 
Hahhaa....pa niko ih ne tera da kupuju niti da se bave distribucijom proizvoda...
Ee poznat mi je "skandal" sa efedrinom...To je proizod koji je pravljen za Americki olimpijski tim na Olimpijskim igrama u Barseloni 1992 god...
Herbalife je povukao sa trzista proizvod ali je dobio spor jel proizvod u stvari nije ni bio Herbalifeov!
Aj malo si me cacnula pa sam procackao i ja malo o kompaniji Herbalife!:)
Tacno je da se vodilo i da se vodi mnostvo sporova u USA protiv kompanije a li takodje su svi sporovi do sada reseni u korist kompanije...Skoro svi sporovi su iskljucivo vezani za pravnu regulativu poslovanja distributera!
Kada je u pitanju kvalitet,proizvodi koji se proizvde u Evropi su boljeg kvaliteta zbog propisa o etiketiranju!U USA je dozvoljeno cak i prisustvo efedrina i ostalih psihostumulansa u hrani...
Cinjenica je da je kompanija Herbalife najveca svetska kompanija koja se bavi nutricionizmom i ishranom...
Iako ostvaruje ogroman profit,po meni,bez veze je sto radi po principu multilevela i network marketinga!Zbog toga je i toliko negativnih komentara kod nas vezano za Herbalife...
Kao sportski lekar,upoznat sam sa svim njihovim proizvodima u svetu sporta!Proizvodi su prosli najrigoroznije kontrole i to su jedini proizvodi na svetu koji su dobili status hrane a ne suplemenata od strane WHO!

pa nije tocno...nista od toga sto si napisao
tj. procitaj samo tekstove s linkova...
Herbalife je globalna posast, a FDA ce je s tla USA neminovno iskorijeniti...
sto se EU regulative tice...ne vjerujem da ce biti...milosrdnija :mrgreen:

ps sto se price oko efedrina tice...raspitaj se malo bolje...
 
pa nije tocno...nista od toga sto si napisao
tj. procitaj samo tekstove s linkova...
Herbalife je globalna posast, a FDA ce je s tla USA neminovno iskorijeniti...
sto se EU regulative tice...ne vjerujem da ce biti...milosrdnija :mrgreen:

ps sto se price oko efedrina tice...raspitaj se malo bolje...

Odlicno sam upoznat sa "problematikom" Herbalife-a!

FDA je pod pritiskom farmaceutskih kompanija da zabrane distribuciju HL proizvoda putem network marketinga jer na taj nacin kompanija Herbalife ostvaruje mnogo veci profit na godisnjem nivou nego 4 najvece americke farmaceutske kompanije zajedno!Uzecu primer preparata sa Omega 3 masnim kiselinama...Herbalife je registrovao proizvod kao dodatak u ishrani, dok su farmaceutske kompanije registroale kao pomocno lekovito sredstvo!Na osnovu toga HL ima mnogo bolji nacin plasiranja proizvoda i zato i imaju ogromni profit!U USA najveci sporovi su izmedju Herbalife i farmaceutskih kompanija!Herbalife je dobio pravo distribucije NightWorks-a,proizvoda zbog koga je L. Ignaro dobio nobelovu nagradu za medicinu!Od svih mogucih farmaceutskih kompanija, proizvod je ustupljen Herbalife-u...
P.S. Kada su tekstovi u pitanju ,da li ste videli iz koje godine su i da li ste uopste procitali o cemu se radi?
 
Poslednja izmena:
Odlicno sam upoznat sa "problematikom" Herbalife-a!

FDA je pod pritiskom farmaceutskih kompanija da zabrane distribuciju HL proizvoda putem network marketinga jer na taj nacin kompanija Herbalife ostvaruje mnogo veci profit na godisnjem nivou nego 4 najvece americke farmaceutske kompanije zajedno!Uzecu primer preparata sa Omega 3 masnim kiselinama...Herbalife je registrovao proizvod kao dodatak u ishrani, dok su farmaceutske kompanije registroale kao pomocno lekovito sredstvo!Na osnovu toga HL ima mnogo bolji nacin plasiranja proizvoda i zato i imaju ogromni profit!U USA najveci sporovi su izmedju Herbalife i farmaceutskih kompanija


mda...Herbalife nije kompanija nego humanitarna organizacija...:hahaha:
 

Back
Top