Stop ubijanju zivotinja!

Ksenija02

Aktivan član
Poruka
1.739
Ja sam otvorila grupu na facebook-u u vezi sa zivotinjama.Preko nje mi se obracaju mnogi ljudi i traze pomoc ali je skoro ne moguce pomoci im jer ja zivim dosta dalje od njih...Pa sad,ako bih mogla preko ove teme da pisem molbe tih ljudi,jer je ovako vrlo nezgodno da otvaram jednu po jednu temu.Volela bih da cujem misljenje moderatora o tome pa ako oni to odabravaju rado cu postaviti te poruke...Pozz
 
Poslednja izmena:
Treba ubijati zivotinje sto cesce i u sto vecem broju . Ako bi smo cesce ubijali zivotinje imali bi smo npr vise mesa . To znaci da bi cena mesa pala i ja bih cesce mogao da jedem snicle i rostiljske kobasice :D
Sta znaci to "stop ubijanju zivotinja" ? Zivotinje ubijamo od kad iste postoje . I sta sad ? Da prestanemo da ih ubijamo i postanemo vegeterijanci ?
 
Poslednja izmena:
Ja cu da otvorim grupu - Ubijajte zivotinje sto cesce i u sto vecem broju . Ako bi smo cesce ubijali zivotinje imali bi smo npr vise mesa . To znaci da bi cena mesa pala i ja bih cesce mogao da jedem snicle i rostiljske kobasice .
Sta znaci to "stop ubijanju zivotinja" ? Zivotinje ubijamo od kad iste postoje . I sta sad ? Da prestanemo da ih ubijamo i postanemo vegeterijanci ?

QFT!

To i da ocemo nije bash moguce .

P.S: Ne kazhem da treba sve zhivotinje da se pobiju i tako to , ali da po meji ok hraniti se mesom , ali nije ok ubijati zhivotinje zbog kozmetike .
 
Poslednja izmena:
Ja cu da otvorim grupu - Ubijajte zivotinje sto cesce i u sto vecem broju . Ako bi smo cesce ubijali zivotinje imali bi smo npr vise mesa . To znaci da bi cena mesa pala i ja bih cesce mogao da jedem snicle i rostiljske kobasice .
Sta znaci to "stop ubijanju zivotinja" ? Zivotinje ubijamo od kad iste postoje . I sta sad ? Da prestanemo da ih ubijamo i postanemo vegeterijanci ?

Misli se na pse,macke,cincile...
 


Sta bre ovo znaci ?


ali nije ok ubijati zhivotinje zbog kozmetike .
Misli se na pse,macke,cincile...

A , onda OK :ok: . Samo sto se dela sa kozmetikom tice - tako danasnji svet funkcionise . Nije ni OK sto dete-rob iz neke Azijske zemlje dobije za rucno sivenje jednog NBA dresa 25 centi , pa se isti taj dres proda u Americi za 150 dolara , ali to je realnost . Ne znam da li ste gledali onaj klip koji se neko vreme vrteo na facebook-u (bar medju mojim prijateljima) u kome se vidi kako ljudi (upravo sam uvredio sve ljude na planeti nazvavsi ove monstrume ljudima) polumrtve zivotinje deru zbog krzna . Najpre ih iz sve snage lupaju o zemlju ne bi li ih "umrtvili" , ali su zivotinje jos uvek zive (vidi se da disu i da se muce) i takve ih deru . Zalosno , ali istinito , i tako svet funkcionise . I takvih primera imas koliko hoces .
 
Poslednja izmena:
Sta bre ovo znaci ?





A , onda OK :ok: . Samo sto se dela sa kozmetikom tice - tako danasnji svet funkcionise . Nije ni OK sto dete-rob iz neke Azijske zemlje dobije za rucno sivenje jednog NBA dresa 25 centi , pa se isti taj dres proda u Americi za 150 dolara , ali to je realnost . Ne znam da li ste gledali onaj klip koji se neko vreme vrteo na facebook-u (bar medju mojim prijateljima) u kome se vidi kako ljudi (upravo sam uvredio sve ljude na planeti nazvavsi ove monstrume ljudima) polumrtve zivotinje deru zbog krzna . Najpre ih iz sve snage lupaju o zemlju ne bi li ih "umrtvili" , ali su zivotinje jos uvek zive (vidi se da disu i da se muce) i takve ih deru . Zalosno , ali istinito , i tako svet funkcionise . I takvih primera imas koliko hoces .

Taj video klip postoji u mojoj grupi...
 
Sta bre ovo znaci ?





A , onda OK :ok: . Samo sto se dela sa kozmetikom tice - tako danasnji svet funkcionise . Nije ni OK sto dete-rob iz neke Azijske zemlje dobije za rucno sivenje jednog NBA dresa 25 centi , pa se isti taj dres proda u Americi za 150 dolara , ali to je realnost . Ne znam da li ste gledali onaj klip koji se neko vreme vrteo na facebook-u (bar medju mojim prijateljima) u kome se vidi kako ljudi (upravo sam uvredio sve ljude na planeti nazvavsi ove monstrume ljudima) polumrtve zivotinje deru zbog krzna . Najpre ih iz sve snage lupaju o zemlju ne bi li ih "umrtvili" , ali su zivotinje jos uvek zive (vidi se da disu i da se muce) i takve ih deru . Zalosno , ali istinito , i tako svet funkcionise . I takvih primera imas koliko hoces .

gledala nazalost :dash:
katastrofa

i ja kazem nekoj zeni koja "voli zivotinje" to i slikovito opisem a ona kaze "pa nisam ih ja odrala" :neutral:
ja kazem da kada ne bi ljudi kupovali bunde,ne bi ni drali zivotinje,a ona odmahuje rukom i nesto lupeta
 
evo...problem br.1

Izvini sto ti ovako direktno saljem poruku ali porebna mi je pomoc, ustvari pomoc je potrbna macama. Clan sam tvoje grupe ovde na fejsu i iskren sa ljubitelj zivotnja. Dusa me boli sto u ovoj nasoj drzavi nema nikakvih zakona o zastiti zivotnja i sto nemogu da so obratim nekoj nadleznoj sluzbi nego ovako trazim pomoc na sve strane.
Problem je sledeci: kao sto verovatno znas Beograd se gradi, ruse se kuce sa dvoristima i to postaje veliki problem za mace lutalice posto uskoro nece imati gde da zive i gde da se skrivaju. Tako je i u mom kraju, medjutim u jednom dvoristu iza stare zgrade u nekoj polu srusenoj supi puno maca je tamo naslo skroviste, trenutno ima i dosta macica. Sve to mozda na prvi pogled izgleda lepo posto ih i dosta ljudi hrani i nisu direktno na ulici.To su ustvari vema losi uslovi za zivot, dosta macica ne doceka ni prvih mesec-dva dana, uzasno su mrsavi iako imaju hranu. Nije ni iskljuceno da ih neko truje jer verovatno ne vole svi macke iz te zgrade.
Stvarno ne znam kome da se obratim za pomoc pa ako ti imas neku ideju slobodno mi kazi. Evo trenutno imam mali zutu macu u krilu koju sam nasla jutros ispred moje zgrade i prosto mi je zao da i nju odnesem tamo jer to stvarno nije resenje.

Hvala unapred!!
 
prosledila sam joj tvoj savet a ona je odgovorila ovako

uuuff pa zanala sam ja i za ovo ranije, dobar savet ali ja stvarno nemam toliko para da sterilisem sce mace, moram da nadjem nekog ko to radi besplatno, a ovo za standove nije lose samo mora da se ima vremena posto mace moras i da odvedes i da vratis sam pa cu da smislim nesto.
 
prosledila sam joj tvoj savet a ona je odgovorila ovako

uuuff pa zanala sam ja i za ovo ranije, dobar savet ali ja stvarno nemam toliko para da sterilisem sce mace, moram da nadjem nekog ko to radi besplatno, a ovo za standove nije lose samo mora da se ima vremena posto mace moras i da odvedes i da vratis sam pa cu da smislim nesto.

pa ako nema dovoljno para za sve mace,a ima npr makar za jednu ili dve,bolje i toliko,nego ni jedna...po svakoj sterilisanoj machki,bar 4 ili 5 machica manje....
sterilizacija za macke i pse meshance i lutalice kosta 1500 dinara za macke i oko 2000 i nesto za pse....sa sve post operativnim boravkom

prosledi joj telefon za sterilizaciju
064/1808013

ima i jedan veterinar koji radi dzabe,ali nema post operativnog kod njega....
nabavicu i njegov broj
 
Treba ubijati zivotinje sto cesce i u sto vecem broju . Ako bi smo cesce ubijali zivotinje imali bi smo npr vise mesa . To znaci da bi cena mesa pala i ja bih cesce mogao da jedem snicle i rostiljske kobasice :D
Sta znaci to "stop ubijanju zivotinja" ? Zivotinje ubijamo od kad iste postoje . I sta sad ? Da prestanemo da ih ubijamo i postanemo vegeterijanci ?

kolicina crvenog mesa koja se unosi u organizam ne treba da bude veca od 500g nedeljno
covek nije mesozder,pa da samo meso zdere
 
Citam i vidim dosta korisnih predloga. Ali ne mogu samo ljubitelji zivotinja resiti probleme, potrebna je i pomo' drustvene zajednice> na pr. veterinarskim stanicama koje bi sterilisale zivotinje po nekoj pristojnoj ceni smanjiti porez. Inace, imam 4 nova macenceta, znaci l2 ukupno.
 

Back
Top