Oživljavanje hrvatskih brodogradilišta

ljubo001

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.575
Donedavno nepoznati biznismen Danko Končar, koji se obogatio trgovinom kromom, javit će se na natječaje za privatizaciju hrvatskih brodogradilišta.

Končar želi kupiti svih pet (Brodotrogir, Kraljevica, 3. maj, Brodograđevna industrija Split i Brodosplitovo brodogradilište specijalnih objekata), a s konzorcijem i šesti, pulski Uljanik, koji se prodaje po posebnom modelu, piše Jutarnji list.

Končar želi zavladati brodogradilištima, a za tu se rizičnu avanturu priprema već godinu dana. Upravo zbog toga je presložio i svoj glavni biznis, trgovinu kromom.

Prva Končareva suradnica u poslovnim ulaganjima u Hrvatskoj, Vinka Cetinski, tvrdi da imaju rješenje za ključne probleme pojedinih gradilišta.

Končar navodno za kupnju hrvatskih škverova ima i snažnu potporu u Vladi. Potpredsjednik Vlade, Damir Polančec, pomaže Končaru i u pokušaju da za kupnju škverova okupi konzorcij domaćih tvrtki, brodara i banaka.
http://www.javno.com/hr-profit/danko-koncar-kupuje-sve-skverove_273623

Kralj kroma hrvatskog porijekla iz Južne Afrike sanirat će jednu od rak-rana hrvatskog gospodarstva i time potaknuti oporavak i izlazak iz krize!
:worth::worth::worth:
Nakon odlaska glavnog lopova iz Vlade RH vjerojatno su se ponovo stekli uvjeti za ulaganja u Hrvatsku!
Samo da ovi što su ostali nešto ne zas.eru!!! :evil:

Dat će Bog još ovakvih kapitalnih investicija! :ok::ok::ok::ok:
 
http://www.javno.com/hr-profit/danko-koncar-kupuje-sve-skverove_273623

Kralj kroma hrvatskog porijekla iz Južne Afrike sanirat će jednu od rak-rana hrvatskog gospodarstva i time potaknuti oporavak i izlazak iz krize!
:worth::worth::worth:
Nakon odlaska glavnog lopova iz Vlade RH vjerojatno su se ponovo stekli uvjeti za ulaganja u Hrvatsku!
Samo da ovi što su ostali nešto ne zas.eru!!! :evil:

Dat će Bog još ovakvih kapitalnih investicija! :ok::ok::ok::ok:

Podrijetla momak, podrijetla :mrgreen:

...daj mu jos malo vremena, kad uvidi koliko njih treba da podmaze i na kraju sracuna da ce ga sve to ukupno DUPLO kostati, vratit ce se staroj "ljubavi" kromu i zaboraviti na Balkanske lopine. :D
 

Podrijetla momak, podrijetla :mrgreen:

...daj mu jos malo vremena, kad uvidi koliko njih treba da podmaze i na kraju sracuna da ce ga sve to ukupno DUPLO kostati, vratit ce se staroj "ljubavi" kromu i zaboraviti na Balkanske lopine. :D

Mislim da taj dobro poznaje hrvatske prilike. :ok::ok:
Gledao sam ga na tv. Priča hrvatski ko da nikad nije ni otišao odavde, a pošto je prvo krenuo s lobiranjem u vladi, vjerojatno zna da riba smrdi od glave!

I dobar potez je što je svoju namjeru javno obznanio, pa cijela priča postaje transparentna i smanjuje mogućnosti nedozvoljenih manipulacija.

Porijeklo i podrijetlo su sinonimi! :mrgreen:
 
Mislim da taj dobro poznaje hrvatske prilike. :ok::ok:
Gledao sam ga na tv. Priča hrvatski ko da nikad nije ni otišao odavde, a pošto je prvo krenuo s lobiranjem u vladi, vjerojatno zna da riba smrdi od glave!

I dobar potez je što je svoju namjeru javno obznanio, pa cijela priča postaje transparentna i smanjuje mogućnosti nedozvoljenih manipulacija.

Porijeklo i podrijetlo su sinonimi! :mrgreen:

...a s'obzirom da mu je i engleski takav (k'o da nikad nije otisao odatle), nije ni cudo sto je zavrsio u rudniku.... :hahaha:

...lozi vas car, u "najboljem" slucaju, to ce neko da kupi kroz njega za bagatelu i onda sve pozatvara... tako zapad "uspesno" privatizuje istok ;)
 
...a s'obzirom da mu je i engleski takav (k'o da nikad nije otisao odatle), nije ni cudo sto je zavrsio u rudniku.... :hahaha:

...lozi vas car, u "najboljem" slucaju, to ce neko da kupi kroz njega za bagatelu i onda sve pozatvara... tako zapad "uspesno" privatizuje istok ;)

Pa s obzirom na gubitke koje ta brodogradilišta proizvode, gore ne može! :mrgreen:

Osim toga, rješavanje problema brodogradilišta je i jedno od poglavlja pregovora s EU, tako da je ovo dobra vijest, čak i ako je namještaljka! ;)
 
lik ce sve kupiti, napraviti fiktivne narudzbe 5 brodova koje nece moci ispostovati, svaliti sve na radnike i prikazati kao bankrot svoju investiciju, zatim otpustiti radnike, isjeci dizalice, pruge i ostalu infrastrukturu u staro zeljezo, pokrsiti hale koje su ionako u poluraspadnutom stanju i evo ga- 5 fenomenalnih turistickih lokacija za hotelske komplekse za ulaganje vrijedno preko 1mlrd€. naravno, svi ce biti odusevljeni, nema vise zagadjivanja, ulaganja su tu...osim sto ce kompleksi biti strani, dobit strana a 13000 zaposlenih u brodogradilistima i jedno 150000 clanova porodice od njih i kooperanata past ce travu na biokovu.
ako sam ista pogrijesio, na dusu mi
 
lik ce sve kupiti, napraviti fiktivne narudzbe 5 brodova koje nece moci ispostovati, svaliti sve na radnike i prikazati kao bankrot svoju investiciju, zatim otpustiti radnike, isjeci dizalice, pruge i ostalu infrastrukturu u staro zeljezo, pokrsiti hale koje su ionako u poluraspadnutom stanju i evo ga- 5 fenomenalnih turistickih lokacija za hotelske komplekse za ulaganje vrijedno preko 1mlrd€. naravno, svi ce biti odusevljeni, nema vise zagadjivanja, ulaganja su tu...osim sto ce kompleksi biti strani, dobit strana a 13000 zaposlenih u brodogradilistima i jedno 150000 clanova porodice od njih i kooperanata past ce travu na biokovu.
ako sam ista pogrijesio, na dusu mi

Idi begaj!
Pa ne radi se o Srbiji!! :hahaha::hahaha:
 
lik ce sve kupiti, napraviti fiktivne narudzbe 5 brodova koje nece moci ispostovati, svaliti sve na radnike i prikazati kao bankrot svoju investiciju, zatim otpustiti radnike, isjeci dizalice, pruge i ostalu infrastrukturu u staro zeljezo, pokrsiti hale koje su ionako u poluraspadnutom stanju i evo ga- 5 fenomenalnih turistickih lokacija za hotelske komplekse za ulaganje vrijedno preko 1mlrd€. naravno, svi ce biti odusevljeni, nema vise zagadjivanja, ulaganja su tu...osim sto ce kompleksi biti strani, dobit strana a 13000 zaposlenih u brodogradilistima i jedno 150000 clanova porodice od njih i kooperanata past ce travu na biokovu.
ako sam ista pogrijesio, na dusu mi

:hahaha: :hahaha:..opet predrasude...:hahaha:..es ti ikad ista pogodio na lotu..:hahaha:
 
Poslednja izmena:
pa da, sreca pa su dosadasnje privatizacije po jadranu bile drugacije:bye:
najlakse oteti srpska odmaralista i vojne hotele. e toga je sad nestalo

Vojni hoteli po Hrvatskoj su hrvatski, pošto smo ih mi gradili.
A oni po Srbiji su srpski.
Koja to srpska odmarališta? Navedi jedno, al da ste ga vi financirali i izgradili, a ne samo koristili kao svoje! :per:
 
Vojni hoteli po Hrvatskoj su hrvatski, pošto smo ih mi gradili.
A oni po Srbiji su srpski.
Koja to srpska odmarališta? Navedi jedno, al da ste ga vi financirali i izgradili, a ne samo koristili kao svoje! :per:

:hahaha: :hahaha:
Онај ко је дао, паре..његово је..
Тако да се то средило, а што су наше лопине продали хотеле, то је друга ствар.

Па РС има пар комада...па ти види, скоро сам био у једном да обиђем, пошто је затворено...јер сте га толико унаказили да чак ни ви у њему неби могли бити.
Покрали сте ***, утикаче...

Нисте добри никако.
 
:hahaha: :hahaha:
Онај ко је дао, паре..његово је..
Тако да се то средило, а што су наше лопине продали хотеле, то је друга ствар.

Па РС има пар комада...па ти види, скоро сам био у једном да обиђем, пошто је затворено...јер сте га толико унаказили да чак ни ви у њему неби могли бити.
Покрали сте ***, утикаче...

Нисте добри никако.

Da nisi nešto pobrkao momče??
Sve te hotele je devastirala JNA!
Dođi u Srebreno pa vidi na šta to liči!
Dobro si rekao, šaltere, prozore, vrata, svešto se moglo skinuti su skinuli!
Monstrumi!
 
:hahaha: :hahaha:
Онај ко је дао, паре..његово је..
Тако да се то средило, а што су наше лопине продали хотеле, то је друга ствар.

Па РС има пар комада...па ти види, скоро сам био у једном да обиђем, пошто је затворено...јер сте га толико унаказили да чак ни ви у њему неби могли бити.
Покрали сте ***, утикаче...

Нисте добри никако.

..apsolutno dobro organizirana pljacka..evo ti dokaza kompletne orgnizirane pljacke..
 
Koja to srpska odmarališta? Navedi jedno, al da ste ga vi financirali i izgradili, a ne samo koristili kao svoje! :per:

Љубо.
Морам да ти кажем
не сери.
Ово је већ безобразно што причаш.
А што се тиче ваших бродоградилишта
боли ме рацку и за њих и за Рвацку.:per:
 
Љубо.
Морам да ти кажем
не сери.
Ово је већ безобразно што причаш.
А што се тиче ваших бродоградилишта
боли ме рацку и за њих и за Рвацку.:per:

..normalno..da imas takvo "znanje"..kad ne znas ni gdje je more..niti sta je brodogradilište..:hahaha:..polako mlad si naucit ces..:hahaha: :hahaha:..
 

Back
Top